Dobroczyńca Roku: Danuta Muzyczka

  • 20.07.2021, 15:06
  • wd
Dobroczyńca Roku: Danuta Muzyczka Fot. lubiehrubie.pl Danuta Muzyczka
Danuta Muzyczka, radna powiatu hrubieszowskiego, działaczka społeczna, kibic sportowy, a przede wszystkim wrażliwa, bardzo empatyczna kobieta, która nie umie przejść obojętnie wobec chorych i potrzebujących, została zgłoszona do tegorocznej edycji plebiscytu Perły Biznesu w kategorii Dobroczyńca Roku.

W środowisku lokalnym Danuta Muzyczka jest znana absolutnie wszystkim. Od ok. 30 lat mieszka w Werbkowicach. Wiele lat była radną w swojej gminie, od 2018 r. zasiada w radzie powiatu hrubieszowskiego. W młodości pani Danuta była znakomitą tenisistką stołową. Ze sportem się nie rozstała, jest sędzią tenisa stołowego, licencjonowanym spikerem piłki nożnej i wiernym kibicem sportowym Kryształu Werbkowice. Pomaganie ma w sercu i robi to nieustannie, bo inaczej, jak mówi, nie może zasnąć.

– Zaczęło się od wyborów miss w Werbkowicach w 1993 r. Pomyślałam, że dobrze byłoby zorganizować jakieś wydarzenie, na którym można by połączyć miłe z pożytecznym. Ludzie się pobawią, rozerwą, a przy tym wesprą potrzebujących – mówi Danuta Muzyczka.

I to się sprawdziło. Z inicjatywy pani Danuty nie tylko w gminie Werbkowice, ale i innych miejscowościach odbyły się już wybory Miss Zamojszczyzny, Lubelszczyzny, Babci, Plus Size, mnóstwo koncertów charytatywnych, do udziału w których nie trzeba namawiać zespołów, turniejów, a w okolicach mikołajek corocznie robiona jest jeszcze zbiórka paczek. Wszystkie pieniądze zebrane podczas akcji charytatywnych zasilają zbiórki dla dzieci chorych, osieroconych i dorosłych w pilnej potrzebie. Dwa tygodnie temu na koncercie w Hrubieszowie zbierano pieniądze na leczenie Piotrusia, który ma bardzo rzadką wadę genetyczną i dla Frania z chorym sercem. Dobrzy ludzie ofiarowali do puszek ponad 27 tys. zł. Pani Danuta stara się organizować zbiórki aż osiągną cel, czyli zebrana zostanie potrzebna kwota. W przypadku tych chłopców są one na ostatnim zakręcie, dlatego na pewno jeszcze będzie okazja podarować grosz.

– Lubię pomagać. Żadne inne bogactwa świata nie dałyby mi tyle radości, co wiedza, że przyłożyłam rękę do tego, by do kogoś uśmiechnął się los – twierdzi Muzyczka i dodaje: – Ale sama bym nic nie zrobiła. Mam szczęście spotykać na swojej drodze takich ludzi, dzięki którym to się dalej dzieje.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
anna
anna 24.07.2021, 17:02
Nie znam tej Pani. Widziałam na lubiehrubie zdjęcie przelewu, "Danuta Muzyczka została zgłoszona do tegorocznej edycji plebiscytu Perły Biznesu w kategorii Dobroczyńca Roku", cóż mogę powiedzieć- ważna jest każda pomoc, ale dosyć niezręcznie to wygląda. . . .
Jacek
Jacek 21.07.2021, 15:27
W środowisku lokalnym Danuta Muzyczka jest znana absolutnie wszystkim a szczególnie jak udzielała kredytu z Provident Polska SA i jak ludzie byli krzywdzeni przez Tą osobę. Dokumenty z kredytów zginęły i do dnia dzisiejszego nie wiadomo gdzie są. Typować ją do takiego tytułu to przesada - radna bezradna - chce karierę robić i promować się dla siebie a nie dla mieszkańców Werbkowic. Kto bliżej pozna to zrozumie co piszę ?
rambo2
rambo2 21.07.2021, 09:39
Danuśka,brawo dla Ciebie i przede wszystkim zdrówka!

Pozostałe