Zmarła Sabina Słupska, ostatnia uczestniczka Bitwy pod Zaborecznem

  • 24.09.2020, 08:06
  • red.
Zmarła Sabina Słupska, ostatnia uczestniczka Bitwy pod Zaborecznem Zdjęcie pochodzi z Kroniki Gminnego Koła ZBOWiD w Krynicach.
W piątek, 18 września zmarła Sabina Słupska, ps. Narcyz, sanitariuszka Batalionów Chłopskich, ostatnia uczestniczka Bitwy pod Zaborecznem.

Sabina Słupska urodziła się w 1925 roku w Polanach. W szeregi Batalionów Chłopskich wstąpiła w 1941 roku. Brała udział w walkach pod Zaborecznem. W Kronice Gminnego Koła ZBOWiD z lat 80. pisano, że ofiarnie udzielała pomocy rannym partyzantom, m.in. Władysławowi Sachajko, ps. Źdźbło.

Msza pogrzebowa odbędzie się dzisiaj (24 września) w samo południe w kościele pw. św. Krzyża w Zamościu.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe