W Sitnie mieszkańcy pojadą za darmo

  • 28.01.2020, 13:45
  • Mariusz Parol
W Sitnie mieszkańcy pojadą za darmo Wójt Krzysztof Seń: Mieszkańcy żalili się, że mają kłopoty z dotarciem choćby do ośrodka zdrowia
Od 1 lutego w gminie Sitno będzie działała gminna komunikacja. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie dojechać z Sitna i innych miejscowości gminy do Zamościa i również bezpłatnie, wrócić do domu.

Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji w gminie Sitno to konsekwencja uchwały rady gminy z listopada ubiegłego roku. Radni przyjęli ją jednogłośnie.  

 – Zdecydowaliśmy się na to, ponieważ od mieszkańców różnych miejscowości naszej gminy mieliśmy sygnały, że mają kłopoty z dotarciem do ośrodka zdrowia w Sitnie, do banku, czy tutejszego urzędu. Rano przed godz. 8 rozwozimy dzieci do szkół, a po południu około godz. 15 przywozimy je do domów. Od godz. 8 do godz. 14 kierowcy mają wolne. Doszliśmy do wniosku, że w tym czasie można zorganizować bezpłatną komunikację dla mieszkańców gminy. Na razie wprowadzamy dwa kursy – tłumaczy Krzysztof Seń, wójt gminy Sitno.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Al
Al 06.02.2020, 02:57
Pojada, na ***u do raju
Staszek
Staszek 04.02.2020, 12:37

Nasz kochany Wójt będzie tak długo rządził jak długo będzie grała nasza orkiestra pod dyrekcją mistrza batuty, najlepszego z najlepszych maestro Ryszarda Gryfińska.
:)
:) 03.02.2020, 16:19
To nie jest do końca przemyślane. Jakie faktycznie będą koszty tego DARMOWEGO transportu. Mzk ma dobrą ofertę, bilety ulgowe dla dzieci - dobre ceny, bezpłatny transport dla osób starsxych, dobre połączenia ( nie trzeba jeździć przez całą gmine). Jakie będą koszty, nowo zatrudnionego kierowcy, koszty paliwa i napraw tych wysłuzonych podjazdów, ubezpieczeń. Czy wlasnie tyle nie trzeba dopłacić ? Powiem brakuje mi bylej Rady, która rpotrafiła liczyć i co niektórzy mieli seoje zdanie.
Konwój
Konwój 03.02.2020, 15:11
Wkrótce metro ,kolej szybkich prędkości ,lotnisko . Dobrze że Sitno to gmina sąsiedzka z Zamościem .Koszty nie są tak duże , wójt ma na czym czapkę nosić . Jak komuś nie pasuje to do Częstochowy na piechotę 2 tygodnie to może rozumku nabierze .
Barbara
Barbara 01.02.2020, 16:33
Przykro czytać te komentarze tyle jadu a wystarczyłoby tylko DZIĘKUJĘ.
Mamy wspaniałego Wójta i mam nadzieję że będzie nim przez wiele kadencji.
...
... 02.02.2020, 21:03
Bzdura. Na szczęście może być tylko dwie.
Zadowolony
Zadowolony 01.02.2020, 16:40
Przez rok kadencji zrobił więcej niż poprzednik przez 4 lata.
Już tu nie mieszkam
Już tu nie mieszkam 01.02.2020, 12:46
Chamstwa w Sitnie cdn wam jełopy nikt nie dogodzi piszecie bzdury bo nie macie pojęcia o samorządzie. Wójt wykonuje uchwały Rady gminy, projekty uchwał przygotowuje przewodniczący rady i poddaje je pod głosowanie a Wójt musi to wykonać. Jecie tchórze Wójtowi z ręki i dlatego boicie się podpisać pod artykułem. Oglądałam sesję z sołtysami jak jakaś baba narobiła pisku, że jej prowizję obniżyli wstyd na całą Polskę.
obserwator
obserwator 03.02.2020, 14:01
a ty taki odważny to czemu się nie podpisałeś ?
tchórz
tchórz 01.02.2020, 13:49
Popierwsze sam się podpisz tchórzu, po drugie dobry z Ciebie klakier, po trzecie nie obrażaj ludzi sam nie jesteś lepszy, Po czwarte komunikacja jest ok, tylko sposób podania do wiadomości nie był w porządku wobec mieszkańców. Jeżeli można informować sms'm o balach i imprezach to można pochwalić się przed mieszkańcami tą inicjatywą, a rozkładu dalej brak.
...
... 01.02.2020, 10:50
A ja uważam że zmiana władzy była potrzebna. A że podatek wzrósł czy śmieci to popatrzcie na inne gminy u nas i tak jest w miarę tanio. A że Wszystkim dogodzić się nie da to już inna sprawa. Nawet jak się zmieni wójt to i tak niektórm będzie coś niepasowalo. I tak będzie zawsze.
Kto go wybrał
Kto go wybrał 01.02.2020, 09:25
Mam nadzieje że to pierwsza i ostatnia kadencja Pana Senia.
Zadowolony
Zadowolony 01.02.2020, 10:38
Dlatego że chce aby mieszkańcom żylo się lepiej?? To ma tak jak poprzednicy nie robić nic i wtedy będziecie zadowoleni?? Bo źle że macie solary, piece, że są robione drogi? Ogarnijcie się
Anty
Anty 02.02.2020, 19:42
Solary byly jeszcze przed kadencja Pana Senia.
Droga "schetynowka" byla juz w planach zanim Pan Seń myślał o kandydowaniu na wojta. Ja wiem tylko że zabrał dzieciom dodatkowe kursy, takze jak ktos sie spozni i nie ma samochodu to ma dodatkowe wolne. Oprocz tego placa po 3 zl za wyjazd do zamoscia.
Mieszkanka
Mieszkanka 03.02.2020, 21:36

To mocno długo to planowanie trwało, a co do kursów to w innych gminach taki system dowożenia istnieje od dawna.Nie wozi się dwójki dzieci przez pól gminy,a za godzinę kolejny kurs.Po to w szkole jest świetlica,żeby dziecko zaopiekowane mogło tam spokojnie poczekać,odrobic lekcje.
Anty
Anty 04.02.2020, 04:40
Prosze sie nie czepiac słówek.
Drogi czekaly na realizacje. Co do solarow to my mamy od 2016 jak wiekszosc mieszkancow gminy.
Nikt nie mowi o 2 dzieci.
Ale czekac "spokojnie" (4 godziny!)w przypadku 6-8 latkow to dziekuje bardzo. Pan wojt oszczedza a rodzice juz nie, co widac codziennie po parkingach.
Oszczedzamy na najmlodszych co w moim mniemaniu jest najgorszym ....stwem
Mieszkanka
Mieszkanka 04.02.2020, 16:00
Właśnie nie czepiajmy się słówek.Najlepiej do wszystkiego być ,,Anty".Te parkingi są pełne nie od teraz tylko od dawna większość ludzi woziła i wozi dzieci.Dziwi mnie w tej wypowiedzi,że rodzice chcieliby oszczedzać na swoich dzieciach?Mam dziecko w młodszych klasach i od nas busem jeżdżą dwie osoby i to czasami.A jeżeli stać nas na bilet do kina to chyba na 3 zł na przejazd też.Naszym rodzicom nikt nic nie dawał i sobie poradzili.
Anty
Anty 04.02.2020, 18:55
Oczywiście,ze tak. Stac nas, tylko dlaczego kiedys byly dojazdy za darmo a teraz nie? Właśnie to mialam na myśli mówiąc "oszczednosci na dzieciach" a dojazdy w gminie Sitno ZAWSZE byly darmowe! Przynajmniej od powstania gimnazjum w Sitnie 1999.
Najlepiej oszczędzać na dzieciach bo NIE MAJĄ JESZCZE PRAWA GŁOSU, więc nie zagłosują ani za ani przeciw. Nie kazdy niestety ma samochód w domu, lub nie kazdy może odbiedax codziennie dziecko.
Niestety one spedzaja w szkole wiecej czasu niz Pan wojt w pracy.
Nie jestem nastawiona do wszystkiego anty, bo cos tam sie dzieje..
Ale smiesza mnie te sumy zaoszczedzone na dojazdach! Moim zdaniem nie tedy droga
.....
..... 02.02.2020, 21:08
To prawda. Solary, wodociągi, drogi gminne były remontowane, chodniki. Z PROW gmina też korzystała.
....
.... 01.02.2020, 12:05
Bzdury piszesz.
mieszkaniec
mieszkaniec 31.01.2020, 13:27
ludzie o co wam chodzi?? to źle że wójt stara się wprowadzać udogodnienia dla mieszkańców??
Mieszkańcy
Mieszkańcy 31.01.2020, 13:49
Za czyje pięniądze? Podatników chore że zabiera się szkołom a tu się daje.
Sołtys
Sołtys 31.01.2020, 12:50
Witam.
Chcę odpowiedzieć pani która pozdrawia sołtysów. My też dowiedzieliśmy się tak jak pani kroniki po ukazaniu się tego artykułu więc proszę nie mieć pretensji że nie przekazaliśmy takiej informacji mieszkańcom. Ta wiadomość spadła na nas jak i mieszkańców jak grom z jasnego nieba. Nowa władza sołtysów traktuje jak intruzów którzy chcą pieniędzy a tak naprawdę nikt się o pieniądze nie dopomina tylko chcemy żeby traktowano nas normalnie i z szacunkiem. To radni nie obniżyli sobie diet bo uznali że nie ma potrzeby ale sołtysom o połowe zabrali. I tak robią porządki a porządny gospodarz zaczyna od siebie.
Pozdrawiam
Mieszkanka
Mieszkanka 01.02.2020, 21:47
Nie chcecie pieniędzy a o niczym innym nie mówicie tylko o tym że Wam zabrano.A właśnie może chodzi tylko o pieniądze a to czy będzie bus to już Was nie obchodzi.Dla ludzi na emeryturach po 1000 zł to bardzo dobra opcja.Dla sołtysów nie koniecznie bo ich prowizje są znacznie wyższe.
za wodą i lasem
za wodą i lasem 01.02.2020, 07:29
Witam
Przepraszam Sołtysów , żeczą oczywistą dla mnie było,że ten pomysł był konsultowany z Wami.
...
... 30.01.2020, 21:05
To gmina na finanse na auto służbowe, a GOK jest taki biedny ze organizuje bal charytatywny i to na cele statutowe. Ludzie co tu się dzieje?
za wodą i lasem
za wodą i lasem 30.01.2020, 20:33
Dziękuję Kronice Tygodnia jakby nie wasz artykuł, nic bym nie wiedziała. Na Stronie internetowej gminy cisza, facebook Wójta cisza. Napewno macie prawdziwe informacje - rozkladów jazdy na przystankach też brak. I pytanie jak kierowca ma rozpoznać mieszkańca gminy ? Będą wydawane kary miszkańca. Pozdrawiam radnych i sołtysów , dziękuję za piękną uchwałę i przepływ informacji pomiędzy mieszkańcami.
obsrewator
obsrewator 30.01.2020, 20:02
a propos tej Pani co wiecznie w delegacji, czy to służbowe auto to nie dla niej przypadkiem?
....
.... 30.01.2020, 20:21
Hahahaha
MPK
MPK 30.01.2020, 07:33
Ludzie chcą transportu, niekoniecznie darmowego. Zapłacą za przejazd, byle było za co.
Ja
Ja 30.01.2020, 05:22
Ciekawy pomysł tylko zeby nie miał złych konsekwencji w przyszłości bo potem moze sie okazac ze płatnym przewoźnikom nie bedzie sie opłacac jeździc przez sitno i zaprzestana a w gmini tez w przyszłosci stwierdza ze to chybiony pomysł i gmina zostanie bez jakichkolwiek połaczen z zamosciem tylko takie spostrzeżenie pomysł ciekawy powodzenia , trzymam kciuki
Izbica
Izbica 29.01.2020, 21:33
Ostatnio skręciłam w Jaroslawcu za drugimi torami w lewo jadąc od Zamościa. Co tam jest za droga ? Od głównej drogi same dziury a potem asfaltu kilka metrów i to bardzo wąsko a potem znowu nieutwardzona droga.
Ursus
Ursus 30.01.2020, 07:10
Dla dwóch samochodów nie opłaca się drogi robić. Tam jeżdżą tylko rolnicy traktorami po buraki.
Radny
Radny 29.01.2020, 21:22
Najpierw niech gmina weźmie się za drogi
Realista
Realista 29.01.2020, 20:50
Jakie za darmo? Nic nie ma za darmo. Zgadzam się poprzednikiem. Dzieci ze szkół muszą płacić za przejazdy do kin, na basen itd. Tłumaczone to bylo brakiem pieniędzy...a na to skąd się wzięły. Gmina nie chce dopłacić do mzk i stąd ten pomysł.
lukasz
lukasz 29.01.2020, 20:47
narobiliście dzieci, to płaćcie, jejku, nie dośc że 500+,
ja jak chodziłem do szkoły to rodzice musieli płacić za bilety itd,
....
.... 29.01.2020, 20:43
Ten darmowy trsnsport zawdzieczamy, jednej Pani z gminy która wiecznie w delegacji. Teraz jak będzie bus za darmo, koszty wyjazdów służbowych będą niższe.

Pozostałe