Zamość: Skazani za śmiertelne pobicie

  • 2.01.2019, 12:00
  • lew
Zamość: Skazani za śmiertelne pobicie
Na kary 1 roku i 3 miesięcy więzienia skazał sąd 27-letniego Bartłomieja C. i 24-letniego Sebastiana M., oskarżonych o śmiertelne pobicie 45-letniego mieszkańca Zamościa. Ponadto mają zapłacić na rzecz matki pokrzywdzonego po 20 tys. zł tytułem zadośćuczynienia. Obaj dobrowolnie poddali się karze. Na wyrok czeka główny oskarżony, którego sprawa będzie rozpatrywana na ogólnych zasadach.

Do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 maja ub. roku przy ul. Gminnej w Zamościu. Poszkodowanym okazał się 45-letni Jacek W. Na miejscu ustalono, że mieszkaniec Zamościa został pobity przez kilku napastników. Karetka pogotowia zabrała znajdującego się w ciężkim stanie pokrzywdzonego do szpitala, gdzie jednak pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

Zajście zarejestrowała kamera na pobliskim budynku, co ułatwiło pracę mundurowym, a w konsekwencji doprowadziło do zatrzymania sprawców. 20 maja stróże prawa zatrzymali 27-letniego Bartłomieja C. i 24-letniego Sebastiana M., a dzień później w ich ręce wpadł 36-letni Sebastian G. Wszyscy są mieszkańcami Zamościa, wszyscy też usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, a sąd postanowił ich tymczasowo aresztować. Prokuratura Rejonowa w Zamościu oskarżyła wszystkich trzech o to, że działając wspólnie i w porozumieniu wzięli udział w pobiciu Jacka W. z tym, że Sebastian G. kopał pokrzywdzonego w brzuch, klatkę piersiową i głowę, zaś Bartłomiej C. i Sebastian M. uczestniczyli w "grupie napastniczej", ułatwiając działanie Sebastianowi G. i zwiększając jego przewagę nad ofiarą. – W wyniku tego pokrzywdzony doznał wielonarządowych obrażeń ciała skutkujących zgonem, których następstwa oskarżeni powinni przewidzieć – powiedziała nam po zakończonym śledztwie Ewa Jałowiecka-Śliwa, szefowa Prokuratury Rejonowej w Zamościu.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ania
Ania 4.01.2019, 21:30
Żeby opisywać jakieś wydarzenie trzeba najpierw zapoznać się z całą sprawą. Chłopcy którzy dostali po 1 roku i 3 mies. wyroku byli tam poprostu w złym momencie. Czekali na taxi i nikogo nie bili ani nie atakowali. Tylko ten dla którego toczy się sprawa bił ale on też sam nie zaczął. Wszystko zaczęła partnerka zmarłego i bił się tylko jeden na jednego. Ci chłopcy są poszkodowani dostali karę za to że znaleźli się w złym miejscu i o złej porze.
Madzia
Madzia 5.01.2019, 08:38
Idiotka :)
M.
M. 5.01.2019, 07:57
A ty Aniu zapoznałaś SIĘ z tą sprawą że się wypowiadasz i to błędnie oskarżając!! Bo widzę że oskarżasz osobę która nie pobiła osoby o której jest sprawa ! Zarazem bronisz osoby która to zrobiła , jak sie z tym czujesz??!! Do drugiego mam tylko jedno że wie kto bił a oskarża osobę która tak jak on nie uczestniczył w pobiciu czlowieka . Czy może spać spokojnie z tym ?! Czy w ogóle ma jakieś wyrzutu sumienia ? Że najbardziej oskarżona w tej sprawie jest osoba która nie pobiła . Gdzie w domu czekają dzieci żona która robi wszystko żeby wkońcu prawda wyszla na jaw !!!
Jx
Jx 5.01.2019, 10:35
Przecież monitoring jest więc co nie rozumni to ogldali chcesz powiedzieć. Owszem nie życzę żadnemu dziecku straty rodzica w taki czy w inny sposób. Też jestem rodzicem i nie łże w nocy po knajpach...nic dodać nic ująć!
M.
M. 4.01.2019, 23:11
A skąd wy wszyscy macie takie informacje, że ten trzeci bił ??? Jak nie wiecie to jakim prawem oskarżacie kogoś jak nie byliście tam !!!!! Czepiliscie się człowieka a tak naprawdę nic nie wiecie . Bo co ratownik medyczny i dlatego psy na nim wieszacie !!!!! Nie macie swojego życia, problemów?? Połowa z was napewno ma coś do ukrycia , czy wasza rodzina jest bez skazy ???? A w niedzielę to do kościoła pod sam ołtarz pewnie co ?!!!! Jak macie ludzie dowody to wypowiadajcie sie na jakiś temat co....! Bo widzę że guzik wiecie , SKAZALIŚCIE CZŁOWIEKA BO .... CO? TAK KTOŚ WAM POWIEDZIAŁ!!!! ZASTANÓWCIE SIĘ NAD WASZYM ZACHOWANIEM BO KIEDYŚ KTOŚ Z WAS MOŻE BYĆ NA JEGO MIEJSCU ALBO NIE DAJ BOŻE KTOŚ Z WASZEJ RODZINY. CHŁOPAK NIEPOTRZEBNIE BYŁ WYEDY Z TYMI DWOMA !!! WIĘC SKĄCZCIE JUŻ PIE.....YĆ BO KIJ MA DWA KOŃCE I KARMA W ŻYCIU POWRACA .
żurnaś
żurnaś 4.01.2019, 18:54
Ostatnio wiele artykułów w Kronice jest pisanych na sztukę ,brak wiedzy czy niechęć do rzetelnej pracy .Suche fakty pozyskane od policji to za mało ,jest jeszcze druga strona tej sprawy jak i wielu innych .
żurnaś
żurnaś 4.01.2019, 18:54
Ostatnio wiele artykułów w Kronice jest pisanych na sztukę ,brak wiedzy czy niechęć do rzetelnej pracy .Suche fakty pozyskane od policji to za mało ,jest jeszcze druga strona tej sprawy jak i wielu innych .
obserwuje
obserwuje 4.01.2019, 17:27
Drodzy czytelnicy obserwuje cale to zdarzenie i przykrością muszę stwierdzić iż osoba ktora relcjonuje bardzo wybiórczo (jednostronnie )daje prawo reakcji negatywnej.Wielka szkoda ze nie sa opisane wazne wątki w tej spraie.Czytelnicy sami mogliby ocenić a tak nie majac pojęcia co naprawde sie wydarzyło piszą co piszą. Osba ktora porwala sie do tego artykułu lepiej będzie dla wszystkich by pracowala rzetelniej a nie tworzenie sensacji..
Iwona
Iwona 4.01.2019, 11:45
Ja też słyszałam, że do dotkliwego pobicia Jacka W. doszło tego samego dnia przez grupę osób, którzy nie zostali oskarżeni ani postawieni przed sądem tak jaby prawo ich nie dotyczyło. A można by było uniknąć tej całej tragedii gdyby Policja w porę zareagowała. Pewnie teraz cieszą się, że prawo ich nie dotknęło a przecież przyczynili się do utraty zdrowia i w konsekwencji czyjegoś życia!!!A może teraz siedzą w domach i wypisują te „nagonki” na tych dwóch niewinnych chłopaków, którzy zostali tak surowo ukarani tylko dlatego, że byli w miejscu zajścia i czekali na taxi. Przecież ci vhłppcy powinni być zatrzymani max na 24H do złożenia zeznań a nie wrzucenia do jednego kotła na ponad 7 miesięcy!!! I to jest patologia przepisów karnych! Jestem bardzo ciekawa dlaczego nikt nie oskarża głównej winowajczyni natarczywej jak osa w stosunku do Sebastiana G. przecież sprowokowała do całego zajścia. Uważam też, że Kronika powinna zmienić kurs o 180 stopni i podrążyć trochę wokół tematu to z pewnością doszukała by się innej scenerii wydażenia, bliskiej prawdy i ukazującej system i procedurę karną, może była by to przestroga dla wielu młodych ludzi. I z pewnością zyskałaby sobie więcej czytelników.
tw
tw 3.01.2019, 19:00
Tak wyglądają sądy za ZIOBRY i PiS-u .Paranoja i głupota sędziego gdzie on prawo studiował ?
serio?
serio? 3.01.2019, 20:01
A to już Ziobro sądy zreformował? nie wiedziałam, kiedy to się stało? Tak sądy wyglądają bo ich ze świeczkami.bronicie. Poza tym czytaj inne komentarze bo sprawa nie jest taka jednoznaczna
Ja
Ja 3.01.2019, 18:31
Rok za zabicie człowieka???? Nie rozumiem
Jo
Jo 3.01.2019, 10:28
Jackowi juz to zycia nie zwróci... wyrok porazka! Ciekawe ile dostanie glowny sprawca 2 lata????? Co to w ogole ma byc... polskie sady polskie realia....
Podatnik
Podatnik 2.01.2019, 22:21
Ziobro się dowie o tym wyroku
AntyKOD
AntyKOD 2.01.2019, 22:14
Sądy do likwidacji to jest jakiś żart chyba
:)
:) 2.01.2019, 21:42
Akurat znam sprawę od środka i wyrok jest nawet za surowy bym powiedział ;) Obaj wymienieni w artykule nie brali czynnego udziału w tym „śmiertelnym pobiciu”,byli w tzw.grupie napastniczej,najbardziej winny jest trzeci koleś który ma odrębne postępowanie. Co ciekawe,denat dostał oklep wcześniej tego dnia co jest zaznaczone w protokole,a żeby było najśmieszniej,czekał na SORze 3 godziny w stanie co najmniej krytycznym. Ale o tym się od pismaków nie dowiecie :) To jest Polska właśnie,nagłaśniacie sprawę o której nie macie zielonego pojęcia. A Zamość? Piękne miasto :) zapraszam i polecam ;)
serio
serio 3.01.2019, 20:04
Dyżurni na SORze powinni też być pociągnięci do odpowiedzialności jeśli to prawda
Mon
Mon 2.01.2019, 21:32
Skoro zabił ratownik medyczny to dlaczego nie ma go na monitoringu ?? Sprawcy widzieli co robi ratownik i ot tak pojdą siedzieć ? Chore....
Mr.Right
Mr.Right 2.01.2019, 21:19
Ciekawa kara jak na morderstwo... 10miesiecy przesiedza i wyjda na warunkowym skoro sędzia przy wymiarze kary był taki ugodliwy,skad oni te wyroki biorą? Chyba z czyjejś kieszeni duzo poszło zeby chlopaki tak dobrze mieli,normalne to państwo nie jest,tez gdzie ofiara ma mniejsze prawa niż napastnik,najlepiej w ogóle sie nie bronić,bo jeszcze osoba ktora napada zgłosi pozew o jej naruszenie cielesne...
POLSKA_CHLEW_OBSRANY
POLSKA_CHLEW_OBSRANY 2.01.2019, 20:42
Lol, uczestniczyli w "grupie napastniczej" i zwiększali "przewagę nad ofiarą". To dobre chłopaki musiały być, od razu ich wypuścić i dać medal za brawurę.
Dxdxd
Dxdxd 2.01.2019, 20:27
Mają wtyki ?strasznie mała kara???
jan
jan 2.01.2019, 20:08
Najlepsze jest to że główny sprawca do Ratownik Medyczny - brawo !!!!!!
ori
ori 2.01.2019, 20:01
CO TO MA BYĆ??? KURYWA JAKI ROK I 3 MIESIĘCY ?????? JA PIE... KTO WYDAŁ TAKI WYROK JAKI SĘDZIA BEZ SERCA?
pablo
pablo 2.01.2019, 17:09
To jest własnie społeczne oddziaływanie kary porażka i że Sąd się na taką karę zgodził bez komentarza
anty  pisowiec
anty pisowiec 2.01.2019, 16:11
CHAMSTWO I PARANOJA Za co im płaco tym psełdo prawu
Joanna
Joanna 2.01.2019, 15:30
Żenada jak dla sądu cenne jest życie.

Pozostałe