Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 14:13
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Artykuły

Reklama
Kontenery na ciuchy to nie śmietnik!
Kontenery na ciuchy to nie śmietnik!
Pisaliśmy już o kontenerach pełnych ciuchów. Był koniec wakacji. Jest zima. Wracamy do tematu. Kontenery wciąż przepełnione. Tylko najczęściej nie tym czym trzeba. 04.02.2020 10:30    3
Agrolovers Marleny i Michała
Agrolovers Marleny i Michała
Przed laty w plebiscycie "Kroniki Tygodnia" wygrali obrączki. Twierdzą, że przyniosły im szczęście. 04.02.2020 10:00    8    7
Reklama
XX Plebiscyt Piłkarski: Działamy wspólnie ze związkiem
XX Plebiscyt Piłkarski: Działamy wspólnie ze związkiem
Partnerem "Kroniki Tygodnia" w organizacji XX Plebiscytu Piłkarskiego ponownie jest Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Plebiscytowa impreza, podczas której ogłosimy wyniki głosowania czytelników, połączona zostanie ze związkową Piłkarską Galą Zamojszczyzny. 04.02.2020 09:06
Zamojskie ulice. Na Kolegiackiej jak w Kaplicy Zygmuntowskiej
Zamojskie ulice. Na Kolegiackiej jak w Kaplicy Zygmuntowskiej
Ulica Kolegiacka należy do najstarszych w Zamościu. Została wytyczona prawdopodobnie jeszcze w 1580 r. Jej nazwy na przestrzeni lat zmieniały się. Na początku zwano ją Młyńską. Później funkcjonowała jako ulica Farska, Kościelna, Kolegiacka, a w 1927 r. przemianowano ją na Stanisława Przybyszewskiego. 04.02.2020 08:24    4
Gm. Tarnogród: Szkoła do zamknięcia
Gm. Tarnogród: Szkoła do zamknięcia
Władze samorządowe Tarnogrodu przymierzają się do likwidacji szkoły filialnej w Różańcu Pierwszym. Wraz z przedszkolakami uczęszcza tam 25 dzieci. Placówka organizacyjnie podporządkowana jest Szkole Podstawowej w Różańcu Drugim i tam od 1 września uczęszczaliby najmłodsi uczniowie ze zlikwidowanej filii. 04.02.2020 08:00
Hrubieszów: Nie płaci prawie co drugi
Hrubieszów: Nie płaci prawie co drugi
Blisko połowa najemców mieszkań komunalnych nie płaci w terminie. 04.02.2020 07:42    14    1
Wójtowie: oświata zadusi gminy
Wójtowie: oświata zadusi gminy
Wójt gminy Zamość napisał list otwarty do polskich posłów. Skierował go także do senatora Jerzego Chróścikowskiego. To apel o zwiększenie dofinansowania dla edukacji. Nie tylko w tej gminie. 04.02.2020 07:30    2
Rachanie: Draka z cmentarnym ogrodzeniem
Rachanie: Draka z cmentarnym ogrodzeniem
Trzeba wybudować nowe ogrodzenie wokół cmentarza w Rachaniach. W tej kwestii parafianie zgadzają się z księdzem proboszczem. W szczegółach wspomnianej inwestycji podobno już nie, bo każdy chciałby ją przeprowadzić po swojemu. Chodzi o zbyt wysokie koszty. 04.02.2020 07:00    5    1
Zamość: Stawka większa niż zużycie
Zamość: Stawka większa niż zużycie
Podwyżka opłat za śmieci odwleczona. Ruszają konsultacje społeczne. 04.02.2020 06:33    2    2
Nie zapomnijcie o imieninach księży
Nie zapomnijcie o imieninach księży
Parafia Świętego Brata Alberta w Zamościa wydała kalendarz ścienny na 2020 rok. Zaznaczono w nim m.in. imieniny kapłanów pracujących w tej parafii. Wydawnictwo wywołuje zdziwienie lub zakłopotanie u niektórych osób. Proboszcz tłumaczy, że chodzi jedynie o modlitwę za kapłanów. 04.02.2020 06:00    59    17
Bitwa na LGBT
Bitwa na LGBT
Treść napisu na tablicy mogła wprowadzać w błąd. Niektórzy myśleli, że to inicjatywa lokalnych samorządów. 04.02.2020 05:39    38    5
Cztery osoby pod nadzorem. Na wypadek koronawirusa
Cztery osoby pod nadzorem. Na wypadek koronawirusa
Czworo mieszkańców powiatu biłgorajskiego zostało objętych nadzorem epidemiologicznym na wypadek zarażenia śmiertelnym koronawirusem. Wszyscy lecieli z Dubaju w samolocie z pasażerami z Chin. 04.02.2020 05:20
Kolejny numer Kroniki Tygodnia w sprzedaży od wtorku
Kolejny numer Kroniki Tygodnia w sprzedaży od wtorku
Jeśli nie mogliście się doczekać nowego wydania Kroniki Tygodnia, to mamy dla Was dobre wiadomości: kolejny numer ukaże się już we wtorek, 4 lutego. O czym poczytacie tym razem? 03.02.2020 19:00    1
Telatyn: Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu (ZDJĘCIA)
Telatyn: Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu (ZDJĘCIA)
Babcia i Dziadek to osoby, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego też dzieci z Oddziału Przedszkolnego zaprosiły swoje babcie oraz dziadków na uroczystość okazji ich święta. Zorganizowano ją w piątek, 31 stycznia. 03.02.2020 15:08
Wypadek w Soli. Opel potrącił pieszego
Wypadek w Soli. Opel potrącił pieszego
Kierowca był trzeźwy, a pieszy pijany. Jadący oplem mężczyzna potrącił człowieka. Do wypadku doszło w sobotę (1 lutego) wieczorem w Soli pod Biłgorajem. 03.02.2020 13:33
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Benia Treść komentarza: 1...dają to biorę, proste... czepiacie sie tych co mu płacą bo sam sobie poborów nie dał. Tak czy nie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:17 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Skoro jeden lekarz pełni tyle dyżurów w miesiącu, to - tak na chłopski rozum - chyba na oddziałach jest za mało lekarzy. A dlaczego ich brakuje? Czy tylko dlatego, że brak funduszy na rezydentów, czy może brak funduszy na rezydentów wynika z tego, że dzięki temu "starzy" mogą aż tyle zarabiać (tak, tak, nie przeczę, ciężko pracując) na dobrze płatnych dyżurach i praktyce prywatnej? Czy ktoś znający procedury i układy mógłby to naświetlić? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: RENIA Treść komentarza: lekarz który pracuje więcej niż osiem godzin tak jak kierowca prowadzący TIRa powinien być odsuwny od zawodu z ogromną karą pieniężną tu chodzi o zdrowie i życie chorych dzieci kobiet POLAKÓW Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: grodzki tomaszek Treść komentarza: Biedaczek zarobiony !!! 864,6 tys za dyrektorowanie , czyli puszczanie baków ! Bo jak można nazwać pracę dyrektora jak w tym czasie wykonuje się obowiązki lekarza na oddziale i się leczy pacjentów ?! Ludzie pracują za 4,8 tyś. czyli 3,5 tyś, neto ( na łapę ) ale tacy to nie kradną !!! O kopertach coś wspomniał ???! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:02 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Zdzisław Treść komentarza: Pokazać gębę na portalu aby zawstydzić. Niech sąsiedzi wiedzą jaką mają pijaczyne za sasiadke. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:38 Źródło komentarza: Wypadek w Łabuńkach Pierwszych. Ford zderzył się z motorowerem, 58-latek w szpitalu Autor komentarza: L11A Treść komentarza: Szacunek Panie Prezydencie Nawrocki. My we własnym kraju nie musimy przyjmować za dobra monetę pielęgnowania etosu banderowskiej formacji której pokłosiem jest nieprzyjazna decyzja Pana Zełenskiego. Uznanie za normalne i moralne nazwanie jednostki "im. bohaterów UPA" byłoby ostatecznym sponiewieraniem pamięci tych niewinnych, bezbronnych ofiar tej formacji. Nazywając bohaterami mordujących w okrutny sposób bez żadnych skrupułów swoich polskich sąsiadów (w tym wiele kobiet i niewinnych dzieciątek) , władze Ukrainy po części same uzasadniają narrację Rosji (bezsprzecznie agresora) o przyczynach własnej agresji. Wieczna pamięć polskich ofiar UPA. Młodzi nieście ten przekaz pamięci, bo są to jedne z najbardziej tragicznych i traumatycznych kart naszej historii. Sam w momencie rosyjskiej agresji czym mogłem pomagałem Ukraińcom (i tego nie żałuję), którzy się tutaj pojawili w tym dzieciom ewakuowanym z domów dziecka na Ukrainie, ale dla mnie była to najzwyczajniejsza humanitarna, ludzka potrzeba. Szanując innych nie zapominajcie o szacunku do własnego narodu i kraju. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców"
Reklama
Reklama
Reklama