Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 17:24
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Artykuły

Reklama
Zamość: Koronawirus w DPS. Pilnie potrzebna pomoc
Zamość: Koronawirus w DPS. Pilnie potrzebna pomoc
W związku ze stwierdzeniem kilkunastu przypadków zakażenia koronawirusem wśród zakonnic i pracowników cywilnych Domu Pomocy Społecznej w Zamościu pilnie potrzeba osób, które przejęłyby opiekę nad pensjonariuszkami placówki. 11.04.2020 09:40    15
Zamość: Wielkanoc malowana. Internetowy konkurs w MDK rozstrzygnięty
Zamość: Wielkanoc malowana. Internetowy konkurs w MDK rozstrzygnięty
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zorganizował dla swoich wychowanków wielkanocny konkurs plastyczny. Prace przedstawiające świąteczne kartki były wysyłane przez internet. Jury zdecydowało, które z nich były najpiękniejsze. Autorom przyznano nagrody i wyróżnienia. 11.04.2020 09:15
Reklama
Pomysły w czasie zarazy – felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
Pomysły w czasie zarazy – felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
Białoruś ciągle gra w piłkę, a Aleksander Łukaszenka, choć w żadną pandemię nie wierzy, to profilaktycznie nakazuje produkować więcej kaszy gryczanej. Można się śmiać, ale jednocześnie warto przypomnieć sobie, co dwa tygodnie temu działo się u nas z mąką i drożdżami... Jak wiadomo, te ostatnie mają jednak wiele ogólnospożywczych zastosowań, a Polacy to nacja zaradna. 11.04.2020 08:03    1    2
Wielkanoc 2020: Pokarmy pobłogosławisz sam
Wielkanoc 2020: Pokarmy pobłogosławisz sam
Nadchodzące święta Wielkanocne będą zupełnie inne niż kiedykolwiek w historii. Nie było święcenia palm, nie będzie święcenia pokarmów w świątyniach. Koronawirus zmusza wiernych do nowych, niecodziennych zachowań. Pokarmy będzie można pobłogosławić samemu. 11.04.2020 07:00    1    1
Koronawirus w Polsce. Prawie 6 tys. zakażonych, 181 osób nie żyje, 318 ozdrowiało
Koronawirus w Polsce. Prawie 6 tys. zakażonych, 181 osób nie żyje, 318 ozdrowiało
Dokładnie 5955 - tyle było w piątek wieczorem osób, u których badania potwierdziły obecność koronawirusa. Ministerstwo zdrowia poinformowało również o kolejnych 6 przypadkach śmiertelnych. 11.04.2020 06:42
10 kobiet zakażonych koronawirusem. Są z Zamościa i powiatu zamojskiego
10 kobiet zakażonych koronawirusem. Są z Zamościa i powiatu zamojskiego
Wszystkie nowe przypadki koronawirusa na Lubelszczyźnie dotyczą Zamościa i powiatu zamojskiego. Badania potwierdziły SARS-CoV-2 u 10 kobiet. To siostry zakonne oraz pracownice Domu Pomocy Społecznej na ul. Żdanowskiej w Zamościu. 10.04.2020 18:18    1
W Wielkanoc 2020 #zostańwdomu – apeluje policja
W Wielkanoc 2020 #zostańwdomu – apeluje policja
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, w tym trudnym dla wszystkich okresie, Lubelska Policja życzy otuchy i nadziei, pozytywnej energii i wytrwałości. I ma apel do mieszkańców naszego województwa. 10.04.2020 15:06    1    1
Wymyślił, że wrócił z Włoch, a potem uciekł ze szpitala... na piwo
Wymyślił, że wrócił z Włoch, a potem uciekł ze szpitala... na piwo
Chciał, żeby przyjechała po niego karetka, więc wymyślił, że właśnie wrócił z Włoch. Ale w szpitalu długo nie wytrzymał. Uciekł, bo... miał ochotę na piwo. 10.04.2020 14:13
Gm. Dołhobyczów: Złamał kwarantannę, poszedł się napić
Gm. Dołhobyczów: Złamał kwarantannę, poszedł się napić
Potrzeba spożywania alkoholu bywa silniejsza niż zdrowy rozsądek. Udowodnił to m.in. 35-latek z gminy Dołhobyczów. 10.04.2020 13:03    1
Zamość: Koronawirus w DPS. Służby wojewody prostują informacje. Oświadczenie prezydenta Wnuka
Zamość: Koronawirus w DPS. Służby wojewody prostują informacje. Oświadczenie prezydenta Wnuka
Rzeczniczka wojewody lubelskiego przesłała do mediów oświadczenie, odnosząc się do pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji na temat zakażenia koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Zamościu. 10.04.2020 12:58
Opel stanął w płomieniach. Kierowcy nic się nie stało
Opel stanął w płomieniach. Kierowcy nic się nie stało
O ogromnym szczęściu może mówić 40-latek z gminy Skierbieszów. Gdy wpadł swoim oplem do rowu, samochód stanął w płomieniach. Kierowca zdołał w porę uciec. Nic mu się nie stało. Był kompletnie pijany. 10.04.2020 12:26    2
Gmina Susiec: Wójt zapewnia maseczki wszystkim rodzinom
Gmina Susiec: Wójt zapewnia maseczki wszystkim rodzinom
Rząd zarządził, że od czwartku, 16 kwietnia wszyscy Polacy w miejscach publicznych mają zasłaniać usta i nos. Wójt Suśca, Zbigniew Naklicki postanowił, że gmina pomoże mieszkańcom wywiązać się z tego obowiązku. 10.04.2020 11:00    2    2
Koronawirus na Lubelszczyźnie. 7 nowych przypadków, 1 w powiecie zamojskim
Koronawirus na Lubelszczyźnie. 7 nowych przypadków, 1 w powiecie zamojskim
U siedmiorga mieszkańców województwa lubelskiego potwierdzono badaniami obecność koronawirusa. Jedną z tych osób jest mieszkaniec powiatu zamojskiego. W całym kraju przybyło od wczoraj 167 nowych przypadków zakażeń. W szpitalu w Lublinie zmarł 88-letni mężczyzna. 10.04.2020 10:03    1
Jak przeżyć Wielkanoc pozostając w domu? Biskup Marian Rojek podpowiada (FILM)
Jak przeżyć Wielkanoc pozostając w domu? Biskup Marian Rojek podpowiada (FILM)
Biskup Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej w materiale filmowym zwrócił się do wiernych w sprawie obchodów świąt Wielkanocnych. Podpowiedział, jak ten czas spędzić pozostając w domu. 10.04.2020 09:18    6
Sanepid srogo karze za łamanie zasad
Sanepid srogo karze za łamanie zasad
Policja "wlepia" mandaty za drobniejsze przewinienia. Zdecydowanie poważniejsze konsekwencje wobec osób łamiących zakazy wyciągają służby sanitarne. Są informowane przez policję wówczas, gdy ktoś w sposób rażący lekceważy przepisy. 10.04.2020 09:00    14
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Z Treść komentarza: A co by było, gdyby powiedzieli: nie damy! Kto by wyleciał? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:28 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Hero Treść komentarza: You glorify the warcrimes of Basaj and say smth about UPA lol. Those who glorifies Basaj warcrimes deserves the revenge of UPA heroes. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:16 Źródło komentarza: Historia: Na tropie Stanisława Basaja „Rysia”. Czy zagadka zostanie rozwiązana? Autor komentarza: Z Treść komentarza: I co w tym niebezpiecznego? Jeśli leżał ileś tam lat, to i dalej by sobie spokojnie leżał. A jeśli ktoś niedawno (co bardziej prawdopodobne - pozbył się akurat w tym miejscu kłopotliwego rekwizytu, to tym bardziej jest niegroźny. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:38 Źródło komentarza: Niebezpieczne zdarzenie nad Jeziorem Białym. Nurek natknął się na niewybuch Autor komentarza: Benia Treść komentarza: 1...dają to biorę, proste... czepiacie sie tych co mu płacą bo sam sobie poborów nie dał. Tak czy nie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:17 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Skoro jeden lekarz pełni tyle dyżurów w miesiącu, to - tak na chłopski rozum - chyba na oddziałach jest za mało lekarzy. A dlaczego ich brakuje? Czy tylko dlatego, że brak funduszy na rezydentów, czy może brak funduszy na rezydentów wynika z tego, że dzięki temu "starzy" mogą aż tyle zarabiać (tak, tak, nie przeczę, ciężko pracując) na dobrze płatnych dyżurach i praktyce prywatnej? Czy ktoś znający procedury i układy mógłby to naświetlić? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: RENIA Treść komentarza: lekarz który pracuje więcej niż osiem godzin tak jak kierowca prowadzący TIRa powinien być odsuwny od zawodu z ogromną karą pieniężną tu chodzi o zdrowie i życie chorych dzieci kobiet POLAKÓW Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich
Reklama
Reklama
Reklama