Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 20:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Artykuły

Reklama
Gm. Hrubieszów: Most w Brodzicy zamknięty na czas remontu
Gm. Hrubieszów: Most w Brodzicy zamknięty na czas remontu
Dzisiaj i jutro (23-24 kwietnia) nie będzie możliwości przejazdu po moście w Brodzicy (gm. Hrubieszów). Obiekt musi zostać wyremontowany. 23.04.2020 09:09    1
Zamość: Skarbnik Jadwiga Kijek odchodzi na emeryturę
Zamość: Skarbnik Jadwiga Kijek odchodzi na emeryturę
Po 27 latach pracy ze stanowiskiem skarbnika miasta żegna się Jadwiga Kijek. Radni na ostatniej sesji przychylili się do prośby skarbniczki. Niektórzy nie kryli jednak zaskoczenia. 23.04.2020 08:00    6    1
Reklama
W Tomaszowie dezynfekują
W Tomaszowie dezynfekują
W związku z pandemią koronawirusa w Tomaszowie Lubelskim prowadzona jest dezynfekcja przestrzeni publicznych. Do odkażania używane są środki zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego. 23.04.2020 07:06
Jak powstało prywatne miasto (TYLKO W GAZECIE)
Jak powstało prywatne miasto (TYLKO W GAZECIE)
440 lat temu, a dokładnie 10 kwietnia 1580 roku, Jan Zamoyski, kanclerz wielki koronny, wydał akt lokacji miasta nazwanego Nowym Zamościem – w odróżnieniu od Starego Zamościa, pobliskiej wsi należącej do drugiej linii rodu. Decyzja była stanowcza i nieodwołalna – Nowy Zamość miał zostać główną siedzibą wielkiego kanclerza i stolicą jego ciągle powiększających się dóbr, nazwanych z czasem Ordynacją Zamojską. 23.04.2020 07:00    10
Zamojskie bohaterki z igłą i nitką (TYLKO W GAZECIE)
Zamojskie bohaterki z igłą i nitką (TYLKO W GAZECIE)
Są w różnym wieku. Z błogosławieństwem rodzin i mężów, z wielu miejscowości Zamojszczyzny wzięły się do szycia maseczek. Jest to ich dar serca. A serca mają ogromne. Poczytajcie, co mówią o sobie i swoich koleżankach. 23.04.2020 06:09    1
Trenerzy pełni sceptycyzmu (TYLKO W GAZECIE)
Trenerzy pełni sceptycyzmu (TYLKO W GAZECIE)
Od kilku tygodni trwa w gronie piłkarskich kibiców dyskusja na temat powrotu do gry drużyn Ekstraklasy. Ambitny plan zakłada odizolowanie kadr, a następnie stopniowy powrót do treningów oraz rywalizacji o punkty. Nasi czwartoligowcy nie mają jednak prawa marzyć o podobnym scenariuszu. 23.04.2020 06:00    2
Zamość: Absolwent I LO szefem banku. Leszek Skiba prezesem Pekao S. A.
Zamość: Absolwent I LO szefem banku. Leszek Skiba prezesem Pekao S. A.
Urodził się w Lublinie, ale wychował w Zamościu. Tu ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego. Pracował w ministerstwie finansów, a teraz Leszek Skiba stoi na czele drugiego co do wielkości banku w Polsce - Peako S.A. 23.04.2020 05:32    10    6
Koronawirus na Lubelszczyźnie: 331 zakażeń, 123 ozdrowieńców
Koronawirus na Lubelszczyźnie: 331 zakażeń, 123 ozdrowieńców
Od porannego komunikatu służb wojewody lubelskiego nie ma informacji o jakimkolwiek nowym zakażeniu koronawirusem na Lubelszczyźnie. W Polsce stwierdzono 135 nowych przypadków. Niestety, zmarły 22 osób. 22.04.2020 17:26
Werbkowice: Zbierają pieniądze dla szpitala w Hrubieszowie
Werbkowice: Zbierają pieniądze dla szpitala w Hrubieszowie
W aptece na ul. Piłsudskiego 1 oraz w Delikatesach Centrum w pobliżu Urzędu Gminy w Werbkowicach wystawione są puszki, do których można wrzucać pieniądze w ramach zbiórki na rzecz Szpital Powiatowy im. Jadwigi Królowej w Hrubieszowie. 22.04.2020 15:18
Zamość: Maseczkomat przy ryneczku (TYLKO W GAZECIE)
Zamość: Maseczkomat przy ryneczku (TYLKO W GAZECIE)
W nocy z 15 na 16 kwietnia przy zielonym ryneczku przy ul. Orzeszkowej "ktoś" postawił automat do zakupu maseczek. 22.04.2020 15:10
Zamość: Nowa, elegancka siedziba dla magistrackich wydziałów (ZDJĘCIA)
Zamość: Nowa, elegancka siedziba dla magistrackich wydziałów (ZDJĘCIA)
Nie mieli złych warunków pracy, ale niebawem będą mieć zdecydowanie lepsze. Na najbliższe miesiące planowana jest przeprowadzka niektórych wydziałów Urzędu Miasta Zamość do nowych pomieszczeń w gmachu zajmowanym wcześniej przez Narodowy Bank Polski i Sąd Okręgowy w Zamościu. Całą operacja powinna się sfinalizować w połowie wakacji. 22.04.2020 13:06    2    9
Kolizja w Małoniżu. 28-latek był pijany
Kolizja w Małoniżu. 28-latek był pijany
Siadł za kierownicą pod wpływem alkoholu, więc trudno się dziwić, ze stracił panowanie nad samochodem. Zaraz po kolizji uciekł, ale policjanci go znaleźli. 22.04.2020 12:03    1
Targowiska w Suścu, Klątwach i Nieliszu otwarte
Targowiska w Suścu, Klątwach i Nieliszu otwarte
Od piątku (24 kwietnia) zostanie ponownie otwarty bazar w Suścu. Tego dnia uruchomione zostanie również targowisko w Nieliszu. Od dzisiaj (22 kwietnia) sprzedawać i kupować można również w Klątwach (gm. Tyszowce). 22.04.2020 11:18    2
Zamość: Wojsko w DPS na ul. Żdanowskiej. Trwa odkażanie (ZDJĘCIA)
Zamość: Wojsko w DPS na ul. Żdanowskiej. Trwa odkażanie (ZDJĘCIA)
W Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi przy ul. Żdanowskiej w Zamościu trwa dzisiaj dezynfekcja. 22.04.2020 10:24    4
7 nowych przypadków koronawirusa na Lubelszczyźnie. Po jednym w Zamościu i powiecie zamojskim
7 nowych przypadków koronawirusa na Lubelszczyźnie. Po jednym w Zamościu i powiecie zamojskim
7 spośród 178 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w kraju dotyczy mieszkańców województwa lubelskiego. Wśród osób, u których badaniami potwierdzono SARS-CoV-2 jest mieszkanka Zamościa i kobieta z powiatu zamojskiego. 22.04.2020 10:03    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Z Treść komentarza: A co by było, gdyby powiedzieli: nie damy! Kto by wyleciał? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:28 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Hero Treść komentarza: You glorify the warcrimes of Basaj and say smth about UPA lol. Those who glorifies Basaj warcrimes deserves the revenge of UPA heroes. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:16 Źródło komentarza: Historia: Na tropie Stanisława Basaja „Rysia”. Czy zagadka zostanie rozwiązana? Autor komentarza: Z Treść komentarza: I co w tym niebezpiecznego? Jeśli leżał ileś tam lat, to i dalej by sobie spokojnie leżał. A jeśli ktoś niedawno (co bardziej prawdopodobne - pozbył się akurat w tym miejscu kłopotliwego rekwizytu, to tym bardziej jest niegroźny. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:38 Źródło komentarza: Niebezpieczne zdarzenie nad Jeziorem Białym. Nurek natknął się na niewybuch Autor komentarza: Benia Treść komentarza: 1...dają to biorę, proste... czepiacie sie tych co mu płacą bo sam sobie poborów nie dał. Tak czy nie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:17 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Skoro jeden lekarz pełni tyle dyżurów w miesiącu, to - tak na chłopski rozum - chyba na oddziałach jest za mało lekarzy. A dlaczego ich brakuje? Czy tylko dlatego, że brak funduszy na rezydentów, czy może brak funduszy na rezydentów wynika z tego, że dzięki temu "starzy" mogą aż tyle zarabiać (tak, tak, nie przeczę, ciężko pracując) na dobrze płatnych dyżurach i praktyce prywatnej? Czy ktoś znający procedury i układy mógłby to naświetlić? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: RENIA Treść komentarza: lekarz który pracuje więcej niż osiem godzin tak jak kierowca prowadzący TIRa powinien być odsuwny od zawodu z ogromną karą pieniężną tu chodzi o zdrowie i życie chorych dzieci kobiet POLAKÓW Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich
Reklama
Reklama
Reklama