Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 00:43
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość

Reklama
Zamość/Hrubieszów: Baton z alkoholem, wina żony – jak przed policją tłumaczą się pijani kierowcy?
Zamość/Hrubieszów: Baton z alkoholem, wina żony – jak przed policją tłumaczą się pijani kierowcy?
Muszę do toalety, biegunkę mam – powiedział kierowca, który pędził autem jak szalony i namierzyli go policjanci. A że w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, mógł przez kolejne trzy miesiące na spokojnie chodzić tam, gdzie król piechotą chodzi. – Wypiłem krople, które przepisał mi lekarz – wymamrotał zdziwiony chłopina po badaniu na zawartość alkoholu. Patrząc na wynik, musiał z pół litra tych kropli wytrąbić. Jak jeszcze tłumaczą się kierowcy? 25.12.2022 08:23    2
Napad na ekspedientkę w Zamościu. Mężczyzna rozpylil gaz i szarpał kobietę
Napad na ekspedientkę w Zamościu. Mężczyzna rozpylil gaz i szarpał kobietę
Zamojscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju, do jakiego doszło w minioną niedzielę. Do sklepu wtargnął mężczyzna i zaatakował ekspedientkę, rozpylając gaz i szarpiąc ją. Towarzysząca mu kobieta w tym czasie obrobiłia sklepową kasę. 35-letni agresor wigilię (i nie tylko) spędzi za kratami. 24.12.2022 15:07    10    3
Reklama
Gmina Skierbieszów: Przywróceni pamięci – album mieszkańców sprzed ponad 70 lat
Gmina Skierbieszów: Przywróceni pamięci – album mieszkańców sprzed ponad 70 lat
Kilka lat temu opublikowano album "Skarb znaleziony na strychu" zawierający przedwojenne, okupacyjne i powojenne fotografie wykonane przez rodzeństwo Teodozji i Wincentego Podolaków. Tym samym powstała wyjątkowa opowieść o konkretnych ludziach, którzy ponad 70 lat temu żyli w okolicach Skierbieszowa. O niektórych z tych postaci, zaklętych w fotograficznych kadrach, opowie nam 91-letnia Leokadia Buczak. Była mieszkanka Wysokiego Skierbieszowskiego rozpoznała tych ludzi i dzieli się wspomnieniami. 24.12.2022 11:00    3
Zamość: To był „czarny wtorek” na ulicach i chodnikach. Kilkadziesiąt osób ze złamaniami i urazami trafiło na izbę przyjęć
Zamość: To był „czarny wtorek” na ulicach i chodnikach. Kilkadziesiąt osób ze złamaniami i urazami trafiło na izbę przyjęć
To był „czarny wtorek” nie tylko na zamojskich ulicach i chodnikach. Przez śliskie ulice i chodniki, pełne ręce roboty mieli ortopedzi. 24.12.2022 10:53    2
Tradycja odżyła. Dziewiąte spotkanie opłatkowe mieszkańców gminy Nielisz
Tradycja odżyła. Dziewiąte spotkanie opłatkowe mieszkańców gminy Nielisz
„Wigilia Nieliska” – tak nazywa się coroczne spotkanie opłatkowe w gminie Nielisz. Tradycja odżyła po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. 24.12.2022 06:40    2
Zamość/Szczebrzeszyn: Sylwester bez fajerwerków
Zamość/Szczebrzeszyn: Sylwester bez fajerwerków
Bez koncertów i fajerwerków Zamość przywita Nowy Rok. O północy prezydent miasta złoży życzenia mieszkańcom, a po jego wystąpieniu odbędzie się pokaz ogniowo-akrobatyczny. W tanecznych rytmach zapowiada się za to sylwester w Szczebrzeszynie. 23.12.2022 13:35    19    7
54-latek z powiatu tomaszowskiego ma już trzy zakazy sądowe. Znów zatrzymała go policja
54-latek z powiatu tomaszowskiego ma już trzy zakazy sądowe. Znów zatrzymała go policja
Policjanci zamojskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował dostawczym mercedesem mimo orzeczonych wobec niego zakazów. Miał ich aż trzy. Jego samochód miał niesprawny hamulec. Nie wiadomo też, czy mieszkaniec powiatu tomaszowskiego był trzeźwy. Na dmuchanie w alkomat się nie zgodził. 22.12.2022 14:48    8    1
Mieszkał na terenie ogródków działkowych i nie miał czym palić. Zamojscy dzielnicowi przyszli z pomocą
Mieszkał na terenie ogródków działkowych i nie miał czym palić. Zamojscy dzielnicowi przyszli z pomocą
Zamojskich dzielnicowych zaniepokoiła trudna sytuacja jednego z mieszkańców miasta. 72-latek zmuszony okolicznościami losu zamieszkał na terenie ogródków działkowych i nie miał wystarczających środków za zakup opału. 21.12.2022 12:30    7
Sylwester w kinie? Zobacz, co zagra CKF  "Stylowy" Zamość
Sylwester w kinie? Zobacz, co zagra CKF "Stylowy" Zamość
Na Sylwestrowy Wieczór Filmowy zaprasza Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. Widzowie, którzy zechcą spędzić ostatnie godziny tego roku przy dużym ekranie, mogą wybierać spośród dwóch filmowych propozycji. 21.12.2022 11:41    2
Zamość: Wokół powstania zamojskiego. Na podsumowanie będzie konferencja
Zamość: Wokół powstania zamojskiego. Na podsumowanie będzie konferencja
Po centralnych i regionalnych obchodach 80. rocznicy wybuchu Powstania Zamojskiego przyszedł czas na podsumowania. 19.12.2022 18:09    3
Zamość: Podsumowano rok w kulturze i uhonorowano zaangażowanych w rozwój życia kulturalnego
Zamość: Podsumowano rok w kulturze i uhonorowano zaangażowanych w rozwój życia kulturalnego
W piątek (16 grudnia) w Zamojskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie Roku Kulturalnego Zamościa. Gala miała szczególny wymiar, bo odbyła się w 30. rocznicę wpisania Zamościa na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. 19.12.2022 17:01    2
Wybierz sobie Mikołaja. Wielki finał naszej akcji w Zamościu
Wybierz sobie Mikołaja. Wielki finał naszej akcji w Zamościu
To był magiczny wieczór, na który najmłodsi Czytelnicy “Kroniki Tygodnia” czekali z niecierpliwością. Wszystko za sprawą akcji “Wybierz sobie Mikołaja”. Święty z Laponii nie zawiódł i spełnił marzenia dzieci. 19.12.2022 11:08    9
Gm. Adamów: Stracili dach nad głową. Po pożarze ich dom nie nadaje się do zamieszkania
Gm. Adamów: Stracili dach nad głową. Po pożarze ich dom nie nadaje się do zamieszkania
Pożar sadzy w jednym z domów w Suchowoli wybuchł ok. godz. 3 nad ranem. Na szczęście jego mieszkańców obudziła czujka dymu. Są cali i zdrowi, ale stracili dom tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Ze względu na zniszczenia nie nadaje się on do zamieszkania. 19.12.2022 10:30    3
Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu. „Bądźmy wszyscy razem”
Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu. „Bądźmy wszyscy razem”
Każdy mógł skosztować wigilijnych potraw, pokolędować i przełamać się opłatkiem. W niedzielę (18 grudnia) do wspólnego stołu mieszkańców Zamościa zaprosili miejscowi restauratorzy, piekarze i cukiernicy. 19.12.2022 10:15    1
Wielącza: Właściciel Malinowej Spiżarni założył zbiórkę na odbudowę spalonej karczmy
Wielącza: Właściciel Malinowej Spiżarni założył zbiórkę na odbudowę spalonej karczmy
Wspomnień i rzeczy o wartości sentymentalnej niestety nie jesteśmy w stanie odzyskać, a to jest dla nas największą stratą. Ale chcemy zrobić wszystko, by móc kontynuować istnienie Malinowej Spiżarni - napisał na stronie internetowej szczytny-cel.pl Dariusz Handiuk, właściciel spalonej karczmy w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn). 19.12.2022 09:40    56    1
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: w sedno Treść komentarza: TAAAAK. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:27 Źródło komentarza: Zamość: Modlili się za pomordowanych na Wołyniu Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Oo Zaczynaja juz grozić!wierchuszka ukraińska Kaczynski Duda PiS wpuscili ich tutaj setki tysięcyNIEDOBRZE! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:26 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Butu, nie !! Treść komentarza: Ani sąsiadów, ani sojuszników, ani towarów, ani żadnej współpracy , ani żadnej kawy po pracy z "sąsiadem" ,oto obraz Polski, pod "butem Kaczyńskiego!!!!! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:25 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: pucia Treść komentarza: Oddaj mi "łopateckę" bo ci zabiorę wiaderecko" ,oj gdzie ta dyplomacja, jak widać "nima", Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:21 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: FRANEk Treść komentarza: Bardzo dobrze Panie Prezydencie Nawrocki !!!popieram ja i zdecydowana większość Polaków dla których to Polska jest najwazniejszaZarówno Zełeński który odniósł się do Polaków i Polski obelzywie jak i inni tutaj wymienieni na tak wielkie odznaczenia polskie na pewno nie zasłuzyli! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:04 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Z Treść komentarza: Jak będą się z nim tak cackać, to raczej nie zdążą go posadzić zanim kogoś zabije. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie
Reklama
Reklama
Reklama