Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 16:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Wiadomości

Reklama
Waldemarowi Leszczyńskiemu (z lewej) gratulowali przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych.
Podwójny jubileusz
Zamość: Waldemar Leszczyński, dyrektor bursy nr 2, świętował 50-lecie pracy zawodowej
Ćwierć wieku kieruje Bursą Międzyszkolną nr 2 w Zamościu i dla wielu wychowanków jest kimś znacznie więcej niż dyrektorem. Waldemar Leszczyński, pedagog, regionalista, inicjator projektów historycznych i współautor licznych publikacji, świętował 50-lecie pracy zawodowej, a prowadzona przez niego bursa 25-lecie działalności. Podwójny jubileusz stał się symbolicznym podsumowaniem działalności wychowawczej i edukacyjnej pana dyrektora. 25.05.2026 08:00
Podpisano porozumienie dotyczące wsparcia w przygotowaniu dokumentacji projektowej dla budowy zbiornika retencyjnego w Hrubieszowie.
Hrubieszów: Budowa zbiornika retencyjnego. Władze podpisały porozumienie
7 maja burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska wraz ze skarbnik tego miasta Martą Woźnicą podpisały porozumienie dotyczące wsparcia w przygotowaniu dokumentacji projektowej dla budowy zbiornika retencyjnego w Hrubieszowie. 24.05.2026 15:33    1    1
Reklama
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip wraz z burmistrzami Józefem Rudym (Frampol) oraz Antonim Łukasikiem (Goraj) podpisali umowę, która zmienia papier w realne działanie.
Zapadły finalne decyzje
Nowy asfalt połączy Frampol i Goraj. Nie będzie już dziur i nierówności
W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju zapadły finalne decyzje, które zakończą erę dziur i nierówności na trasie łączącej gminy Frampol i Goraj. Modernizacja blisko 4-kilometrowego odcinka rusza z kopyta, a finał prac planowany jest już za 2 miesiące! 24.05.2026 14:10
Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Kraków w Łosińcu zakupi defibrylator AED.
Mieszkańcy nie zawiedli
Szkoła w Łosińcu zebrała środki na defibrylator AED szybciej, niż planowano
Społeczność Szkoły Podstawowej w Łosińcu pokazała, że potrafi działać razem w ważnej sprawie. Dzięki internetowej zbiórce i zaangażowaniu mieszkańców, rodziców oraz uczniów udało się szybko zebrać ponad 9,5 tys. zł na zakup defibrylatora AED. Urządzenie ma służyć nie tylko szkole, ale także mieszkańcom okolicy i turystom odwiedzającym gminę Susiec. 24.05.2026 14:00
8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja naukowa poświęcona 200. rocznicy śmierci Stanisława Staszica, zorganizowana przez Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie
Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie zorganizowało konferencję o Staszicu
8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja naukowa poświęcona 200. rocznicy śmierci Stanisława Staszica, zorganizowana przez Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie pod patronatem honorowym burmistrza Hrubieszowa 24.05.2026 10:00
8 maja z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek zastępca burmistrza Hrubieszowa Paweł Wojciechowski odwiedził pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej – Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana Du Chateau.
Święto hrubieszowskich bibliotekarzy
8 maja z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek zastępca burmistrza Hrubieszowa Paweł Wojciechowski odwiedził pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej – Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana Du Chateau. 24.05.2026 09:00
29 maja w Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu odbędzie się wernisaż wystawy „W moim ogrodzie” Jerzego Tyburskiego.
Malarska opowieść Jerzego Tyburskiego w Przemyślu
29 maja w Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu odbędzie się wernisaż wystawy „W moim ogrodzie” Jerzego Tyburskiego. Ekspozycja będzie nie tylko prezentacją obrazów, ale także osobistą podróżą artysty w rodzinne strony przez emocje, wspomnienia i symbole ukryte w malarstwie. 24.05.2026 09:00
Specjaliści przestrzegają jednak, że bezrefleksyjne sięganie po preparaty witaminowo-mineralne potrafi przynieść więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza seniorom.
Suplementy „na wszelki wypadek”? Lekarze alarmują: to może być groźne
Są już stałym elementem naszej codzienności. Łykamy je, bo chcemy poprawić sobie odporność, naładować baterie, chronić przed chorobami. Słowem – suplementy diety. 24.05.2026 09:00
W ostatnim czasie napłynęły niepokojące doniesienia o obecności wilka w bezpośrednim sąsiedztwie gospodarstw w Rogalinie
Samorząd apeluje o ostrożność
Wilczy alert w gminie Horodło. Władze ostrzegają mieszkańców
Władze gminy Horodło ostrzegają mieszkańców Rogalina i okolic przed wilkiem, który w ostatnim czasie był widywany w pobliżu zabudowań. Samorząd apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, odpowiednie zabezpieczenie zwierząt oraz unikanie działań, które mogłyby przyciągnąć drapieżnika do gospodarstw. 23.05.2026 17:00
Biłgorajskich piłkarzy nie był w stanie zastopować ani Hetman Zamość, ani Lewart Lubartów.
Piłkarska 4 liga: Nie ma takiej siły, która zatrzymałaby Ładę 1945 Biłgoraj
Nie ma w IV lidze takiej siły, która zatrzymałaby rewelacyjną Ładę 1945 Biłgoraj. Zespół trenera Marcina Zająca wygrał w rundzie wiosennej wszystkie jedenaście meczów, a w całym sezonie – dwadzieścia jeden. 23.05.2026 16:00
Obchody Staszicowskie w Jarosławcu
Gmina Uchanie: Oddali hołd ks. Stanisławowi Staszicowi podczas Majówki Staszicowskiej
Mieszkańcy Jarosławca i gminy Uchanie oddali hołd ks. Stanisławowi Staszicowi podczas Majówki Staszicowskiej. Uroczystości połączyły patriotyczną tradycję, historyczne widowisko i wspólne świętowanie, przypominając o dorobku człowieka, który odegrał ważną rolę w rozwoju polskiej wsi i idei spółdzielczości. 23.05.2026 13:00
Czwarty kurs samoobrony „Bezpieczna Kobieta” w Hrubieszowie właśnie obiegł końca.
Finał kursu „Bezpieczna Kobieta”
Hrubieszów: Przećwiczyły chwyty, nabrały pewności. Nie zamierzają pozostawać ofiarami
Hrubieszowianki opanowały matę – taki był finał IV edycji kursu „Bezpieczna Kobieta”. Osiem intensywnych spotkań, dziesiątki przećwiczonych chwytów i potężna dawka pewności siebie. W Hrubieszowie zakończyła się IV edycja bezpłatnego kursu samoobrony „Bezpieczna Kobieta”. Uczestniczki udowodniły, że w sytuacji zagrożenia nie zamierzają pozostawać ofiarami – potrafią zawalczyć o swoje bezpieczeństwo. 23.05.2026 12:00
Tak ma wyglądać nowa sala lekcyjna na terenie „Dwójki”. Wizualizacja UM Zamość
Altana zamiast klasy powstanie przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu
Kolejna placówka oświatowa zyska miejsce do prowadzenia lekcji na świeżym powietrzu. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na budowę plenerowej sali dydaktycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. 23.05.2026 12:00
W Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie oglądać można niezwykle ciekawą wystawę „Roztocze w malarstwie Dariusza Króla”.
Roztocze oczami Dariusza Króla można oglądać w Szczebrzeszynie
W Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie oglądać można niezwykle ciekawą wystawę „Roztocze w malarstwie Dariusza Króla”. 23.05.2026 11:00
Nielegalne odwierty, wysokie kary i coraz większy deficyt wody. W Polsce powstała nowa szara strefa.
Polacy kradną wodę. Susza napędza szarą strefę
Nielegalne odwierty, wysokie kary i coraz większy deficyt wody. W Polsce powstała nowa szara strefa. Susza sprawia, że coraz cenniejszym łupem staje się woda głębinowa 23.05.2026 11:00    1
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Słuchajcie barany Czy wy nie widzicie że to reżim Tuska niszczy Polskę?Wypisujecie takie idiotyzmy że szok Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Szpital to nie biuro, ani fabryka gwoździ, a praca lekarza to nie jest taka zwykła praca, tylko rodzaj służby. Tak, tak, przecież to Służba Zdrowia. A tam, gdzie jest służba, 24-godzinne dyżury to normalna rzecz. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:35 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Emerytka . Treść komentarza: Taka jest prawda bo widze to na codzien w mojej rodzinie ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:38 Źródło komentarza: Debata w SP7 w Zamościu: czy szkoła bez telefonów jest możliwa? Autor komentarza: Miejscowy 48L. Treść komentarza: PiSuaru patologia reka ,reke myje nie dadza sie sprzedac . Jak takie dranstwo moze tyle zarabiać ! Wytłumaczenie bezszczelne patologi bo brakuje lekarzy ! Cała mafia oszustow w tych stronach pozostała i sie panoszą na wysokich stanowiskach . Wstyd i hanba ludzi bez ambicji na ścianie wschodniej skad pochodze i nie da sie na to patrzec ze narod ich tutaj jeszcze popiera . Zrobiono im pranie mozgu i zachowuja sie jak sekta . Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:33 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: Ocena . Treść komentarza: Truteń patologi 8- letniej mafii jaka pastwiła sie oszustwami na niespotykana skale szukaja oszczerstw aby tylko wygrac wybory , gdyż brakuje im wypasionego koryta i powrotu oszustow z zagranicy . A czlowiek z tv . Zero to blazen propagandy pisowskiej jak Republika i w Polsce 24 pod dyktatura czlowieka z Żoliborza . Hipokryto hańby ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:06 Źródło komentarza: „Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy”. Szokujące słowa byłego ordynatora szpitala w Warszawie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Brak słów na obecne zarządzanie ...nic się nie da bo to bo tamto a kasa na stołki leci a co mają powiedzieć mieszkańcy którzy nie mają tu pracy??? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:35 Źródło komentarza: Zamość: TBS w ogniu krytyki. Przez impas w budownictwie radni rozważają likwidację spółki
Reklama
Reklama
Reklama