Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 04:53
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Wiadomości

Reklama
26 czerwca kierowcy po raz pierwszy pojechali A2 z węzła Łukowisko do węzła Siedlece Wschód, a tym samym szybciej dojadą z Białej Podlaskiej do Warszawy.
Finał budowy autostrady
Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2
Dosłownie kilka minut temu GDDKiA oddała kierowcom nowy odcinek autostrady. Mowa o odcinku od węzła Łukowisko do węzła Siedlece Wschód. Wczoraj, 10:45
Lato to najniebezpieczniejszy okres na drogach.
Ponad 90 proc. wypadków wynika z błędów ludzkich
Latem ginie na drogach najwięcej osób. Słońce usypia czujność kierowców
Lato to najniebezpieczniejszy okres na drogach. Według ITS właśnie wtedy dochodzi do około jednej trzeciej wszystkich wypadków w Polsce. Wczoraj, 08:35    1
Reklama
Kazimierz Dziuruń, wieloletni samorządowiec i były wójt gminy Ulhówek, podczas Halowych Mistrzostw Europy Masters w Lekkiej Atletyce.
Sukces 80+. Kazimierz Dziuruń, były wójt gminy Ulhówek, w czołówce Europy!
Kazimierz Dziuruń, wieloletni samorządowiec i były wójt gminy Ulhówek, odniósł znaczący sukces sportowy podczas Halowych Mistrzostw Europy Masters w Lekkiej Atletyce. W rywalizacji najlepszych zawodników z całego kontynentu zajął 7. miejsce w biegu na 3000 metrów w kategorii wiekowej 80+. Wczoraj, 08:20
Oto przegląd najciekawszych wiadomości, które opublikowaliśmy 25 czerwca 2026 na stronie internetowej Kroniki Tygodnia.
Przegląd wiadomości, 25 czerwca 2026. Zamość, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów, Biłgoraj
Szukasz najnowszych informacji z Zamościa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja i okolic? Oto przegląd najciekawszych wiadomości, które opublikowaliśmy 25 czerwca 2026 na stronie internetowej Kroniki Tygodnia. Dzisiaj polecamy między innymi artykuł „Hrubieszów: Alarm bombowy w dwóch miejskich instytucjach. Była ewakuacja biblioteki i MOPS”. 25.06.2026 21:00
Decyzja Zarządu Powiatu oznacza, że mimo medialnych kontrowersji związanych z wysokością wynagrodzenia dyrektora SP ZOZ Tomaszów Lub., władze samorządowe nie tylko nie przyjęły jego propozycji odejścia, ale publicznie udzieliły mu jednoznacznego poparcia.
Jednogłośna decyzja po medialnej burzy wokół zarobków
Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę
Dariusz Gałecki pozostanie dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim. Zarząd Powiatu Tomaszowskiego odmówił rozwiązania z nim umowy o pracę za porozumieniem stron, choć z taką propozycją wystąpił sam dyrektor. Powodem były publikacje medialne dotyczące jego wynagrodzenia za 2025 rok. W przyjętej 25 czerwca uchwale władze powiatu nie tylko nie zgodziły się na odejście Gałeckiego, ale także bardzo wysoko oceniły jego pracę i osiągnięcia. 25.06.2026 17:00    2
Były dyrektor SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim, obecnie radny powiatowy, proponuje rozważyć likwidację porodówki. Położne zaprotestowały i zaapelowały do Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.
„Skalpelem wyciąć to, co przynosi straty”
Były dyrektor proponuje rozważyć likwidację porodówki. Położne z Tomaszowa protestują
Wystarczyło kilka zdań wypowiedzianych podczas sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego, by na mieszkańców powiatu tomaszowskiego padł strach o przyszłość porodówki. Andrzej Kaczor, radny powiatowy i były dyrektor SP ZOZ, zaproponował, by wziąć pod rozwagę likwidację oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodkowego. Argumentował to wysokimi stratami finansowymi. Przed szpitalem już protestowały położne, a głos w sprawie zabrał również poseł Tomasz Zieliński. 25.06.2026 15:00
Ponad 60 młodych, uzdolnionych mieszkańców Zamościa odebrało nagrody prezydenta miasta. Po raz pierwszy wręczono także statuetki „Zamojskich Orłów”.
Zamość nagrodził 66 utalentowanych uczniów. Po raz pierwszy wręczono „Zamojskie Orły”
Ponad 60 młodych, uzdolnionych mieszkańców Zamościa odebrało nagrody prezydenta miasta. Po raz pierwszy wręczono także statuetki „Zamojskich Orłów”. 25.06.2026 14:00
Maria Huk kierowała szkołą w Łosińcu przez 33 lata. Odsłonięta tablica przypomina dziś nie tylko o jej pracy pedagogicznej, ale także o roli, jaką odegrała w życiu wielu mieszkańców miejscowości, którzy po latach postanowili odwdzięczyć się za jej zaangażowanie i oddanie uczniom.
Gmina Susiec: Wychowała pokolenia. Maria Huk upamiętniona w szkole w Łosińcu
Przez ponad 30 lat kierowała szkołą w Łosińcu, wychowując kolejne pokolenia mieszkańców miejscowości. Teraz jej nazwisko na stałe wróciło do miejsca, z którym była związana przez większość zawodowego życia. 17 czerwca w Szkole Podstawowej w Łosińcu odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Marii Huk, kierowniczki placówki w latach 1934-1967. 25.06.2026 13:35
Od 29 czerwca do 5 lipca w Suścu i Tomaszowie Lubelskim będzie się odbywała XXXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich w piłce nożnej dziewcząt.
Młode piłkarki z całej Polski zagrają na Roztoczu. Przed nami XXXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Od 29 czerwca do 5 lipca w Suścu i Tomaszowie Lubelskim będzie się odbywała XXXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich w piłce nożnej dziewcząt, jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych dla młodzieży w Polsce. Patronat Honorowy nad olimpiadą objął Prezydent Karol Nawrocki. 25.06.2026 13:15
Ponad połowa z nas kupuje i sprzedaje używane przedmioty.
Kiedyś był to wstyd. Dziś większość Polaków handluje rzeczami z drugiej ręki
Ponad połowa z nas kupuje i sprzedaje używane przedmioty. Więcej, planujemy jeszcze zwiększyć wydatki na tego typu zakupy. Handel towarami z drugiej ręki ma się coraz lepiej. 25.06.2026 13:09
„Włoskie klimaty” Henryka Andrzejewskiego
Pod patronatem "Kroniki Tygodnia"
„Włoskie klimaty” Henryka Andrzejewskiego w Zamościu. Wystawa tylko do 5 lipca
To tytuł najnowszej wystawy fotografii Henryka Andrzejewskiego, na której obejrzenie zapraszają Zamojska Grupa Fotograficzna – Grupa Twórcza, Stowarzyszenie Kultura dla Zamościa oraz Zamojski Dom Kultury. 25.06.2026 13:00
Hrubieszów: Alarm bombowy w dwóch miejskich instytucjach. Była ewakuacja biblioteki i MOPS
Hrubieszów: Alarm bombowy w dwóch miejskich instytucjach. Była ewakuacja biblioteki i MOPS
Dwie miejskie jednostki w Hrubieszowie otrzymały wiadomości e-mail z groźbami podłożenia ładunków wybuchowych. Ewakuowano pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej – Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa oraz MOPS. Podobne maile trafiły do wielu instytucji w całym kraju. 25.06.2026 12:53
Od środy 1 lipca 2026 r. urzędy miast i gmin będą czekały na wnioski. Bon ma pomóc rodzinom o niższych dochodach.
Bon ciepłowniczy 2026. Sprawdź, czy należą ci się te pieniądze
Od środy 1 lipca 2026 r. urzędy miast i gmin będą czekały na wnioski. Bon ma pomóc rodzinom o niższych dochodach. Mogą one liczyć na spore dotacje. 25.06.2026 12:10
Przygotowanie auta do urlopu nie kończy się na mechanice.
Wakacje z autem. Co sprawdzić przed wyjazdem?
Polacy coraz częściej wybierają campingi, resorty i podróże własnym samochodem. Eksperci podpowiadają, jak przygotować auto do urlopowej trasy. 25.06.2026 12:00
„Szanuję sąd oraz obowiązujący porządek prawny, jednak nie podzielam oceny wyrażonej w wydanym wyroku. W mojej ocenie wykonywałem obowiązki radnego zgodnie z ustawą i interesem mieszkańców, którzy oczekują od swoich przedstawicieli aktywności, kontroli i zadawania pytań dotyczących spraw publicznych
„Miałem obowiązek zadawania pytań”
Tomaszów Lub: Interpelacja z finałem w sądzie. Radny przegrał z wójt, ale zapowiada apelację
Wiceprzewodniczący Rady Gminy Tomaszów Lubelski, Piotr Babiarz, został nieprawomocnie skazany przez Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim za zniesławienie wójt gminy, Marzeny Czubaj-Gancarz. Sprawa dotyczy interpelacji złożonej latem ubiegłego roku w sprawie powołania dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Podhorcach. Po ogłoszeniu wyroku radny opublikował obszerne oświadczenie, w którym zapowiedział złożenie apelacji. 25.06.2026 11:30
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ciemnogród Treść komentarza: A tymczasem PIS znowu uruchomił nagonkę na lekarzy tak jak w latach 2016- 2023, już zapomnieliście ???? nie powtarzajcie tych plotów bo się niedobrze robi. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:53 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: e, tam Treść komentarza: A rodzice mają luz bo dziecko siedzi z nosem w smartfonie i nikogo nie słyszy i nie widzi i nie mówi., no chyba ,że jak rodzic chce mu zabrać smartfona to krzyki, wrzaski a nawet wyzwiska. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:48 Źródło komentarza: Debata w SP7 w Zamościu: czy szkoła bez telefonów jest możliwa? Autor komentarza: Emeryt . Treść komentarza: Widac po nim z wygladu ze jest pisowski element i łapy ma klejące do tego brudnego interesu ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:45 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: myśl samodzielnie Treść komentarza: Ty na prawdę tak myślisz ? myślałem, że tylko stary kaczyński tak plecie, coś ,gdzieś, od kogoś usłyszał i głosi ploty na całą Polskę. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:52 Źródło komentarza: „Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy”. Szokujące słowa byłego ordynatora szpitala w Warszawie Autor komentarza: wd Treść komentarza: Bo lekarzy jest za mało. A szpitali za dużo, choć dziwnie to brzmi. Stąd tak wysokie zarobki. Jest po prostu popyt, lekarze wybierają w ofertach. I coraz więcej nazwisk z Ukrainy i Białorusi. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:44 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: wad Treść komentarza: Słońce męczy. I nie trzeba szybko jechać. Sporo zależy od wypoczęcia i stanu zdrowia. Niejeden wypadek spowodował ktoś jadący spokojnie poniżej limitu autostradą, tyle że słońce go zmęczyło i monotonia. Czasem warto pojechać dynamiczniej, żeby nie dać się znużeniu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:38 Źródło komentarza: Latem ginie na drogach najwięcej osób. Słońce usypia czujność kierowców
Reklama
Reklama
Reklama