Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 22:06
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Wiadomości

Reklama
Zadłużenie z tego tytułu idzie w dziesiątki milionów złotych. I wciąż rośnie. Chodzi o abonament, którego wielu z nas nie płaci.
Dług z abonamentu. Jedno z województw najbardziej zadłużone
Zadłużenie z tego tytułu idzie w dziesiątki milionów złotych. I wciąż rośnie. Chodzi o abonament, którego wielu z nas nie płaci. 08.03.2026 12:30
100 lat skończyła pani Józefa Dajczak z Klątw.
Józefa Dajczak – kolejna mieszkanka gminy Tyszowce z takim jubileuszem! Skończyła 100 lat
Wyjątkowy jubileusz świętowała mieszkanka gminy Tyszowce. Pani Józefa Dajczak z domu Karaś z miejscowości Klątwy 3 marca 2026 r. obchodziła setne urodziny. 08.03.2026 11:00
Reklama
„Grom” przestał być anonimową ofiarą systemu.
Powrót żołnierza z Dołhobyczowa
Z bezimiennej mogiły do panteonu bohaterów. Józef Jasiński zidentyfikowany przez IPN
W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się poruszająca uroczystość wręczenia not identyfikacyjnych rodzinom ofiar terroru komunistycznego, niemieckiego oraz ukraińskich nacjonalistów. Wśród 16 odnalezionych przez IPN bohaterów jest Józef Jasiński ps. „Grom”, pochodzący z Dołhobyczowa żołnierz antykomunistycznego podziemia. 08.03.2026 10:00
Gmina Hrubieszów oficjalnie otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na inwestycję drogową w Masłomęczu.
Gmina Hrubieszów: Asfalt zamiast kruszywa w Masłomęczu
Gmina Hrubieszów oficjalnie otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na inwestycję drogową w Masłomęczu. 08.03.2026 09:00
Nowoczesne IVECO w służbie strażakom.
Mircze: Nowoczesne IVECO w służbie strażakom
Jednostka OSP KSRG Mircze wzbogaciła się o nowy, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki IVECO. 08.03.2026 08:00
Wpłata do wpłatomatu jest szybka i wygodna, ale przy większych kwotach bank ma obowiązek poinformować o tym odpowiednie instytucje państwowe.
Wpłata gotówki do wpłatomatu. Kiedy bank informuje skarbówkę?
Wpłata do wpłatomatu jest szybka i wygodna, ale przy większych kwotach bank ma obowiązek poinformować o tym odpowiednie instytucje państwowe. 07.03.2026 16:30
Od 13 kwietnia 2026 r. pielęgniarki będą mogły orzekać o niezdolności do samodzielnej egzystencji.
Zdrowie
W marcu nowelizacja ustawy. Pielęgniarki będą orzekać w ZUS-ie
W kontroli zwolnień lekarskich i orzecznictwie lekarskim w ZUS-ie szykują się zmiany. Jedna z nich zakłada, że pielęgniarki i pielęgniarze będą orzekać o niezdolności do samodzielnej egzystencji. Rozszerzenie grupy osób uprawnionych do orzekania w komisjach ZUS wejdzie w życie za kilka miesięcy. 07.03.2026 15:00
Pogoń 96 Łaszczówka przed zremisowanym 2:2 meczem z Igrosem Krasnobród w niedzielę, 22 marca 2015 r. na boisku w Krasnobrodzie.
Piłka nożna
Trzy dekady Pogoni 96 Łaszczówka. Zespół już dziesiąty sezon występuje w klasie okręgowej
W tym roku Pogoń 96 Łaszczówka świętować będzie 30-lecie swojej działalności na niwie piłkarskiej. Jubileuszowe uroczystości klub z gminy Tomaszów Lubelski planuje w drugim półroczu. Zespół już dziesiąty sezon występuje w klasie okręgowej. Piłkarze są już coraz bardziej zniechęceni, bo planowana od kilkunastu lat budowa stadionu w Łaszczówce wciąż się przesuwa na późniejszy, nikomu nieznany termin. 07.03.2026 12:53    1
Warsztaty rozpoczną się 17 marca o godz. 19:00. Zajęcia będą odbywały się w hali sportowej II LO (Zespół Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki) przy ul. Żeromskiego 11 w Hrubieszowie.
Jak być „Bezpieczną Kobietą”? Nauczysz się na warsztatach w Hrubieszowie
Jesteś kobietą i chcesz wiedzieć, jak reagować w sytuacji zagrożenia? Możesz też zadbać o kondycję i zyskać nową dawkę pewności siebie. Hrubieszowscy policjanci razem z miastem po raz czwarty organizują bezpłatne warsztaty samoobrony! To nie tylko trening – to także inwestycja we własne bezpieczeństwo – podkreślają organizatorzy warsztatów w ramach projektu „Bezpieczna Kobieta”. 07.03.2026 11:00    1
8 marca w Horodle odbędą się obchody Gminnego Dnia Kobiet.
Horodło: Gminny Dzień Kobiet połączą z otwarciem GOK-u po remoncie
8 marca w Horodle odbędą się obchody Gminnego Dnia Kobiet połączone z oficjalnym otwarciem odnowionego Gminnego Ośrodka Kultury. 07.03.2026 09:00
Szpital w Szczebrzeszynie w finansowym kryzysie. Rosną koszty, NFZ spóźnia się z płatnościami
Szpital w Szczebrzeszynie w finansowym kryzysie. Rosną koszty, NFZ spóźnia się z płatnościami
Szpital w Szczebrzeszynie znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Podczas posiedzenia Rady Społecznej działającej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej wskazano główne przyczyny problemów – rosnące koszty wynagrodzeń w ochronie zdrowia oraz opóźnienia w płatnościach z Narodowego Funduszu Zdrowia za tzw. świadczenia nielimitowane. 07.03.2026 08:58    5
Pożegnanie pielęgniarki naczelnej szpitala w Szczebrzeszynie. Po ponad 40 latach pracy odchodzi na emeryturę
Pożegnanie pielęgniarki naczelnej szpitala w Szczebrzeszynie. Po ponad 40 latach pracy odchodzi na emeryturę
Po czterech dekadach pracy w szpitalu w Szczebrzeszynie na emeryturę przechodzi pielęgniarka naczelna Krystyna Pilip. Podczas posiedzenia Rady Społecznej podziękowano jej za wieloletnią służbę pacjentom i personelowi medycznemu. 07.03.2026 08:48
Gmina Werbkowice rozpocznie inwestycję drogową w Peresołowicach.
Peresołowice z nową drogą. Gmina Werbkowice otrzymała dofinansowanie
Gmina Werbkowice rozpocznie inwestycję drogową w Peresołowicach. 07.03.2026 08:10
Stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim objęła Małgorzata Ryczek.
Nowa zastępca dyrektora ds. lecznictwa w tomaszowskim szpitalu
Z dniem 5 marca 2026 r. stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim objęła Małgorzata Ryczek. 07.03.2026 08:10
Najstarszym i najciekawszym znaleziskiem okazała się kuszowata zapinka (fibula) z okresu rzymskiego.
Odkrycie członków stowarzyszenia „Krecik”
Żelazna buława „gwiaździsta” i zbiór monet znalezione w gm. Skierbieszów
Wykonana z brązu kuszowata zapinka z okresu rzymskiego, żelazna buława „gwiaździsta” oraz spory zbiór monet – to tylko część skarbów odnalezionych przez członków Stowarzyszenia Poszukiwawczo-Eksploracyjnego „Krecik” na terenie Lipiny Nowej w gm. Skierbieszów oraz w innych miejscach. 07.03.2026 08:00
Reklama Drosed
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: To ilu biednym dzieciom już pomogłaś? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek” Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: A jak tam sprawy sądowe? Konkretnie chodzi mi o aferę z zakupem paliwa dla karetek. Nie po myśli dyrektora, że temat ucichł? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:49 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek” Autor komentarza: były prawownik Treść komentarza: Pan dyrektor na dzień dobry obciął premie pracownikom, to się na pensję uzbierało. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:47 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: teraz mądry ? Treść komentarza: Co zrobili dobrego ministrowie PIS w ciągu 8- miu lat.Radziwił, Szumowski, Cieszyński, Niedzielski, Sojka ??? Maseczki, agregatory, zastraszanie lekarzy, zwalnianie itd....... Data dodania komentarza: 27.06.2026, 15:13 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: znowu nagonka PISu Treść komentarza: Praca na 8 godzin, nagle przywożą na blok pacjenta z wypadku, operacja, ale juz 16.00, więc lekarze zbierają się do domu a pacjent ???? nie ma wyjścia ,musi czekać do jutra. TEGO CHCECIE ? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Najważniejszy pacjent Treść komentarza: Czy Przychodnię Rodzinną w Hrubieszowie też "przejmiecie"? przecież można być lekarzem rodzinnym jednocześnie na dyżurze w pogotowiu, Izbie przyjęć czy też na oddziele + dyżur telefonicznie nie mówiąc już o wizytach prywatnych. Ilu jest takich lekarzy? Najwyższy czas dać miejsca młodym lekarzom. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 13:54 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek”
Reklama
Reklama
Reklama