W czwartek 16 lipca po godzinie 11 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że biały busem przez miejscowość Budy (DK 17) jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. Żeby zweryfikować tę informację, na trasę w kierunku Krynic pilnie zostali skierowani policyjni patrolowcy.
W miejscowości Tarnawatka zauważyli typowany pojazd, więc podjęli próbę zatrzymania go, używając w tym celu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący jednak nie reagował na ich polecenia. Mało tego, zaczął uciekać lokalnymi ulicami.
- Ostatecznie na bocznej drodze zatrzymał się i pieszo zaczął uciekać w stronę lasu. Tam został zatrzymany przez mundurowych. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec Lublina w organizmie miał dwa promile - relacjonuje dalszy przebieg akcji młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska, rzecznik prasowy KPP Tomaszów Lubelski.
Mundurowi zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy, a auto, którym uciekał, zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.
CZYTAJ TEŻ: Jechał 257 km/h na S17 pod Tomaszowem Lubelskim! Policja już prowadzi czynności
Mężczyzna wkrótce odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia przed sądem.
- Uciekając, popełnił szereg wykroczeń m.in. wyprzedzał na podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych oraz skrzyżowaniu. Przypominamy, że niezatrzymanie do kontroli drogowej to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - dodaje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska.
![Tarnawatka: Pijany 42-latek uciekał busem przed policyjną kontrolą [ZDJĘCIA] Pijany 42-latek uciekał busem przed policyjną kontrolą. Został zatrzymany w Tarnawatce.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-tarnawatka-pijany-42-latek-uciekal-busem-przed-policyjna-kontrola-zdjecia-1784280620.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze