Uroczystość odbyła się w zeszłą niedzielę (8 kwietnia). W wydarzeniu wzięli udział ks. proboszcz Czesław Grzyb, burmistrz miasta Wojciech Żukowski, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Zamościu Tomasz Zieliński, dyrektor generalny PGE Dystrybucja S.A. o. Zamość Andrzej Olborski, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego, Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Dariusz Dumkiewicz oraz delegacje instytucji publicznych miasta Tomaszów Lubelski.
Tablicę pamięci, która stanęła przy tomaszowskim sanktuarium wykonali lubelscy artyści Maria Marek Prus i Piotr Prus. Autorami kamiennego cokołu są Jan i Paweł Pastuszek.
Przypomnijmy, że postaci i wydarzenia, które są eksponowane na tomaszowskich kolumnach pamięci wybrano w konkursie. Pierwsze poświęcone zostały m.in. 1050. rocznicy Chrztu Polski czy 395. rocznicy lokacji miasta, a także np. 390. rocznicy powstania parafii Zwiastowania NMP oraz 290. rocznicy odbudowy tomaszowskiego kościoła w obecnym kształcie. W listopadzie odsłonięta została tablica upamiętniająca ważną dla Tomaszowa postać - dr. Janusza Petera.

![Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-z-1764922957-0.jpg)
![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)

![Z ostatniej chwili: Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn [ZDJĘCIA] 5 grudnia 2025. Wielącza. Potrącony pieszy zmarł na miejscu wypadku.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-1764922905.jpg)

















Napisz komentarz
Komentarze