Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 09:08
Reklama

Krasnobród: Jest co rozdawać potrzebującym. Udana akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" (ZDJĘCIA)

Już wczoraj (wtorek, 28 listopada) w Krasnobrodzie rozpoczęło się wydawanie darów, które zebrano w niedzielę (26 listopada) podczas akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".
Krasnobród: Jest co rozdawać potrzebującym. Udana akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" (ZDJĘCIA)
Dary były zbierane przez wolontariuszy w sklepach i podczas koncertu w KDK
Autor: Fot. Krasnobrodzki Dom Kultury

Najubożsi mieszkańcy Krasnobrodu i okolic mogą przez kolejne dni, aż do wyczerpania zapasów 520 kg darów, zgłaszać się po pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (od godz. 7.30). Do rozdania jest przede wszystkim żywność, np. cukier, mąka, kasza, ryż i olej, ale również słodycze, środki czystości, artykuły szkolne i zabawki.

Wszystko to trafiało do koszy, z którymi wolontariusze akcji stali w krasnobrodzkich sklepach, m.in. Markecie Spożywczym KJW Adamczukowie, Delikatesach Centrum, Sklepie Spożywczym Państwa Kurantowiczów na "Podklasztorze", w "Biedronce" i przy kaplicy w Kaczórkach.

Z potrzebującymi dzielili się rónież uczestnicy niedzielnego koncertu w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Na scenie występowali uczestnicy zajęć tanecznych, wokalnych, muzycznych i teatralnych, organizowanych przez KDK oraz przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych w Krasnobrodzie i Majdanie Wielkim. Odbyła się tam również aukcja prac, przekazanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dominikanówce, a także podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia i Zespołu Szkół w Krasnobrodzie. Licytacje dały rekordową sumę ponad 1800 złotych. Pieniądze te zostaną wkrótce wydane, bo w ramach akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" rozdawane mogą być jedynie dary rzeczowe, a nie gotówka.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamaeko zywnosc
KOMENTARZE
Autor komentarza: TKTreść komentarza: Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw do max 40 %. W ciagu 2 tygodni od jej ukazania się prezesi spółdzielni powinni złożyć oświadczenie do ciepłowni. Dziwne, że prezesi o tym nie wiedzą - a może nie chcą wiedzieć !Data dodania komentarza: 28.09.2022, 06:32Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: arekTreść komentarza: I jedynie 42,9% poparcia dla pisu w poprzednich wyborach.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 21:50Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: NormalnieTreść komentarza: Ciebie nic nie obchodzi, mieszkańców tak, więc otwórz piwo włącz tv i nie myśl za dużo..Data dodania komentarza: 27.09.2022, 20:51Źródło komentarza: Gmina Werbkowice: Komu zawinił sołtys?Autor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:46Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutęAutor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:27Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutęAutor komentarza: XxXTreść komentarza: I dalej mamy ślepo wierzyć w to ,że "sądowy zakaz prowadzenia " uczyni nasze drogi lepszymi pod względem bezpieczeństwa ? Czy naprawdęamy czekać aż dojdzie do tragedii, żeby sąd się wziął za poważniejsze kary dla takich "pseudo kierowców?" Zamiast zamiatać chodniki ,wysłać na miesiąc prac w ramach wolontariatu do ośrodka rehabilitacji dla ofiar pijanych kierowców ..Data dodania komentarza: 27.09.2022, 19:55Źródło komentarza: Józefówka: Pijany kierowca był uwięziony w samochodzie
Reklama
Reklama