Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:24
Reklama

Zwierzyniec: Odbyła się kwesta. Jest ponad 7 tys. zł na odnowę nagrobków

Ponad 7 tysięcy złotych trafiło do puszek podczas kwesty, która w środę (1 listopada) odbyła się na cmentarzu w Zwierzyńcu.
Zwierzyniec: Odbyła się kwesta. Jest ponad 7 tys. zł na odnowę nagrobków

W tym roku w zwierzynieckiej kweście uczestniczyło ponad 80 osób. Byli wśród nich samorządowcy, członkowie Towarzystwa Miłośników Zwierzyńca, uczniowie i nauczyciele miejscowych szkół.

Ile dokładnie udało im się zebrać, okaże się, gdy bank przeliczy pieniądze, ale wiadomo, że na ratowanie zabytkowych nagrobków w Zwierzyńcu przybędzie przeszło 7 tys. zł.

To powinno wystarczyć na odnowienie kolejnych dwóch grobowców. Do tej pory dzięki hojności odwiedzających zwierzyniecka nekropolie udało się uratować 23 nagrobki. Najnowsze renowacje zakończyły się tuż przed tegoroczną zbiórką, a dotyczyły pomników Aleksandra Czerneckiego z 1918 roku, Kaśmiery Dudek z 1923 i Michaliny Erli z 1926 roku. 

CZYTAJ TAKŻE: REKORDOWA KWESTA NA CMENTARZU PARAFIALNYM W ZAMOŚCIU


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: onTreść komentarza: Jak byś Esterko tego uniknęła? Alko byś nie sprzedała czy coś.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:48Źródło komentarza: Hrubieszów: Zabił nożem kuzynaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Czekamy na oficjalne otwarcie i możliwość pooglądania wewnątrz na zew.natrz prezentuje się na prawdę okazałe. jako wizytówka miasta czekamy na zakończenie pracData dodania komentarza: 09.08.2022, 16:27Źródło komentarza: Hrubieszów: Gmach byłego Syndykatu Rolniczego wyremontowany. "Perła" odzyskała blaskAutor komentarza: ZamościakTreść komentarza: TyPOwe dla bolszewika. Ale brać emeryturę (wypracowaną za zabijanie Polaków) to można ?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: qdTreść komentarza: Tam, tu, tej, tamtejszy, tutejszy... zęby bolą jak się to czyta. Nie jesteśmy durni, przecież wiadomo że chodzi o HorodłoData dodania komentarza: 09.08.2022, 12:12Źródło komentarza: Gm. Horodło: Bronią jedynej poczty w gminieAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobiety
Reklama
Reklama