Zamość: Rekordowa kwesta na cmentarzu parafialnym!

  • 02.11.2017, 05:56 (aktualizacja 02.11.2017, 06:12)
  • ak
Zamość: Rekordowa kwesta na cmentarzu parafialnym! Anna Szewc
Sukcesem zakończyła się XI kwesta na cmentarzu parafialnym w Zamościu. W środę, 1 listopada do puszek trafiło o 1000 złotych więcej niż przed rokiem. Na odnowę kolejnych zabytków nekropolii wydać będzie można przeszło 19 tys. zł.

Kwesta zorganizowana już po raz jedenasty przez Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego trwała 10 godzin (od 8 do 18). Pieniądze zbierało jak co roku ponad 100 osób. Wśród kwestarzy byli dziennikarze (także Kroniki Tygodnia), ale też zamojscy artyści, ludzie kultury i sportu, samorządowcy, politycy, przedstawiciele oświaty, grup rekonstrukcyjnych, przedsiębiorcy, lekarze, prawnicy, członkowie stowarzyszeń katolickich, harcerze i zuchy.

Mimo nie najlepszej pogody na cmentarzu pojawiło się mnóstwo ludzi, którzy okazali hojność. Do puszek trafiło bardzo wiele pieniędzy. W sumie zebrano rekordowo wysoką kwotę 19 tysięcy 407 złotych i 90 groszy. To o tysiąc złotych więcej niż podczas zeszłorocznej, jubileuszowej zbiórki. Wtedy na konto Społecznego Komitetu trafiło 18 tysięcy 143 złotych 10 groszy.

Dotychczas dzięki zbiórkom na zamojskim cmentarzu parafialnym wyremontowano już 25 nagrobków, dwie barokowe kamienne latarnie oraz zabytkową kamienną ławeczkę. Pieniądze ofiarowane w tym roku pozwolą uratować kolejne zabytkowe pomniki. Jest takich jeszcze ponad 100.

Kolejna kwesta już za rok.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe