Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 15:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość
Dzień Pracownika Straży Granicznej

Kilkaset awansów, medale i odznaki dla funkcjonariuszy NOSG [ZDJĘCIA]

W komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z okazji Święta Niepodległości i Dnia Pracownika SG, odbyły się uroczystości, podczas których miało miejsce ślubowanie 16 nowo przyjętych funkcjonariuszy służby kontraktowej SG. Podczas uroczystego apelu wręczono również awanse i odznaczenia.
W komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z okazji Święta Niepodległości i Dnia Pracownika SG odbyły się uroczystości, podczas których awansowano kilkuset funkcjonariuszy.
W komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z okazji Święta Niepodległości i Dnia Pracownika SG odbyły się uroczystości, podczas których awansowano kilkuset funkcjonariuszy.

Autor: NOSG

16 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie

Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – gen. bryg. SG Jacek Szcząchor, a  kapelan katolicki NOSG ks. kpt. SG Artur Suska udzielił błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom.

16 nowo przyjętych funkcjonariuszy kontraktowych SG najbliższy czas poświęci na szkolenie, by po ukończonym kursie rozpocząć służbę w ochronie granicy państwowej. 

PRZECZYTAJ: 6 na rękę, trzynastka i dodatki. Zostań pogranicznikiem, NOSG przyjmuje też osoby bez średniego wykształcenia

Medale, odznaczenia oraz akty mianowania

Święto Niepodległości i Dzień Pracownika SG były okazją do wręczenia medali, odznaczeń oraz aktów mianowania na kolejne stopnie służbowe. Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Szcząchor pogratulował wyróżnionym i przekazał wyrazy uznania za ich dotychczasową służbę i pracę.

W Nadbużańskim Oddziale SG 28 osób zostało wyróżnionych Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej. Za nienaganną służbę, szczególne zasługi i osiągnięcia służbowe oraz za wykonywanie zadań służbowych z narażeniem życia lub zdrowia Odznaką Straży Granicznej uhonorowano 30 funkcjonariuszy

Odznaką NOSG wyróżniono 25 funkcjonariuszy i pracowników, w dowód uznania za szczególne zasługi i działalność na rzecz Nadbużańskiego Oddziału SG oraz wzorowe wykonywanie zadań służbowych.

Awanse na kolejne stopnie służbowe

W Nadbużańskim Oddziale SG w korpusie oficerów awansowało 28 funkcjonariuszy. 

W korpusie chorążych awansowało 108. 

Natomiast w korpusie podoficerów kolejny stopień otrzymało 209 funkcjonariuszy.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej ochrania odcinek granicy państwowej o długości 467,57 km, obejmując strefą swego działania obszar woj. lubelskiego. Służbę pełni tu około 3 tysięcy funkcjonariuszy i pracowników, którzy na co dzień zaangażowani są ochronę granicy z Republiką Białorusi i z Ukrainą. 

Ustawowe zadania oddział realizuje siłami 20 placówek: 7 na granicy z Białorusią, 11 na granicy z Ukrainą oraz 2 realizującymi zadania w głębi kraju.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie prowadzi stały nabór kandydatów zarówno do służby przygotowawczej i kontraktowej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pierwszy nabór do służby w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej. Ślubowanie złożyło 2 kobiety i 25 mężczyzn [ZDJĘCIA]

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

skra 17.11.2025 10:20
Wetomat" łyso ci ???

kajetan 15.11.2025 10:45
Bardzo dobrze, nie potrzeba zgody "WETOMATA" Gratulacje dla was, żołnierzom Służby Granicznej .

marSzczałek 17.11.2025 12:25
Nie POtrzeba zgody Pana Prezydenta Karola Nawrockiego bo Służba Graniczna POdlega POd Ścierwińskiego POgłosa a nie pod MON i jego zwierzchnika jakim jest Prezydent Polski ! POgłos ma prawo nawet odznaczać kolegów POd budką z piwem !!!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obserwatorka Treść komentarza: Naprawdę nie umiesz samodzielnie myśleć? To jest problem systemowy. W 2009 dyrektor ze szpitala w Krośnie wprowadził w szpitalu dla personelu (również lekarzy) czytnik wejść i wyjść personelu. Lekarze ! tak się wściekli, że będą kontrolowani kiedy zaczynają i kiedy kończą pracę, że wszyscy napisali wypowiedzenia i postawili warunek, że albo czytnik zniknie, albo oni odchodzą. Dyrektor tej placówki się poddał i odszedł ze szpitala a nowy dyrektor usunął czytnik. Twój pis oczywiście popierał protest lekarzy. Teraz ty zarzucasz Tuskowi, że to wina jego rządów? To głupi jesteś Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Pacjenci mieli być przyjmowani poza kolejką. Sprawa będzie wyjaśniana „do spodu” Autor komentarza: Franz Kafka Treść komentarza: Bo wyraził żal za grzechy, skruchę, podniósł dwa palce i dał słowo harcerza, że więcej już po pijaku nie będzie jeździć. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie Autor komentarza: Katastrofa Treść komentarza: Dlaczego Kronika Tygodnia boi się opisać największą aferę POKOmuny mafijną ministerialno- szpitalną to pytanie prowokacyjne odwagi jeśli jesteście NEO czy PALEO dziennikarzami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA] Autor komentarza: POLAK MŁODY Treść komentarza: Prezydencie ani kroku wstecz z ukrainą Data dodania komentarza: 23.06.2026, 09:23 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Prezydent Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:31 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Szary Treść komentarza: Dlaczego auto nie zostało zabrane poprzednim razem. Czemu barany tego nie zrobiły ? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 07:39 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie
Reklama
Reklama
Reklama