Trasa o długości ponad 9 km przebiegać będzie nowym śladem przez gminy Łopiennik Górny oraz Krasnystaw. Zacznie się przed Łopiennikiem, ominie centrum tej miejscowości od południowo-zachodniej strony, następnie zbliży się do drogi krajowej nr 17 i dalej pobiegnie wzdłuż niej. Kończyć będzie się w Zakręciu, przed zaplanowanym węzłem Krasnystaw Północ u zbiegu z ul. Polewaną. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zaplanowano osiem obiektów inżynierskich, w tym most nad rzeką Łopą, cztery wiadukty i trzy przejścia dla średnich i dużych zwierząt.
PRZECZYTAJ TEŻ: Otworzą przejazd, mieszkańcy gmin Łabunie i Komarów-Osada odetchną
Inwestycja będzie realizowana w systemie Projektuj i buduj, co oznacza, że zadaniem wykonawcy będzie m.in. wykonanie projektu budowlanego, uzyskanie pozwolenia na budowę (tj. decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – ZRID), wybudowanie trasy oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Ogłoszenie o przetargu przekazano 7 listopada do Dziennika Urzędowego UE. Na platformie zakupowej pojawi się ono w przyszłym tygodniu.
– Wyłonienie wykonawcy oraz podpisanie umowy, w przypadku braku odwołań, planujemy w przyszłym roku – informuje Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy oddziału GDDKiA w Lublinie.
Przypomnijmy, że budowa S17 między węzłem Piaski Wschód a granicą z Ukrainą w Hrebennem jest podzielona na dziewięć odcinków o łącznej długości 115 km. Na sześciu z nich są podpisane umowy z wykonawcami, a zaawansowanie prac jest różne, co wynika z terminu podpisania umów czy uzyskania decyzji ZRID. Ruszyły już pierwsze prace na odcinkach Zamość Wschód–Zamość Południe oraz Tomaszów Lubelski Południe–Hrebenne o łącznej długości prawie 30 km.
PRZECZYTAJ: Tak Zamość świętował 107. rocznicę odzyskania niepodległości. Zobacz zdjęcia z 11 listopada
– Jeszcze w tym roku spodziewamy się uzyskania decyzji ZRID dla odcinka Zamość Południe–Tomaszów Lubelski o długości 18,5 km – dodaje rzecznik.
– Złożyliśmy wnioski do wojewody lubelskiego o wydanie decyzji ZRID dla odcinków Piaski Wschód–Łopiennik (16,3 km), Krasnystaw–Izbica (18,8 km) oraz Izbica–Zamość Sitaniec (9,9 km). W tym roku chcemy ogłosić także przetarg na brakujący fragment S17 Zamość Sitaniec–Zamość Wschód (11,3 km), który domknie realizację tej trasy od Warszawy do Zamościa i dalej do granicy z Ukrainą.
Ostatnią częścią S17 będzie około 2-kilometrowy odcinek trasy w okolicy Hrebennego prowadzący do planowanego terminala na granicy z Ukrainą. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla tego odcinka. W planach jest także budowa pary Miejsc Obsługi Podróżnych na funkcjonującej już obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego.
NIE PRZEGAP:

![Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 1] Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 1]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/14/sm-4x3-wybory-mistera-awf-biala-podlaska-2025-galeria-zdjec-cz-1-1765696782-4.jpg)
![Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 2] Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 2]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/14/sm-4x3-wybory-mistera-awf-biala-podlaska-2025-galeria-zdjec-cz-2-1765697342-42.jpg)
![Bortatycze-Kolonia: Zderzenie hondy z seatem. 3 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA] Bortatycze-Kolonia: Zderzenie hondy z seatem. 3 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/13/sm-4x3-bortatycze-kolonia-wypadek-z-udzialem-dwoch-samochodow-3-osoby-trafily-do-szpitala-zdjecia-1765646508-0.jpg)




![Mister AWF 2025 wybrany! Prezentujemy zwycięzcę i uczestników [GALERIE ZDJĘĆ, WIDEO] 10 grudnia odbyły się wybory Mistera Akademii Wychowania Fizycznego.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-mister-awf-2025-wybrany-prezentujemy-zwyciezce-i-uczestnikow-galerie-zdjec-wideo-1765698209.jpg)









![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze