Zamość uczcił Narodowe Święto Niepodległości z rozmachem. Obchody rozpoczęły się od uroczystej sesji Rady Miasta w sali Consulatus, uświetnionej występem zespołu wokalnego Ale Cantare z Płoskiego. O godzinie 10.30 w Katedrze Zamojskiej odprawiono Mszę Świętą w intencji Ojczyzny z oprawą muzyczną chóru Sitanianie z Sitańca.
Czytaj też: Hrubieszów uczcił Narodowe Święto Niepodległości. Apel pamięci i koncert „Droga do Wolności” [ZDJĘCIA]
Kulminacją była patriotyczna uroczystość na Rynku Wielkim. Po odegraniu hymnu państwowego przemówienie wygłosił wiceprezydent miasta, a dowódca Garnizonu Zamość wręczył wyróżnienia indywidualne. Następnie odbył się apel pamięci, salwa honorowa oraz złożenie kwiatów przy płycie upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu.
Przeczytaj: 107 kilometrów dla Niepodległej. Tomaszów Lubelski uczcił rocznicę biegiem sztafetowym [ZDJĘCIA]
Duże wrażenie zrobiła defilada pododdziałów. O godzinie13 mieszkańcy wzięli udział w Marszu Niepodległości, który zakończył się pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.
Dla najmłodszych przygotowano zajęcia patriotyczne „Polak Mały – Bohaterowie bez granic” w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał. Wieczorem odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna pt. „W żołnierskiej pieśni” w Zamojskim Domu Kultury.

![Narodowe Święto Niepodległości w Zamościu. Uroczystości na Rynku Wielkim [ZDJĘCIA] Narodowe Święto Niepodległości w Zamościu. Uroczystości na Rynku Wielkim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/11/12/sm-4x3-narodowe-swieto-niepodleglosci-w-zamosciu-uroczystosci-na-rynku-wielkim-zdjecia-1762947032-28.jpg)
![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze