Urzędnicy już zapowiedzieli tę akcję i zaapelowali do mieszkańców gminy, by gospodarze zawczasu przygotowali do wglądu umowy, jakie powinni mieć zawarte na wywóz nieczystości z firmami asenizacyjnymi (takich jest sześć), a także faktur za wykonanie usługi wywiezienia ścieków.
Gmina przypomina mieszkańcom, że odpowiedni sposób wywozu nieczystości jest obowiązkowy i określony przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a także w odpowiedniej uchwale Rady Gminy Łabunie.
W przepisach stoi jasno, że:
„Właściciele nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe są zobowiązani opróżniać je z częstotliwością zapewniającą niedopuszczanie do ich przepełnienia i wypływu tych nieczystości do ziemi i wód gruntowych”.
„Właściciele nieruchomości obowiązani są do pozbywania się nieczystości ciekłych z terenu nieruchomości, nie rzadziej niż jeden raz na rok".

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze