Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad ustawą , która zakłada – jak powiedziała w programie Tłit WP cytowana przez Portal Samorządowy Katarzyna Lubnauer, wiceministra edukacji – że szkoła określa w statucie zasady korzystania ze smartfonów.
– Chcemy, żeby do tego katalogu był bardzo wyraźnie wpisany również zakaz – podkreśliła.
PRZECZYTAJ TEŻ: Koniec roku za dwa tygodnie. Co z ocenami z religii?
Jak wyjaśniła, zabiegają o to dyrektorzy szkół, którzy oczekują umocowania ustawowego takiego zakazu. Zastrzegła jednak, że będą wyjątki, np. w sytuacji, gdy chodzi o kwestie zdrowotne.
Przygotowywana ustawa przeszła już przez konsultacje w MEN i jest wpisana do wykazu prac legislacyjnych.
– Myślę, że w lipcu wejdzie do Sejmu – powiedziała Lubnauer.
Przypisy regulujące używanie smartfonów w szkołach mają wejść w życie od września.

![Pora na Hrubieszów. Kwalifikacja wojskowa [ZDJĘCIA] Pora na Hrubieszów. Kwalifikacja wojskowa [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/03/sm-4x3-pora-na-hrubieszow-kwalifikacja-wojskowa-zdjecia-1770124253-1.jpg)
![Pow. hrubieszowski: Troje uratowanych przed zamarznięciem. Na suficie przyczepy był lód [ZDJĘCIA] Pow. hrubieszowski: Troje uratowanych przed zamarznięciem. Na suficie przyczepy był lód [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/03/sm-4x3-powiat-hrubieszowski-troje-uratowanych-przed-zamarznieciem-na-suficie-przyczepy-byl-lod-zdjecia-1770121495-4.jpg)
![Zamość: Kwalifikacja wojskowa 2026 start [ZDJĘCIA] Zamość: Kwalifikacja wojskowa 2026 start [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/02/sm-4x3-zamosc-kwalifikacja-wojskowa-2026-start-zdjecia-1770044335-6.jpg)


![Powiat hrubieszowski: Troje uratowanych przed zamarznięciem. Na suficie przyczepy był lód [ZDJĘCIA] Na suficie przyczepy kempingowej zalegał lód, a wewnątrz panowała ujemna temperatura. 57-letni mężczyzna i 66-letnia kobieta próbowali ogrzewać się gazem z butli, ale zapas paliwa się skończył.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-powiat-hrubieszowski-troje-uratowanych-przed-zamarznieciem-na-suficie-przyczepy-byl-lod-zdjecia-1770121408.jpg)





![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze