Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 2 lipca 2026 03:39
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Nowe wydanie "Kroniki Tygodnia" od 3 czerwca w sprzedaży! Sprawdź, o czym piszemy

Najnowszy numer "Kroniki Tygodnia" kupicie już we wtorek 3 czerwca. Szukajcie go w punktach sprzedaży. Na stronie www.eprasa.pl gazeta dostępna jest w wersji elektronicznej. O czym piszemy w tym wydaniu?
Najnowszy numer "Kroniki Tygodnia" kupicie już we wtorek 3 czerwca.
Najnowszy numer "Kroniki Tygodnia" kupicie już we wtorek 3 czerwca.
  • Karol Nawrocki prezydentem Polski. Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie podała, że wybory prezydenckie wygrał Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 proc. głosów, podczas gdy Rafał Trzaskowski zdobył 49,11 proc. głosów. Frekwencja wyniosła 71,63 proc. Zamojszczyzna okazała się bastionem Karola Nawrockiego. W większości gmin uzyskał miażdżącą przewagę nad Rafałem Trzaskowskim.
  • Powyborcze komentarze.
  • Zginęła 48-latka, postępowanie umorzono. Lekarzom nie udało się uratować życia 48-letniej pracownicy tomaszowskiej mleczarni, przygniecionej przez regał z serami. Postępowanie wobec kierowniczki zakładu, oskarżonej o niedopełnienie obowiązków w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w związku z nieumyślnym doprowadzeniem do śmierci pracownicy, zostało jednak warunkowo umorzone na okres dwóch lat tytułem próby.
  • Poszło o imigrantów. Nie milkną echa poniedziałkowej sesji Rady Miasta Zamość, na której wrócił temat nielegalnych imigrantów. W Ratuszu pojawili się nie tylko mieszkańcy chcący wprowadzić do porządku obrad projekt uchwały sprzeciwiającej się lokowaniu w mieście uchodźców, ale także Robert Bąkiewicz oraz dziennikarze telewizji Republika. Uchwała nie była procedowana, a obrady na kilka godzin przerwano.
  • To był wypadek, nie zabójstwo. Prokuratura domagała się, aby oskarżony odpowiadał za podwójne zabójstwo, ale Sąd Apelacyjny w Lublinie utrzymał w środę wyrok 6,5 roku więzienia dla 42-letniego Patryka P. za śmiertelne potrącenie dwóch osób na stacji paliw w Biszczy. Zdaniem sądu, doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.
  • Niemały jubileusz w Chomęciskach Dużych. Jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Chomęciskach Dużych (gm. Stary Zamość) uroczyście świętowano 25 maja. Obchody połączone były z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka.
  • Zamość był dla niej najważniejszy. Dokładnie w 5. rocznicę śmierci historyczki, nauczycielki, przewodniczki, fotografki i regionalistki, na ścianie kamienicy pierzei zachodniej Rynku Wielkiego odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Bogumile Sawie, osobie, która miastu poświęciła całe swoje życie i majątek. Zamość był dla niej najważniejszy.
  • „Unia” Hrubieszów świętuje zacny jubileusz. Dwudniowe obchody jubileuszu rozpoczną się 7 czerwca oficjalnymi uroczystościami w Hrubieszowskim Domu Kultury. Prawie 250 osób zasłużonych dla MKS „Unia” Hrubieszów oraz wspierających jego działalność zostanie nagrodzonych różnymi medalami i odznaczeniami. Natomiast 8 czerwca w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędzie się kilkugodzinny piknik rodzinny. Patronem medialnym jubileuszu jest „Kronika Tygodnia”.
  • Emerytura byłaby „lipna”, a wyłudzone pieniądze prawdziwe. Niewiele brakowało, a emerytka z Hrubieszowa padłaby ofiarą nowej metody działania oszustów – na „lipną” inwestycję w emeryturę. Oszuści zachęcają do udziału w „nowym projekcie emerytalnym”, mamiąc ofiary emeryturą w wieku 50 lat lub zwiększeniem pobieranego już świadczenia dla pierwszych 5 tysięcy osób. Katalog metod oszukiwania jest z każdym dniem coraz bardziej bogaty.
  • Za osiem tygodni referendum w Hrubieszowie. 2 czerwca Komisarz Wyborczy w Zamościu I wydał postanowienie o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania burmistrza Hrubieszowa Marty Majewskiej oraz tamtejszej Rady Miejskiej przed upływem kadencji. Termin referendum został wyznaczony na 20 lipca.
  • „Smereczynki” działają już 50 lat! Zabawy do rana, darcie pierza i wspólne gotowanie – historia Koła Gospodyń Wiejskich „Smereczynki” to świadectwo kobiecej siły i wspólnoty. W tym roku koło z Łosińca II świętuje 50-lecie działalności.
  • Jak trzeba, to się nie dodzwonisz. Żeby wezwać karetkę, pogotowie energetyczne, straż czy policję, mieszkańcy muszą szybko jechać pod maszt telekomunikacyjny do innej wsi i pod nią łapać zasięg w telefonie komórkowym. Jeśli nie mają czym dojechać, muszą biec do sąsiada, który jest mobilny i może pomóc. Cuda, gdy zasięg się pojawia, zdarzają się, ale coraz rzadziej. Ostatnie dwa lata mieszkańcy przygranicznych miejscowości w gminie Lubycza Królewska szczególnie narzekają na zakłócenia zasięgu sieci komórkowych. Czują się odcięci od świata. Czy można im pomóc?
  • Inwestycja za 150 mln zł kontra plany drogowe. Firma planuje budowę nowoczesnego zakładu produkcji biopaliwa w Woli Dużej (gm. Biłgoraj), jednak projekt koliduje z przebudową drogi oraz budową ścieżki rowerowej. Petycja przedsiębiorcy, poparta przez wójta, wywołała lokalną burzę – mieszkańcy domagają się wyjaśnień i udziału w decyzjach dotyczących przyszłości ich okolicy.
  • Pulmonologia zawieszona. Pulmonolodzy z Zamojskiego Szpitala Niepublicznego nie wycofali swoich wypowiedzeń, a dyrekcji placówki nie udało się na razie znaleźć lekarzy na ich miejsce. W związku z tym od 1 czerwca oddział chorób płuc zawiesił swoją działalność.
  • Rodzinny Piknik św. Jana Pawła II. 25 maja w niedzielne popołudnie przy Muzeum Regionalnym im. dr. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim spotkali się mieszkańcy miasta i okolic, by wspólnie świętować 105. rocznicę urodzin Papieża Polaka. Rodzinny Piknik Świętego Jana Pawła II był bardzo udany.
  • Przypomnieli zwycięską bitwę. – Zwykle potyczki przegrywamy, a tu odnieśliśmy zwycięstwo. To była dobra lekcja lokalnej historii – tak o rekonstrukcji bitwy o Kazimierówkę mówi Daniel Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Moje Nowosiółki, które podczas uroczystości rocznicowych tej bitwy wraz z zaprzyjaźnionymi grupami rekonstrukcyjnymi zainscenizowało partyzancką walkę z 1944 roku.
  • Krzyżówka z nagrodą.
  • Relacje z wydarzeń sportowych. 

To nie wszystko. Jeszcze więcej ciekawych artykułów przeczytacie w wydaniu papierowym i e-wydaniu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Drosed
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Z Treść komentarza: Czasem organizm bywa o wiele bardziej nagrzany niż nawet taka "gorąca" woda. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:11 Źródło komentarza: Tragedia nad zalewem w Zamościu. Nie żyje 22-latek. Miasto apeluje do mieszkańców Autor komentarza: Niestety Treść komentarza: Zdążyłeś spojrzec na atlas Europy ale sie zblazniles jak czlowiek z Pinokia ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:40 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: Tv. Republika . Treść komentarza: Oczywiscie ze holenderskie , ale ciemnota słucha za duzo na codzien propagande w ich tv. na ktora wpłacają ostatnie pieniadze a pozniej mowia ze maja skromna emeryturkę . Zrobiono im pranie mozgu przez kompromitujących tutaj ludzi jak bezszczelny Czarnek ktory pcha sie do wypasionego koryta bo Ci ludzie z tego słyną . Tak Roztocze ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:33 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: MIESZKANKA Treść komentarza: gdzie mogę zapoznać i w jakim sklepie w Zamościu wsady mięsa i dodatków w wędlinach gdzie kontrole Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:18 Źródło komentarza: Mięso mielone do kontroli. Wykryli wieprzowinę w „wołowym” Autor komentarza: wontera Treść komentarza: Hahahaha, i ta starsza kobieta w kamizelce " ruch obrony granic" i z KRZYŻEM w ręku, Nie obraża to waszych uczuć religijnych ? Szastają symbolami kościelnymi , wycierają sobie gęby Panem Bogiem, co to za osobniki, gonić to tałatajstwo na czele z brunatnym chuliganem Bąkiewiczem !!!! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:17 Źródło komentarza: Bąkiewicz składa zawiadomienie na urzędników Zamościa. Chodzi o sesję Rady Miasta Autor komentarza: Ha ha . Treść komentarza: Skórek z twojego fajfusa pacholku ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:10 Źródło komentarza: Pożar pociągu z Hrubieszowa do Krakowa. Ewakuowano 250 pasażerów
Reklama
Reklama
Reklama