Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 czerwca 2026 05:11
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Burze i upały nad Lubelszczyzną. Alert RCB i ostrzeżenie 2. stopnia dla całego regionu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej 2 czerwca wydał ostrzeżenie o burzach na wschodzie i południu Polski. Silny deszcz, burze mogą przejść nad Lubelszczyzną. Trzeba się zabezpieczyć przed podtopieniami.
Silny deszcz, burze mogą przejść nad Lubelszczyzną. Trzeba się zabezpieczyć przed podtopieniami.
Silny deszcz, burze mogą przejść nad Lubelszczyzną. Trzeba się zabezpieczyć przed podtopieniami.

Autor: IMiGW

Osoby, które znajdują się na obszarze potencjalnego wystąpienia burz i podtopień, dostały rano 2 czerwca ostrzeżenie wysłane SMS-em na ich telefon komórkowy. Ostrzeżenie 2. stopnia (burze) obowiązuje od godz. 13:00 do 23:00 i obejmuje część powiatów województwa lubelskiego: zamojski, biłgorajski, tomaszowski i hrubieszowski. Od godz. 2 w nocy 3 czerwca do 11 rano możliwe jest wciąż silny deszcz z burzami (obowiązuje ostrzeżenie 1 stopnia).

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk oceniono na 80%.

IMiGW zapowiada, że rozpoczynający się tydzień (2.06-8.06) minie pod znakiem zróżnicowanej aury: nie zabraknie przelotnych opadów deszczu oraz burz – miejscami gwałtownych, z ulewnym deszczem, gradem i silnym wiatrem. Będzie bardzo ciepło, a pod koniec tygodnia na południu i wschodzie kraju na termometrach pojawi się lokalnie 30°C.

PRZECZYTAJ TEŻ: Do lokali wyborczych w Zamościu i Biłgoraju wzywano policję. Mężczyznom grozi nawet do 3 lat więzienia

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TUTU Treść komentarza: To nie nacjonaliści tylko ukraińcy nacjonaliści nie mieli POŃSTWA AKANDAL Data dodania komentarza: 17.06.2026, 15:17 Źródło komentarza: W Zatylu i Bełżcu uczczono ofiary bestialskiego mordu. Odsłonięto nową tablicę pamięci [ZDJĘCIA] Autor komentarza: dziadzio Treść komentarza: Nowe Miasto dzień w dzień w nocy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 15:14 Źródło komentarza: Ryk silników i „podmieniane rury”. Czy w Zamościu odbywają się nocne rajdy? Autor komentarza: Tępa córcia Treść komentarza: Do A.W. I potwierdziłaś wszystko co było o Tobie napisane. Ela ciebie broni a ty ją opierniczasz ... no jaja jak berety... Ty się naucz czytać ze zrozumieniem🤣🤣🤣 pani pomoc administracyjna🤣🤣🤣 Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:41 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Riot Treść komentarza: Oj oby się w końcu wzięli za tą patologię. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:39 Źródło komentarza: Ryk silników i „podmieniane rury”. Czy w Zamościu odbywają się nocne rajdy? Autor komentarza: mało Treść komentarza: Najpierw Panem Bogiem ,teraz krzyżem wycierają sobie gęby przebierańcy, gonić tych szmatławców Kaczyńskiego bo to on ich zaprosił i utrzymuje ich za nasze pieniądze. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników Autor komentarza: bombom Treść komentarza: Uwielbiam orkiestry dęte i zazdraszczam wam. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:32 Źródło komentarza: Zaburze świętowało 100-lecie Orkiestry Dętej. Jubileuszowi towarzyszył Festiwal Roztrąb
Reklama
Reklama
Reklama