W okresie świątecznym na ulicach Zamościa i powiatu zamojskiego można było zauważyć większą liczbę policyjnych patroli, które dbały o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w naszym regionie. Funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole drogowe, sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, a także reagowali na wszystkie przypadki niestosowania się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.
PRZECZYTAJ TEŻ: Gm. Ulhówek: Z promilami i na zakazie. Kierującemu motocyklem grozi teraz nawet 5 lat więzienia
Efekt? Nie doszło do żadnego wypadku. Jedynie 8 niegroźnych kolizji, na skutek których nikt nie ucierpiał, a uszkodzone zostały jedynie pojazdy.
Mundurowi wyeliminowali z dróg zagrażających innym uczestnikom ruchu kierujących.
Jak wylicza podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, od piątku 18 kwietnia do poniedziałku 21 kwietnia policjanci wykonali prawie 1750 badań kierowców na trzeźwość. Zatrzymali dziesięciu pijanych kierujących.
– Mężczyźni w wieku od 41 do 62 lat mieli w organizmach od 0,32 do ponad 2,5 promila alkoholu. Dwaj z nich dodatkowo usiadło za kierownicę w okresie obowiązywania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Byli to nietrzeźwy 52-letni cyklista zatrzymany do kontroli drogowej w Żdanowie oraz 46-letni kierowca Skody skontrolowany przez mundurowych w Białowoli. 46-latek posiadał dwa zakazy i to dożywotnie. Był również poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Zamościu celem ustalenia miejsca pobytu. Natomiast inny nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji drogowej. W niedzielę 48-letni mieszkaniec Zamościa, kierując oplem na ulicy Peowiaków w czasie cofania, uderzył w jadącego za nim kierowcę volkswagena – precyzuje oficer.
W czasie kontroli drogowych policjanci ruchu drogowego ujawnili również ponad 100 wykroczeń popełnionych przez uczestników ruchu. Zdecydowana większość przewinień drogowych, bo aż 90 związana była z nadmierną prędkością. Mundurowi zatrzymali też 6 dowodów rejestracyjnych z uwagi na zły stan techniczny pojazdu (5 przypadków) lub brak aktualnych badań (1 przypadek).

![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze