Dzięki członkom Stowarzyszenia Moje Nowosiółki powstała niezwykle poruszająca inscenizacja, która przeniosła widzów w czasy sprzed dwóch tysięcy lat: do Jerozolimy, w ostatnie dni życia Jezusa.
Czytaj też: Zamość: Amfiteatr ożył na Misterium Męki Pańskiej. Pierwszy raz wystawili pasję 17 lat temu [ZDJĘCIA]
Podczas Misterium Męki Pańskiej odegrano najważniejsze wydarzenia Wielkiego Tygodnia – od triumfalnego wjazdu do Jerozolimy, przez zdradę Judasza, Ostatnią Wieczerzę, sąd u Piłata, aż po dramatyczną śmierć na krzyżu. Wzruszające sceny dopełnione były muzyką, która idealnie współgrała z emocjami towarzyszącymi każdemu z aktów. Dialogi oparto na fragmentach Ewangelii, co nadało inscenizacji autentycznego, duchowego wymiaru.
Zobacz: Zwierzyniec: Misterium Męki Pańskiej [ZDJĘCIA]
– Dziękuję wszystkim aktorom, którzy w tak przejmujący sposób wprowadzili nas w wydarzenia, które czekają nas w Wielkim Tygodniu – mówił na zakończenie wójt Dariusz Kozłowski.
Błogosławieństwa uczestnikom Misterium udzielili księża Andrzej Bastrzyk i Paweł Badach.
Organizatorzy dziękują Stowarzyszeniu Moje Nowosiółki za pełne zaangażowanie w przygotowanie wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom za obecność i wspólne duchowe przeżycie.

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze