Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 9 lutego 2026 19:41
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Studiów nie będzie, ale budynki KUL będą służyły mieszkańcom Tomaszowa Lubelskiego

Ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski – rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie i Wojciech Żukowski – burmistrz Tomaszowa Lubelskiego podpisali 10 kwietnia umowę o użyczenie budynków KUL na potrzeby lokalnej społeczności. Umowa dotyczy użyczenia dwóch, należących do uniwersytetu budynków przy ul. Lwowskiej 80 i 120.
Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego i rektor KUL podpisują umowę na użyczenie budynków uczelni mieszkańcom miasta.
Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego i rektor KUL podpisują umowę na użyczenie budynków uczelni mieszkańcom miasta.

Autor: UM Tomaszów Lub.

Przez blisko 30 lat do 2016 roku w Tomaszowie Lubelskim działał Wydział Zamiejscowy Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL. Na bazie wydziału utworzone zostało następnie centrum edukacyjno-kongresowe KUL. Z uwagi na spadające zainteresowanie kontynuacją nauki na poziomie wyższym w Tomaszowie zaprzestano działalności. Budynki w ostatnich latach były niewykorzystane.

 – Rolą naszego uniwersytetu jest budowanie świata opartego na wiedzy i wartościach. Cieszę się, że przez lata naszej działalności w Tomaszowie Lubelskim mogliśmy wspierać młodzież swoim potencjałem, pomagając jej pójść wybraną ścieżką życiową. Niezależnie od nas i naszych chęci kształcenia, rzeczywistość się zmienia. Niekorzystne trendy demograficzne robią swoje. Nadal jednak chcemy wspierać miasto, stąd też użyczamy na cele społeczne budynki naszego kampusu burmistrzowi – przyznał ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski.

Burmistrz miasta zapowiedział, że „na bazie użyczonych budynków stworzy swoiste centrum usług społecznych”.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tomaszów Lubelski: Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Przyjdź i zobacz jak ratować człowieka


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Malec 21.01.2026 14:51
To miasto ma wypozyczać coś co jest na jego terenie. Niech klechy oddadzą.

Żenada 19.06.2025 12:12
"Nadal jednak chcemy wspierać miasto, stąd też użyczamy na cele społeczne budynki naszego kampusu burmistrzowi" - a może by tak zwrócili ?

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Z Lublina.Treść komentarza: Widac jak rządzi hucwa PiSuaru . To widac do czego Ci ludzie sa zdolni . To sa ludzie hańby i wstydu .Data dodania komentarza: 9.02.2026, 15:40Źródło komentarza: Miliony na inwestycje i rosnące długi. Chełm liderem wydatków, Zamość ostrożny, Biała Podlaska pośrodkuAutor komentarza: HETMAN MAŁYTreść komentarza: Mafijny układ w ratuszu i lokalne firmy temat znany od wielu lat. Szukajcie z CBA i NIK i tak wszystko w mieście ludzie wiedzą że ręka rękę myję . Stadion to mały pikuś ,remont Starówki to dopiero żyła złota dla Budmatu firmy znanej z układów nie do końca jasnych .Drogi toteż wał powszechnie znany . Powiązania ratusza z biznesem jasne nie są ,ale i tak wszystko zostanie po staremu ,zamiecione po murawę itd ...Data dodania komentarza: 9.02.2026, 12:48Źródło komentarza: CBA i NIK w zamojskim Ratuszu. Stadion miejski i inwestycje drogowe pod kontroląAutor komentarza: DemoTreść komentarza: Precz z mocodawcami z ZACHODU niosą demokrację nalotamiData dodania komentarza: 9.02.2026, 12:25Źródło komentarza: USA zrywają kontakty z Czarzastym. Poszło o Pokojową Nagrodę NoblaAutor komentarza: Emeryt.Treść komentarza: Zeby nie UE to bys nie miał czym w pole wyjechać .Data dodania komentarza: 9.02.2026, 10:42Źródło komentarza: USA zrywają kontakty z Czarzastym. Poszło o Pokojową Nagrodę NoblaAutor komentarza: Z Zamościa.Treść komentarza: Słusznie i prawidłowo powiedział Ośle niePISmienny i typie propagandy z wypranym mózgiem. Oczywiscie do błazna nauczyciel.Data dodania komentarza: 9.02.2026, 10:39Źródło komentarza: USA zrywają kontakty z Czarzastym. Poszło o Pokojową Nagrodę NoblaAutor komentarza: Brak slow.Treść komentarza: Nie ma zadnych przeprosin. Bandyta drogowy za ten czy powinien ponieść bardzo surowa kare za ten haniebny czyn. Nie ma zadnych tłumaczeń i przeprosin! Tacy bandyci powinni zostać izolowani od środowiska . Nie to ze pijany to jeszcze taka szybkością sie poruszał.Data dodania komentarza: 9.02.2026, 10:23Źródło komentarza: „Nie mam żalu do Szymona” – kolejne zeznania w procesie po wypadku, w którym zginęli nastolatkowie
Reklama
Reklama
Reklama