Biurka. Jedno przy drugim, a na każdym komputer. Do tego jeszcze więcej elektronicznego sprzętu i urzędowych pieczątek. Tak była wyposażona grupa przestępcza, której członków właśnie zatrzymała policja.
PRZECZYTAJ: Wybory 2025. Został tylko tydzień. Kolejne kandydatki przyniosły do PKW podpisy
„Poszczególne osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie” zastosował wobec dwójki podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – podaje policja.
Policjanci zatrzymali podejrzanych, sprzęt i mienie
Łącznie w Poznaniu i Szczecinie zostało zatrzymanych 6 osób. Dwie z nich kierowały grupą, pozostali wykonywali polecenia – byli pośrednikami.
PRZECZYTAJ: Gm. Susiec: Nie żyje 45-latek. Wpadł do przydomowego szamba
„Policjanci zabezpieczyli około 20 telefonów i komputerów, ponad 50 kart SIM oraz obszerną dokumentację dotyczącą legalizacji pobytu stałego dla cudzoziemców na terytorium RP. Prokurator zajął także mienie na łączną kwotę ponad 1,5 miliona złotych, w skład którego wchodziły pieniądze, samochód i dwie nieruchomości” – dodają policjanci.
Patent na zmonopolizowanie e-rejestracji
Wymyślili sposób na zarobienie pieniędzy przy użyciu sprzętu informatycznego. Mieli odpowiednie narzędzia do blokowania miejsc w e-rejestracji w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Chodziło o system, w którym wizyty mogą rezerwować cudzoziemcy.
„Kolejnym krokiem było odpłatne udostępnianie pozyskanych w ten sposób rezerwacji osobom trzecim – ubiegającym się o zezwolenie na pobyt stały na terytorium RP” – podaje policja.
I zaznacza, że popyt na umówienie wizyty w urzędzie (która była informatycznie zablokowana) był tak duży, że główny organizator werbował wielu pośredników do współpracy.
Za udostępnienie terminu gang brał nawet kilkaset złotych.

![Zamość: Mundurowi zagrali dla Tomka [ZDJĘCIA] Zamość: Mundurowi zagrali dla Tomka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/10/sm-4x3-grali-dla-tomka-mundurowi-z-regionu-spotkali-sie-na-charytatywnym-turnieju-w-zamosciu-zdjecia-1773144519-1.jpg)
![Lubycza Królewska: Volvo z 5 osobami wjechało pod pociąg. Śmigłowce LPR zabrały rannych [ZDJĘCIA] Lubycza Królewska: Volvo z 5 osobami wjechało pod pociąg. Śmigłowce LPR zabrały rannych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/10/sm-4x3-lubycza-krolewska-samochod-z-piecioma-osobami-wjechal-pod-pociag-smiglowce-lpr-zabraly-rannych-zd-1773134732-0.jpg)
![Dzień Kobiet w Lubyczy Królewskiej [ZDJĘCIA] Dzień Kobiet w Lubyczy Królewskiej [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/09/sm-4x3-dzien-kobiet-w-lubyczy-krolewskiej-zdjecia-1773062912-19.jpg)
![Tragedia o świcie. Rodzina z Trzeszczan straciła w pożarze dorobek swojego życia [ZDJĘCIA] Dom pięcioosobowej rodziny z Trzeszczan nie nadaje sie do zamieszkania - niemal doszczętnie spłonął w pożarze i został zalany podczas 5,5 godzinnej akcji gaśniczej.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-tragedia-o-swicie-rodzina-z-trzeszczan-stracila-w-pozarze-dorobek-swojego-zycia-zdjecia-1773141833.jpg)
![Grali dla Tomka. Mundurowi z regionu spotkali się na charytatywnym turnieju w Zamościu [ZDJĘCIA] Charytatywny turniej halowej piłki nożnej służb mundurowych „Gramy dla Tomka” wygrała drużyna z Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grali-dla-tomka-mundurowi-z-regionu-spotkali-sie-na-charytatywnym-turnieju-w-zamosciu-1773144416.jpg)







![Lubycza Królewska: Samochód z 5 osobami wjechał pod pociąg. Śmigłowce LPR zabrały rannych [ZDJĘCIA] Samochód osobowy uderzył w lokomotywę pociągu towarowego. 5 osób zostało przetransportowane do szpitali, w tym 2 śmigłowcami LPR.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-lubycza-krolewska-samochod-z-piecioma-osobami-wjechal-pod-pociag-smiglowce-lpr-zabraly-rannych-zd-1773134720.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze