Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 marca 2026 13:12
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama
Sprawa dotyczy byłego biskupa zamojsko-lubaczowskiego

Ktoś planował zamach na arcybiskupa. Trwa śledztwo prokuratury

Śledczy wyjaśniają sprawę planowanego zamachu na arcybiskupa Wacława Depo. Sprawa może się wiązać ze zbuntowanym księdzem i jego zwolennikami.
biskupem zamojsko-lubaczowskim
Arcybiskup Wacław Depo

Autor: Wikipedia

– Na tym etapie nie jest możliwe przekazanie szczegółowych informacji – mówi Interii prok. Tomasz Ozimek z prokuratury w Częstochowie, która prowadzi śledztwo. 

Kuria w ogóle nie komentuje sprawy, ale wiadomo, że jest poważna i dotyczy arcybiskupa Wacława Depo.

To znany polski duchowny, który w latach 1990-2006 był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego, potem biskupem zamojsko-lubaczowskim, a od 2012 roku jest arcybiskupem metropolitą częstochowskim.

Sprawa może łączyć się z konfliktem między arcybiskupem a byłym księdzem?

Prokuratura nie ujawnia szczegółów postępowania, ale chodzi o planowany zamach na duchownego. 

„(...) śledczy z Myszkowa prowadzą śledztwo w kierunku niezawiadomienia organu ściągania o tym, że ktoś przygotowuje się do przestępstwa pozbawienia życia arcybiskupa” – dodaje Onet.

PRZECZYTAJ TEŻ: Krasnobród: Biskup Marian Rojek odwiedził dzieci z Żółkwi

Sprawa może łączyć się z konfliktem między arcybiskupem a księdzem Danielem Galusą. To suspendowany ksiądz, który wypowiedział posłuszeństwo swojemu metropolicie. 

Galus prowadzi, w okolicy Częstochowy pustelnię, gdzie ma swoich zwolenników. Kilka lat temu arcybiskup mu tego zabronił i nakazał odbyć półroczne rekolekcje w odosobnieniu. Ks. Galus nie posłuchał.

PRZECZYTAJ: Diler spod Werbkowic najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

„Sakramenty sprawowane przez ks. Daniela Galusa oraz dwóch innych suspendowanych duchownych są niegodziwe, a rozgrzeszenie udzielane w czasie sakramentalnej spowiedzi jest nieważne” – uznała wówczas kuria.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: słomaTreść komentarza: Wyszedłeś z kościoła ?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:38Źródło komentarza: Kto zrobi najpiękniejsze palmy w powiecie tomaszowskim? Bełżec ogłasza konkursAutor komentarza: piją jak w RosjiTreść komentarza: Zlikwidować "małpki" bo stojąc w kolejce do kasy widać ,że co drugi emeryt ,emerytka kupują alkohol , a tak płaczą ,że im nie starcza na leki.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:33Źródło komentarza: Zamość: Prawie "wjechała w drzwi sklepu". 62-latka miała ponad 2 promileAutor komentarza: emigranciTreść komentarza: " tu jest Polska, tu jest Polska". ( hahaahaha) właśnie z waszego regionu najwięcej wyjechało do Niemiec, Holandii, Belgii itd.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:30Źródło komentarza: Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!Autor komentarza: ZTreść komentarza: Spod ciemnej gwiazdy.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 09:37Źródło komentarza: Coraz mniejsze braki kadrowe w policji. Rośnie zainteresowanie służbąAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Wczoraj NIK POdał wyniki kontroli wydatkowania KPO 1 miliard na jachty farfocle frendzle itp i 250 miliardów NEO rzund wydał na bierzącą płynność finansową czyli koszt elektrowni atomowej przepierniczony, a za 2 mies obecnego roku 50 miliardów deficytu idziemy w bankrucje i likwidacje krajuData dodania komentarza: 19.03.2026, 07:41Źródło komentarza: Wielkanoc 2026. Cena wciąż decyduje o tym, co kupujemy na świętaAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: 1 lekarz na SOR w wekend na cały szpital od 1 czerwca idiotyzm NEO lecznictwaData dodania komentarza: 19.03.2026, 07:31Źródło komentarza: NFZ na krawędzi. Składka zdrowotna nie wystarcza na wszystkie zadania
Reklama
Reklama
Reklama