Biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek odwiedził 13 maja dzieci z Sobotniej Szkoły Języka Polskiego w Żółkwi, które przebywają w Krasnobrodzie na turnusie wytchnieniowym zorganizowanym przez Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, później przyszedł czas na rozmowy z dziećmi i młodzieżą, poznanie historii powstania i funkcjonowania Sobotniej Szkoły Języka Polskiego w Żółkwi, którą prowadzą siostry dominikanki, była też część artystyczna oraz wspólne zabawy i taniec z flagami.
W spotkaniu uczestniczyli członkowie Szkolnego Koła Caritas w Suścu wraz z ks. proboszczem Andrzejem Niedużakiem, którzy razem z opiekunami przygotowali słodki poczęstunek.
Sprawdź:

![Kierujący toyotą dachował. Świadkami wypadku byli policjanci, pierwsi ruszyli na ratunek [ZDJĘCIA] Kierujący toyotą dachował. Świadkami wypadku byli policjanci, pierwsi ruszyli na ratunek [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/14/sm-4x3-kierujacy-toyota-dachowal-swiadkami-wypadku-byli-policjanci-pierwsi-ruszyli-na-ratunek-zdjecia-1778755383-0.jpg)
![Oto nasi bohaterzy. Kobiety i mężczyźni z OSP, którzy ratowali Puszczę Solską [ZDJĘCIA] Oto nasi bohaterzy. Kobiety i mężczyźni z OSP, którzy ratowali Puszczę Solską [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/13/sm-4x3-oto-nasi-bohaterzy-kobiety-i-mezczyzni-z-osp-ktorzy-ratowali-puszcze-solska-zdjecia-1778676560-21.jpg)
![Zamość: Zderzenie karetki z osobówką [ZDJĘCIA] Zamość: Zderzenie karetki z osobówką [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/12/sm-4x3-zamosc-ambulans-na-sygnale-zderzyl-sie-z-osobowka-4-osoby-zabrano-na-badania-zdjecia-1778592351-2.jpg)















Napisz komentarz
Komentarze