Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 13:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Praca w biurze - jak dbać o zdrowie?

Praca biurowa wbrew pozorom może być bardzo odczuwalna dla naszego organizmu. Głównie przez fakt, iż większość obowiązków wykonujemy siedząc. Nasze mięśnie przykurczają się, skracają bądź nadmiernie rozciągają. W ten sposób bardzo łatwo o chorobę zawodową bądź inny problem zdrowotny. Oto kilka wskazówek dla osób pracujących w biurze, w jaki sposób dbać o zdrowie.
  • 30.01.2020 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Praca w biurze - jak dbać o zdrowie?

Rób przerwy!

Przerwy w pracy biurowej powinny opierać się nie tylko na odpoczynku od pracy, lecz również ruchu. Wszelkie czynności takie jak np. posiłek powinny być wykonywane na stojąco. Jeśli już decydujemy się na siedzenie podczas przerwy pamiętajmy, aby opierać głowę, dając w ten sposób wytchnienie kręgosłupowi szyjnemu. Dobrym rozwiązaniem jest spacerowanie bądź rozciąganie się. Szybkie ćwiczenia pobudzające krążenie i rozprostowujące kończyny powinny podziałać doskonale.

 

Gotuj samemu i zdrowo

Praca biurowa sprzyja podjadaniu i spożywaniu gotowych posiłków. Aby temu zaradzić, powinniśmy sami przygotowywać posiłki. Najlepiej, jeśli będą one zrównoważone i przygotowywane z naturalnych, nieprzetworzonych składników. Unikać należy tzw. śmieciowego jedzenia, produktów odgrzewanych oraz błyskawicznych. W biurze podczas pracy warto również mieć ze sobą butelkę wody mineralnej, dzięki której uzupełnimy niezbędne płyny.

 

Wypoczywaj aktywnie

Codzienne siedzenie w biurze po kilka godzin dziennie po jakimś czasie może doprowadzić do szeregu wad postawy i problemów zdrowotnych. Aby ich unikać i minimalizować skutki m.in. wpływu światła sztucznego na oczy, powinniśmy aktywnie wypoczywać. Warto zapisać się na siłownię, zacząć biegać bądź przynajmniej zrezygnować z używek na rzecz spacerów. Wolny czas po pracy możemy również spędzać na podróżach, w których dominuje ruch. Mogą to być wyjazdy m.in. w góry bądź nad jezioro. Możemy zaktywizować również naszą rodzinę oraz znajomych, w ten sposób o wiele łatwiej i chętniej będziemy się ruszać i odreagowywać stres.

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Franz Kafka Treść komentarza: Bo wyraził żal za grzechy, skruchę, podniósł dwa palce i dał słowo harcerza, że więcej już po pijaku nie będzie jeździć. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie Autor komentarza: Katastrofa Treść komentarza: Dlaczego Kronika Tygodnia boi się opisać największą aferę POKOmuny mafijną ministerialno- szpitalną to pytanie prowokacyjne odwagi jeśli jesteście NEO czy PALEO dziennikarzami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA] Autor komentarza: POLAK MŁODY Treść komentarza: Prezydencie ani kroku wstecz z ukrainą Data dodania komentarza: 23.06.2026, 09:23 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Prezydent Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:31 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Szary Treść komentarza: Dlaczego auto nie zostało zabrane poprzednim razem. Czemu barany tego nie zrobiły ? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 07:39 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Mafia rządowa oddała lekarzowi 0.5 bańki strach przed ujawnieniem ośmiornicy w WAWie przekomał mafię. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 07:17 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama