Koncert będzie wyjątkową okazją do wysłuchania utworów romantycznych, które doskonale współgrają z malarską wizją Juliusza Kossaka. Wykonawcami będą utalentowani uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.
Muzyczna uczta odbędzie się w ramach wystawy „Od patriotyzmu do bohaterstwa. Dziedzictwo sztuki wojennej” oddającej hołd artystom zasłużonym w krzewieniu chwały oręża polskiego (szczególnie eksponuje twórczość Juliusza, Wojciecha i Jerzego Kossaków w związku z 200. rocznicą urodzin nestora artystycznej rodziny).
Początek koncertu – godz. 16. Wstęp wolny.
NIE PRZEGAP:

![Tomaszów Lubelski: W 70. rocznicę aresztowania Stefana Kobosa [ZDJĘCIA] Tomaszów Lubelski: W 70. rocznicę aresztowania Stefana Kobosa [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/22/sm-4x3-tomaszow-lubelski-w-70-rocznice-aresztowania-stefana-kobosa-zdjecia-1769078012-47.jpg)
![Na zalewie w Nieliszu strażacy ćwiczą akcję ratunkową na lodzie [ZDJECIA] Na zalewie w Nieliszu strażacy ćwiczą akcję ratunkową na lodzie [ZDJECIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/22/sm-4x3-na-zalewie-w-nieliszu-strazacy-cwicza-akcje-ratunkowa-na-lodzie-zdjecia-1769069930-1.jpg)
![Zadębce: To był prawdziwy kulig! Uczniowie podstawówek mieli frajdę [ZDJĘCIA] Zadębce: To był prawdziwy kulig! Uczniowie podstawówek mieli frajdę [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/22/sm-4x3-zadebce-to-byl-prawdziwy-kulig-uczniowie-podstawowek-mieli-frajde-zdjecia-1769065970-1.jpg)









![Tomaszów Lubelski: Koncert kolęd w wykonaniu Cugowskich. Zbierano na remont kościoła [FILM, ZDJĘCIA] W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim odbył się nastrojowy koncert kolęd w wykonaniu Wojtka Cugowskiego oraz jego żony Krystyny.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-tomaszow-lubelski-koncert-koled-w-wykonaniu-cugowskich-zbierano-na-remont-kosciola-film-zdjecia-1768821250.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze