Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 czerwca 2026 21:46
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Łaszczów: Ratownicze ćwiczenia zgrywające „GRYF -2024” dla jednostek z powiatu tomaszowskiego [ZDJĘCIA]

26 września na terenie gminy Łaszczów odbyły się ratownicze ćwiczenia zgrywające jednostek krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego powiatu tomaszowskiego oraz służb współdziałających pod kryptonimem „GRYF -2024”.
Ratownicze ćwiczenia zgrywające „GRYF -2024” na terenie gminy Łaszczów.
Ratownicze ćwiczenia zgrywające „GRYF -2024” na terenie gminy Łaszczów.

Autor: KP PSP Tomaszów Lubelski

Celem ćwiczeń było sprawdzenie funkcjonowania służby dyżurnej stanowisk kierowania w zakresie dysponowania sił i środków KSRG, w tym odwodów operacyjnych, praktyczne doskonalenie przemieszczania sił i środków oraz organizacji Punktu Przyjęcia Sił i Środków, przećwiczenie powoływania i pracy sztabu oraz kierowania poziomu interwencyjnego i taktycznego, a także doskonalenie organizacji i technik działań w zakresie gaszenia pożarów, doskonalenie współpracy i współdziałania z innymi służbami w zakresie prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych oraz udzielania wsparcia dla uchodźców z Ukrainy, doskonalenie organizacji łączności oraz współpracy z mediami na potrzeby prowadzenia działań ratowniczych na różnych poziomach kierowania wylicza st. kpt. Artur Kaczkowski, rzecznik prasowy KP PSP Tomaszów Lubelski. 

Informuje, że w ćwiczeniach uczestniczyły wybrane siły i środki z KP PSP z Tomaszów Lubelski, jednostki OSP KSRG powiatu tomaszowskiego w tym „Pluton ratowniczy OSP Tomaszów Lubelski” oraz służby wspierające: Państwowe Ratownictwo Medyczne, Policja, Straż Graniczna, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz Nadleśnictwo Tomaszów.

CZYTAJ TEŻ: Tragiczny pożar w Mirczu. 68-letnia kobieta zginęła w płonącym domu [ZDJĘCIA]

A wszystko nadzorowali: zastępca lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Marek Chwalczuk, naczelnik Wydziału Operacyjnego KW PSP w Lublinie bryg. Jarosław Hamaluk, wicestarosta tomaszowski Jarosław Korzeń oraz komendant powiatowy PSP w Tomaszowie Lub. bryg. Paweł Chromiec.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: liberum Treść komentarza: To lepsze niż "wetomat" Data dodania komentarza: 18.06.2026, 14:52 Źródło komentarza: Nowoczesny automat do zwrotu opakowań. Zamość pierwszy w województwie Autor komentarza: MieszkaniecTrzeszczan Treść komentarza: Ponoć dalej jeździ ten Pan.. mogła by policja coś zrobić z nim zanim kogoś za**je. Tydzień temu znowu go gonili, jechał tym samochodem. No i co? Żadnych konsekwencji? Gościu niebezpieczeństwo stwarza.. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 14:49 Źródło komentarza: Trzeszczany: Pijany rajd Jaguarem bez świateł skończył się trzeźwieniem w policyjnym areszcie Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Rządy rezimu tuska to jedna wielka afera! Data dodania komentarza: 18.06.2026, 12:08 Źródło komentarza: Pacjenci mieli być przyjmowani poza kolejką. Sprawa będzie wyjaśniana „do spodu” Autor komentarza: BRAWOOOO Treść komentarza: Powinni założyć kajdanki Bąkiewiczowi a kluczyk wrzucić do kibla i spuścić wodę, aha, jeszcze powinni go na odchodne kopnąć w dupę. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:42 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników Autor komentarza: Chamstwo ! Treść komentarza: Jak mozesz obrazac blaznie niePISmienny naszego prezydenta ktory dba o naszego miasta tylko tak zachowuja sie ludzie patologi jak PiS i ludzie przewrotu antyfaszyści Konfederacji dążący do rozłamu kraju . Gdzie Ci ludzie maja honor tak postępować jak postepuja ! Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:36 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: Emeryt . Treść komentarza: Prawidłowo ! Ci ludzie PiSuar nie maja honoru za grosz zeby tak postępować jak postepuja za nasze pieniadze , to jest karygodne obcować z krzyżem w obcym państwie . Dlaczego ten bydlęcy czlowiek jak Dutkiewicz i inni opłacani przez ta patologie oszustow chodzą na wolności . To sa zdrajcy narodu polskiego inaczej na to chamstwo powiedziec nie mozna . Tak zachowuja sie tylko ludzie pod dyktatura czlowieka z Żoliborza . Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:24 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników
Reklama
Reklama
Reklama