Zetknięcie z inną kulturą, współpraca z przedstawicielami różnych krajów pozwalają młodym ludziom uwierzyć w siebie i swoje możliwości, a przy tym poznać uroki słonecznej i gościnnej Grecji.
Tak też było i tym razem, kiedy to grupa 20 uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk oraz 3 nauczycieli branżowych i 2 nauczycieli - opiekunów udała się do Hellady, gdzie realizowała swój staż zawodowy.
Uczestnicy wyjazdu, pracując w międzynarodowym środowisku, w trakcie stażu i szkoleń posługiwali się językiem angielskim ogólnym i branżowym z elementami języka greckiego, podwyższając swoje kompetencje zawodowe, językowe oraz interpersonalne. Oprócz wielu zajęć, które doskonaliły wiedzę i umiejętności związane z branżą informatyczną, uczniowie i nauczyciele korzystali także z uroków tego wspaniałego miejsca. Brali udział w wycieczkach i rozwijali wiedzę na temat kultury Grecji. Odwiedzili między innymi: Stary Panteleimon, Leptokarię, Litochoro oraz Wąwóz Enipeas, niezwykłe Meteory wraz z klasztorami, a statkiem popłynęli na wyspę Skiatos.
Atrakcje te na zawsze zapiszą się w pamięci uczestników.
Wyjazd grupy możliwy był dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Projekt nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000140097 realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w ramach akredytowanego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia.
Bardzo dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Hrubieszowie i Dyrekcji Szkoły za możliwość uczestniczenia w dwutygodniowym stażu połączonym z wypoczynkiem w niezwykłym miejscu, jakim jest Grecja.

![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)
![Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA] Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-belzec-powiatowy-przeglad-piesni-pasyjnej-2026-zdjecia-1773661228-4.jpg)









![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze