Wczoraj (21 grudnia) na ul. Zamojskiej w Łabuniach policjanci zamojskiej drogówki z powodu niesprawnego światła mijania zatrzymali do kontroli dostawczego mercedesa. W jej trakcie okazało się, że pojazd ma też niesprawny hamulec pomocniczy. Za to wykroczenie 54-letni kierujący z powiatu tomaszowskiego otrzymał mandat. Na tym jednak policyjna kontrola się nie zakończyła.
Okazało się, że 54-latek ma trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niezastosował się do nich. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Może się jednak okazać, że odpowie on również za kierowanie w stanie nietrzeźwości. 54-latek odmówił poddania się badaniu, które zweryfikowałoby ten fakt w czasie kontroli. Z tego względu zostaną przeprowadzone badania krwi pobranej od mężczyzny, które wykażą, czy w chwili kierowania pojazdem był trzeźwy - informuje starszy aspirant Katarzyna Szewczuk z KMP w Zamościu.

![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze