Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 września 2022 05:54
Reklama

Perły Biznesu zostały rozdane. Gratulujemy laureatom!

Podczas piątkowej (16 września) Gali Pereł Biznesu, organizowanej przez “Kronikę Tygodnia”, wręczyliśmy nagrody przedsiębiorcom, którzy przyczyniają się do rozwoju Zamojszczyzny, samorządom, które realizując kolejne inwestycje, podnoszą poziom życia mieszkańców, a także kobietom sukcesu i ludziom dobrego serca, którzy zmieniają nasz świat.
Perły Biznesu zostały rozdane. Gratulujemy laureatom!
Laureaci piątej edycji plebiscytu Perły Biznesu.
Autor: Henryk Andrzejewski

Już po raz piąty wyróżniającym się firmom, ich właścicielom i menadżerom oraz samorządom przyznane zostały honorowe tytuły i wręczone prestiżowe nagrody. Przez kilka ostatnich miesięcy prezentowaliśmy w wydaniu papierowym i na naszej stronie internetowej kandydatów do Pereł Biznesu. Potem odbywało się głosowanie na kuponach i poprzez wiadomości SMS. Dostaliśmy ich mnóstwo! Ostateczną decyzję, na którą oczywiście wpływ miały Wasze głosy, podjęła kapituła konkursowa. Wyniki mieliśmy przyjemność ogłosić 16 września w pięknych wnętrzach Hotelu Koronny w Zamościu.

Na rozstrzygnięcie plebiscytu i uroczystą ceremonię wręczenia nagród zaprosiliśmy wszystkich nominowanych. Werdykt czytelników i kapituły ogłosili Aneta Szpinda, specjalista ds. reklamy w Biurze Reklamy i Ogłoszeń „Kroniki Tygodnia” oraz Piotr Pyrkosz, dyrektor ds. wydawniczych Grupy Słowo, redaktor naczelny "Kroniki Tygodnia".

Laureaci nie kryli zaskoczenia i radości.

– Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek ktoś mnie tak doceni. Bo udział w konkursie Perły Biznesu jest naprawdę znaczący. Wydaje mi się tylko, że sama nie zasługuję na to wyróżnienie. To kim jestem, co robię i jak robię, moje sukcesy w życiu zawodowym, tym samym sukcesy mieszkańców i moje prywatne, zawdzięczam ludziom, którymi się otaczam. To też sukces moich pracowników w Urzędzie Gminy, mojej rodziny, przyjaciół, którzy mnie wspierają. Im też się należy ta nagroda. Cieszę się, że byłam na gali, chociaż jeszcze mam wyrzuty sumienia, że nie wzięłam przez to udziału w zebraniu sołeckim, które było w Wieprzowym Jeziorze i Sabaudii. Mam nadzieję, że mieszkańcy mi to wybaczą – mówi Marzena Czubaj-Gancarz, wójt gm. Tomaszów Lubelski, laureatka II miejsca w kategorii Kobieta Sukcesu.

Czy po otrzymaniu takiej nagrody, można bardziej uwierzyć w siebie? – Całe życie miałam pod górę, ale motywowała mnie moja przyjaciółka, która teraz walczy o swoje życie. Zadzwoniła do mnie już po gali z gratulacjami i powiedziała "widzisz, zawsze trzeba walczyć". Dziękuję jej za tę wiarę – dodaje wójt.

Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa, zdobywczyni III miejsca w tej samej kategorii, również jest usatysfakcjonowana z nagrody.

– Dziękuję za piękne wyróżnienie. Nagrodę traktuję jako docenienie moich starań na rzecz motywowania kobiet do jak najszerszego uczestnictwa w życiu publicznym, bo jest nas tu wciąż zbyt mało, a do zrobienia wciąż wiele. Zwłaszcza na płaszczyźnie motywuję – nie hejtuję! Jestem wdzięczna wszystkim inspirującym mnie kobietom, które spotkałam na swojej drodze za każde doświadczenie. Za każdym nawet najmniejszym sukcesem w życiu stoją porażki i doświadczenia. Dzielę się nimi dalej, by poświadczyć, że w życiu trzeba spełniać marzenia i wyznaczać sobie kolejne cele. Dziękuję bliskim za nieustanne wspieranie mnie, a moim mieszkańcom za ciągłe wsparcie i motywację do dalszych działań na rzecz naszego domu, Hrubieszowa – mówi Marta Majewska.

Perłę Biznesu w kategorii Kobieta Sukcesu odebrała Monika Michalska-Prokopowicz, właścicielka szkoły językowej British School w Zamościu.

– Tytuł Kobiety Sukcesu to dla mnie ogromna radość i niemałe zaskoczenie. To też motywacja do dalszych działań. To taka wisienka na torcie po roku działania zamojskiego oddziału British School. Był to rok pełen wyzwań, a tak licznie oddane na moją osobę głosy odzwierciedlają ogrom pracy włożony w budowanie nowej jakości edukacyjnej na zamojskim rynku. Jestem dumna, mogąc stać na podium ze wspaniałymi, przedsiębiorczymi kobietami! Bardzo dziękuję za tak ciepłe przyjęcie i pozostaje mi wyłącznie zadbać o jeszcze intensywniejsze i owocne biznesowo działania na lokalnym rynku – mówiła zwyciężczyni już po odebraniu Perły.

Zdobywcy pierwszych miejsc w pięciu kategoriach, poza statuetką Perły Biznesu, otrzymali jeszcze wyjątkową nagrodę, której sponsorem był Narodowy Bank Polski.

– NBP jest bankiem emisyjnym, czyli oprócz monet i banknotów, którymi posługujemy się na co dzień,  emitujemy coś, co jest wyjątkowe, czyli monety kolekcjonerskie, połączenie pieniądza i dzieła sztuki. Dzisiaj monety z okazji "400-lecia polskiego osadnictwa w Ameryce", zawierające fragment ze szkła, bo polskie osadnictwo wiązało się z hutami szkła, trafią do laureatów plebiscytu "Kroniki Tygodnia" – powiedziała podczas gali dr Ilona Skibińska-Fabrowska, dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Lublinie.

W kategorii Mikroprzedsiębiorstwo pierwsze miejsce zdobyła Kraina Małych Cudów Photo Props.

– Jestem bardzo zadowolona z wyniku, który daje mi motywację do podjęcia kolejnego kroku. Gala Pereł Biznesu to wydarzenie, w którym zdecydowanie warto wziąć udział, ponieważ daje możliwość poznania wielu inspirujących osób – mówiła Aleksandra Strzelec, właścicielka PHOTO PROPS.

Kolejną Perłę Biznesu odebrała Aneta Leżak z firmy BUDGAR. – Bardzo serdecznie dziękuję redakcji za nominację do nagrody Perły Biznesu oraz czytelnikom za oddane głosy. Nagroda była dla mnie ogromnie miłym zaskoczeniem, a gala niesamowitym przeżyciem – komentowała.

W kategorii Średnie Przedsiębiorstwo najwyższą nagrodą uhonorowaliśmy Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne GADU-GADU.

– Gratuluję organizatorom gali wspaniałego bankietu. Gratuluję wszystkim laureatom Pereł Biznesu 2021 oraz wszystkim nominowanym. Dla nas to zaszczyt znaleźć się w tak zacnym gronie. Dziękuję za wszystkie oddane na nas głosy oraz uznanie kapituły konkursu. Nagroda jest bardzo miłym zaskoczeniem i wielką przyjemnością, tym bardziej, że dla nas jest również uznaniem naszych pacjentów. Dziękuje moim współpracownikom, całemu zespołowi GADU-GADU. To jest nasz wspólny sukces. Nagrodę dedykujemy naszym pacjentom, bo największą dla naszego zespołu satysfakcją jest maleńki i dorosły człowiek, który uśmiecha się, bo pokonał własne trudności – powiedziała Alicja Bosak, właścicielka GADU-GADU.

W kategorii Produkt Roku Perłę Biznesu odebrał Andrzej Lisecki, właściciel Gospodarstwa Pasiecznego dary Pszczół, który już kilkakrotnie był kandydatem w naszym plebiscycie w poprzednich edycjach. Tym razem jego miód wrzosowy nie miał sobie równych. Pan Andrzej nie ukrywał, że jest zaskoczony werdyktem.

– Nie spodziewaliśmy się tak pozytywnego odzewu w stronę naszego gospodarstwa pasiecznego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na nasz miód wrzosowy. A już sama możliwość uczestniczenia w tak renomowanej gali, jaką są Perły Biznesu to dla nas ogromny zaszczyt – przyznał Andrzej Lisecki.

Perłę Biznesu wręczył zwycięzcy wójt gminy Ulhówek Łukasz Kłębek. Gmina Ulhówek kandydowała w naszym plebiscycie z inwestycją samorządową. Laureatem nie została, choć niewiele brakowało. W tej kategorii wygrał jednak samorząd niemal po sąsiedzku – Powiat Tomaszowski.

Starosta tomaszowski Henryk Karwan przyjął Perłę Biznesu z rąk radnego wojewódzkiego Roberta Bondyry.

– Państwa gala to wspaniałe podsumowanie różnych dziedzin życia gospodarczego i publicznego. Wyróżnienie powiatu tomaszowskiego było dla nas dużą niespodzianką. W tym miejscu serdecznie dziękuję osobom głosującym, jak również kapitule plebiscytu za taki werdykt. Dla powiatu takie wyróżnienie oznacza, że warto spełniać obietnice dane mieszkańcom. Wyróżniona inwestycja skraca drogę dojazdu mieszkańcom m. Przecinka z Tomaszowa Lubelskiego o około 11 km i była tematem kilku wniosków popartych podpisami mieszkańców na przestrzeni ostatnich 15 lat – mówi o zwycięskiej inwestycji Henryk Karwan.

Kolejnym wygranym była firma TM Energy, która Perłę Biznesu otrzymała w kategorii Innowacja Roku. – Zarząd firmy TradeMark Energy Sp. z o.o. bardzo dziękuje organizatorom tego wyjątkowego wydarzenia, kapitule konkursu oraz wszystkim, którzy oddali na naszą firmę głosy za przyznanie nagrody. Dla naszej firmy to ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Rozwój firmy byłby niemożliwy, gdyby nie praca i zaangażowanie osób, które ją tworzą. Dziękujemy wszystkim naszym pracownikom i współpracownikom za ich zaangażowanie w pracę i ciągła chęć rozwoju. Wszystkim obecnym i przyszłym klientom dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzają. To prestiżowe wyróżnienie, będzie dla nas wszystkich motywacją do realizacji kolejnych innowacyjnych i przyjaznych środowisku projektów – skomentowali laureaci.

W tym roku przyznaliśmy także nagrodę specjalną w kategorii Produkt Roku dla Manufaktury Słodyczy Katarzyny Kukiełki oraz nagrodę Ambasadora Biznesu, która powędrowała do Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu. Jak uzasadniał ten wybór Piotr Pyrkosz, redaktor naczelny „Kroniki Tygodnia”, w rankingu Ministra rodziny i Polityki Społecznej dotyczącym efektywności zatrudnieniowej i kosztowej, PUP w Zamościu uplasował się na 1. miejscu w woj. lubelskim. Pod względem efektywności kosztowej zajmuje 8. miejsce w Polsce. Wskaźniki efektywności obejmowały m.in. staże, szkolenia, prace interwencyjne. Druga nagroda specjalna trafiła do firmy Północ Nieruchomości.

Po części oficjalnej na naszych gości czekała wspaniała zabawa. Na scenie wystąpił Rafał Brzozowski, piosenkarz i prezenter telewizyjny. Na początek zaprosił do zabawy, w której panie i panowie zgadywali “Jaka to melodia?”. Potem zagrał minikoncert ze swoimi przebojami. A na koniec cierpliwie pozował do zdjęć ze swoimi fanami.

Muzyczny wieczór poprowadził później DJ Alex, zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy wszystkim sponsorom gali i osobom, które zaangażowały się w jej przygotowanie. Dziękujemy spółdzielni Socjalnej Cisówka II z gminy Ulhówek za upieczenie pysznych ciast, firmie Pierogi Domowe od Agi za bułeczki i pierogi gryczane. Masarni z Ubojnią Adam Kurantowicz za wiejski stół z aromatycznymi wędlinami. SoSo by Kate za upominki dla wszystkich gości, a firmie Sunflowers za kwiatowe dekoracje stołów.

Dzięki Waszej pomocy, obecności wszystkich to był wspaniały wieczór. Już nie możemy się doczekać spotkania za rok!

 

Decyzją kapituły w poszczególnych kategoriach nagrodzono:

Mikroprzedsiębiorstwo:

1. Kraina Małych Cudów PHOTO PROPS

2. Warsztat Samochodowy „MOMOT” Blacharstwo, Mechanika Pojazdowa, Lakiernictwo

3. Masz – Tech

Małe przedsiębiorstwo:

1. BUDGAR Leżak Aneta

2. Vital-Zam

3. Stacja Paliw PETROL Sp. z o.o.

Średnie przedsiębiorstwo:

1. Gadu-Gadu – Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne Alicja Bosak

2. Zakład Budowlano-Transportowy „DROGMOST” Sp. z o.o

3. Browar „Sulewski”

Debiut roku:

1. Fit&Healthy catering dietetyczny

2. BO WYMIATAMY – FIRMA SPRZĄTAJĄCA

3. Jodłowe Chaty Iwona Złomaniec

Dobroczyńca roku:

1. Jan Koman

1. Krystyna Rybińska-Smyk

1. Małgorzata Wróbel

1. Andrzej Smyk

Kobieta sukcesu:

1. Monika Michalska-Prokopowicz

2. Marzena Czubaj-Gancarz

3. Marta Majewska

Innowacja roku:

1. Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania w starszym budownictwie z wykorzystaniem innowacyjnych pomp ciepła (TM Energy Sp. z o.o. Zamość)

Produkt roku:

1. Miód wrzosowy z Pasieki Dary Pszczół

2. Rozkładane kosmetyczki od SoSo by Kate

3. Karpiarz z Karczmy Karpiówka

Inwestycja samorządowa:

1. Rozbudowa odcinka drogi powiatowej od miejscowości Tarnawatka-Tartak do Podhorce (pow. tomaszowski)

2. Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Bródku (gm. Łabunie)

3. Poprawa stanu szkolnej infrastruktury sportowej na terenie gminy Radecznica

 

Andrzej Wnuk

Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość:

Szanowni przedsiębiorcy i samorządowcy. Nominowani i laureaci w plebiscycie „Perły Biznesu 2021”.

Inicjatywy mające na celu promowanie przedsiębiorczości i nagradzanie najbardziej aktywnych osób zasługują na szczególną uwagę i szczególne wyróżnienie. Dlatego składam szczere podziękowania kierownictwu i dziennikarzom „Kroniki Tygodnia” za przygotowanie tego Plebiscytu.

Doceniam trud, jaki przedsiębiorcy z terenu Zamościa i regionu zamojskiego wkładają każdego dnia i zdaję sobie sprawę ze skali wyzwań, z jakimi mają do czynienia. Czynniki makroekonomiczne, geopolityczne i te związane z pandemią COVID-19 całkowicie zmieniły naszą rzeczywistość w ciągu kilku ostatnich lat. Nie mam jednak najmniejszych wątpliwości, że z kryzysu wyszliście mocniejsi, a wyróżnienia w dzisiejszym Plebiscycie stanowią tylko potwierdzenie słusznej drogi, jaką obraliście.

Jako przedstawiciel władz samorządowych mogę zapewnić, że jesteśmy do Państwa dyspozycji i serdecznie zapraszam do współpracy.

 

Jarosław Stawiarski

Jarosław Stawiarski, marszałek woj. lubelskiego:

Szanowni Państwo, prowadzenie firmy – osiągającej dobre wyniki finansowe, wyróżniającej się innowacyjnością, najwyższą jakością produktów lub usług, a przede wszystkim cieszącej się uznaniem klientów – nie jest proste. Wymaga determinacji, kreatywności, wysokich kompetencji zarządczych, planowania opartego na celnej analizie sytuacji rynkowej oraz sprostania wyzwaniom, jakie niesie aktualna sytuacja społeczno-gospodarcza. Wierzę, że będziecie Państwo w kolejnych latach z sukcesem realizować swoje projekty biznesowe, przyczyniając się do coraz lepszego rozwoju lokalnej i regionalnej przedsiębiorczości.

     Pragnę przekazać serdeczne gratulacje wszystkim podmiotom i osobom wyróżnionym tytułem Perła Biznesu. Zwycięzcom plebiscytu składam życzenia pomyślności oraz wytrwałości w realizacji życiowych i zawodowych planów. Ufam, że w ciągle zmieniających się okolicznościach będziecie Państwo poszukiwać niestandardowych rozwiązań biznesowych, wzmacniających siłę gospodarki naszego regionu.

Laureaci Plebiscytu Perły Biznesu
Powiązane galerie zdjęć:

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamakolagen
KOMENTARZE
Autor komentarza: dooedTreść komentarza: https://www.grawi.com/Conifg/fortnite.html https://issuetracker.google.com/issues/249630869 https://issuetracker.google.com/issues/249630963 https://seacoral2021.com/Fortnite.html https://seacoral2021.com/bupgmobile.html https://seacoral2021.com/robux.html https://seacoral2021.com/netflix.html https://seacoral2021.com/CashApp.html https://seacoral2021.com/tiktok-coins.html seacoral2021.com/Xbox-Gift-Card.html https://issuetracker.google.com/issues/249581036 https://issuetracker.google.com/issues/249581034 https://issuetracker.google.com/issues/249583967 https://issuetracker.google.com/issues/249586849 https://issuetracker.google.com/issues/249591026 https://issuetracker.google.com/issues/249593451 https://issuetracker.google.com/issues/249594969 https://issuetracker.google.com/issues/249595648 https://issuetracker.google.com/issues/249596461 https://issuetracker.google.com/issues/249598127 https://issuetracker.google.com/issues/249600243 https://issuetracker.google.com/issues/249601709 https://issuetracker.google.com/issues/249604072 https://issuetracker.google.com/issues/249608143 https://issuetracker.google.com/issues/249606678 https://seacoral2021.com/Tiktok-Followers.html https://seacoral2021.com/FreeFire.htmlData dodania komentarza: 29.09.2022, 05:02Źródło komentarza: Zamość: 18-letnia zamościanka odpowie za kradzieżAutor komentarza: YyyTreść komentarza: Tępy chuj on trąbi aby ten typ się obudził nie widzisz że zasypiaData dodania komentarza: 29.09.2022, 01:31Źródło komentarza: Miał ponad 3 promile, kierował traktorem i śpiewał [FILM]Autor komentarza: jdher6Treść komentarza: https://github.com/webpodcast/cfsBHGD/blob/main/README.md https://gitlab.com/jemvut/qfmi8udg https://gitlab.uliege.be/J.Fays/simian-XML-filter/-/issues/99 https://t.co/W6bXYC9INR https://zenodo.org/communities/dkhgaytd/?page=1&size=20 https://challonge.com/9embfa3u?ljsth https://www.onfeetnation.com/photo/albums/bgsdtsetew6aa https://www.scoop.it/topic/nxgsetada https://rextester.com/VAS96039 https://codebeautify.org/htmlviewer/y22fcf0e4 https://paiza.io/projects/sC94sWZuzgzTTy2os9gIKA?language=php https://jsfiddle.net/z2kmjp09/ https://paste2.org/wyG1nsKe https://ctxt.io/2/AAAQikuGEg https://authors.curseforge.com/paste/3890c5c6 https://coliru.stacked-crooked.com/a/7a57d3095d28cd13 https://dev.bukkit.org/paste/41903726 https://pastebin.com/BvePUpc4 https://pastelink.net/390u6t94 https://pasteio.com/xX8obyXCcj22 https://geany.org/p/OXYGc/ https://ide.geeksforgeeks.org/74292f54-3c6e-4360-a9b5-623bf5a813c2 https://yamcode.com/iuns4jgzsp https://jsitor.com/SXNFCvdrt https://www.diemucha.at/comment/51857 https://pastebin.com/X7x5ZJtS https://pastelink.net/tvbrxk02 https://authors.curseforge.com/paste/ee2a74d0 https://dotnetfiddle.net/bysPOq https://www.amazon.com/Warum-die-Wahl-eines/dp/B0BG3J1WLV https://www.audible.com/pd/Warum-die-Wahl-eines-Podcast/B0BG3KCR94 https://techplanet.today/post/fghagjdkajkj https://www.theyashelf.com/individuelt-regnskab-handtering-af-din-helt-egen-okonomi/ https://school3-oktb.minobr63.ru/question/comptabilite-individuelle-gerer-vos-propres-finances/ https://jpost.us/news/individuele-boekhouding-omgaan-met-uw-eigen-financien/ https://thetourtimes.com/verzin-een-goed-begrip/ https://1009magic.com/approved/individualni-ucetnictvi-nakladani-s-vlastnimi-financemi/ https://dailybusinesspost.com/contabilidad-individual-como-manejar-sus-propias-finanzas/ https://flipboard.com/article/google-issue-tracker/a-aKwEmJYRQ2i2o7aO4ENKwQ%3Aa%3A3927451503-4371518454%2Fgoogle.com https://flipboard.com/topic/movies/watch-dont-worry-darling-full-2022-onli/a-FlgyFP0NTFm9YDDrLq_jng%3Aa%3A3927451503-ad51b2106b%2Facast.com https://flipboard.com/topic/movies/watch-dont-worry-darling-free-2022-onli/a-i6z9Ywd7TleyQM43U9Y-hQ%3Aa%3A3927451503-5b0f5310bb%2Facast.com https://flipboard.com/topic/movies/watch-dont-worry-darling-free-2022-onli/a-pnJcV9VVTiqvA0LEwg30mA%3Aa%3A3927451503-52e14d8946%2Facast.com https://dotnetfiddle.net/jZgT8K https://rextester.com/EYEPD93257 https://codebeautify.org/htmlviewer/y2264eddb https://www.bihann.com/cast/60.html?hdjhs https://www.nehannn.com/artist-detail/560.html?kfhdu https://pastebin.com/ZPT89DcN https://pastelink.net/uqd8zuzj https://geany.org/p/PKpid/ https://authors.curseforge.com/paste/3e189473Data dodania komentarza: 28.09.2022, 22:47Źródło komentarza: Zamość: 18-letnia zamościanka odpowie za kradzieżAutor komentarza: EgonTreść komentarza: Jeszcze trochę to na serio sprzedam samochód i będę wolnym człowiekiem !!!!!.Data dodania komentarza: 28.09.2022, 22:46Źródło komentarza: Nieznajomość definicji skrzyżowania może kosztować kierowców nawet 1000 złotychAutor komentarza: AntylovelasTreść komentarza: Ala ma różne pomysły ale chyba pora aby te pomysły wdrażała gdzie indziej. Po ostatniej akcji to najpierw do spowiedzi i za pokutę na kolanach powrót do Nowego Sącza. Ciekawe czy ten zastępca Mister Zero od składania kwiatów na imprezach w powiecie kogoś nowego przywiezie w teczce. To co się dzieje w tym starostwie to kpina. Za chwilę to szpitala nie będzie i pewnie w tycu budynkach jakiś DPS zrobią.Data dodania komentarza: 28.09.2022, 21:14Źródło komentarza: Hrubieszów: Szpital wchodzi w wyjątkowo trudny czasAutor komentarza: dfsfsdfsdfTreść komentarza: https://play.acast.com/s/6334695ca98101001306cf44/ https://play.acast.com/s/63346a8f3c8dea0013bffcc2/ https://play.acast.com/s/63346d21559a970014e079e4/ https://play.acast.com/s/633465c1694b730012e7234b https://play.acast.com/s/63346867a204e20014120a83 https://play.acast.com/s/63346ce0694b730012e72ec6 https://play.acast.com/s/6334727c9acc5a0013ffa653 https://play.acast.com/s/6334754e2d76f40013c90524 https://play.acast.com/s/633478632d76f40013c909c4 https://play.acast.com/s/633479ded4b1ef0011c2e9a8 https://play.acast.com/s/63347c62a204e2001412284b https://play.acast.com/s/633463d5a204e200141202e8 https://play.acast.com/s/633464dad4b1ef0011c2c97b https://play.acast.com/s/63345f66a98101001306c022 https://play.acast.com/s/63345e3d9acc5a0013ff86f4 https://play.acast.com/s/63348180694b730012e74e04/ https://play.acast.com/s/6334826b13a43000145f27bb https://play.acast.com/s/6334860869d9d000130c1914 https://play.acast.com/s/633485eca204e200141236b6 https://play.acast.com/s/63348a7ba981010013070017 https://play.acast.com/s/63348a9a13a43000145f3378Data dodania komentarza: 28.09.2022, 20:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Szpital wchodzi w wyjątkowo trudny czas
Reklama
Reklama