Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 września 2022 07:21
Reklama

Nici liftingujące PDO - zabieg medycyny estetycznej, który przynosi spektakularne efekty

Nici liftingujące PDO - zabieg medycyny estetycznej, który przynosi spektakularne efekty
Wysoka skuteczność tego rodzaju zabiegów przyciąga z roku na rok coraz więcej zwolenników. Jeśli i Ty zastanawiasz się czy skorzystać z zabiegu, ale masz wątpliwości zachęcamy do przeczytania artykułu, z którego dowiesz się najważniejszych rzeczy na temat nici PDO.

Sky Clinic to klinika medycyny estetycznej, w której z najwyższym zaangażowaniem skupiamy się na potrzebach pacjenta i pomagamy spełniać jego marzenia o idealnym wyglądzie. Specjalizujemy się w dokonywaniu przeszczepów włosów oraz wykonywaniu zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, które poprawiają wygląd. Nasze bogate wieloletnie doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta sprawia, że skutecznie pomagamy w pozbyciu się kompleksów oraz poprawieniu jakości życia. Obecnie posiadamy dwie placówki - pierwsza znajduje się Warszawie natomiast druga we Wrocławiu. Każda z placówek Sky Clinic posiada w swojej bogatej ofercie szereg zabiegów przeznaczonych na twarz oraz zabiegi na ciało. W ostatnich latach ogromną popularność zyskują zabiegi bez użycia skalpela, z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub nici PDO. Wysoka skuteczność tego rodzaju zabiegów przyciąga z roku na rok coraz więcej zwolenników. Jeśli i Ty zastanawiasz się czy skorzystać z zabiegu, ale masz wątpliwości zachęcamy do przeczytania artykułu, z którego dowiesz się najważniejszych rzeczy na temat nici PDO.

Czym są nici PDO?

Nici PDO są nazywane wymiennie również nićmi liftingującymi zostały wynalezione kilka lat temu w Korei Południowej, a wysoka skuteczność zabiegów z ich wykorzystaniem sprawiła, że obecnie nici stosowane są w bardzo wielu krajach na całym świecie. Materiałem z którego wykonuje się nici PDO jest polidioksanon, który jest silnym syntetycznym włóknem. Jego strukturę tworzą przeważnie dwa skręcone stałe włókna lub jedno specjalne, które posiada zdolność do rozpuszczania się w tkance stopniowo, wraz z upływem czasu. Polidioksanon to materiał, który jest powszechnie znany i wykorzystywany głównie do produkcji szwów skórnych i podskórnych stosowanych nie tylko w medycynie estetycznej ale także innych różnych gałęziach medycyny jak urologia, okulistyka czy ginekologia. Nici liftingujące PDO ulegają stopniowemu rozpuszczeniu w ciągu kilku miesięcy od wykonania zabiegu, pobudzając organizm do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, jednocześnie stymulując fibroblasty co razem daje efekt liftingu skóry.

Dla kogo dedykowane są zabiegi z wykorzystaniem nici PDO?

Zabiegi w których wykorzystuje się nici liftingujące PDO mogą być wykonywane na twarzy a także w innych częściach ciała jak: dekolt, szyja, ramiona, uda czy pośladki. Nici liftingujące pozwalają uzyskać efekty estetyczne zbliżone do zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej, które wykonuje się przy pomocy zaawansowanych narzędzi. Zabieg przy użyciu nici liftingujących nie wymaga specjalistycznej i długiej rekonwalescencji, dlatego będzie znakomitym wyborem dla osób, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z tradycyjnego liftingu chirurgicznego. Osoby dla których ważne jest wygładzenie zmarszczek oraz zagęszczenie skóry i wygładzenie rysów twarzy, będą w pełni zadowolone z efektów zabiegu ponieważ dzięki niciom PDO możemy uzyskać rezultat zbliżony jak po podaniu toksyny botulinowej. Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się stosunkowo długo, dlatego nie ma konieczności częstego powtarzania zabiegu. Innowacyjne nici PDO znajdą zastosowanie również w przypadku ogólnej poprawy kondycji skóry, za sprawą produkcji nowego kolagenu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Podobnie jak większość zabiegów medycyny estetycznej tak i zabiegi, w których wykorzystywane są nici PDO, ma pewne przeciwwskazania. Zabieg z użyciem nici nie powinien być wykonywany w przypadku:

  • Ciąży a także w okresie karmienia piersią,
  • Choroby nowotworowej,
  • Przy otwartych ranach lub występujących zmianach chorobowych skóry,
  • Występowania zaburzeń krzepliwości krwi.

Jak przygotować się do zabiegu wykorzystującego nici PDO?

Przygotowanie do zabiegu nićmi PDO poprzedzone jest konsultacją lekarską, która ma na celu wykluczenie ryzyka ewentualnych powikłań pozabiegowych. Podczas przeprowadzania wywiadu lekarz ogląda dokładnie skórę pacjenta i wskazuje jaki efekt estetyczny przyniesie zabieg. Na tym etapie lekarz dokładnie tłumaczy pacjentowi jaki będzie przebieg zabiegu oraz odpowiada na wszystkie jego pytania związane z samym wprowadzeniem nici PDO jak i poźniejszym ich wchłanianiem powodującym syntezę kolagenu. Pacjent powinien pamiętać, że na około tydzień przed zabiegiem powinien rozpocząć przyjmowanie niewielkich dawek arniki. Osoby, które mają skłonność do pękających naczynek powinny z kolei przyjmować preparaty z witaminą C (np. rutinoscorbin). Przez 14 dni poprzedzających zabieg nie powinno się przyjmować leków zawierających kwas acetylosalicylowy (np. aspiryna, polopiryna), które negatywnie wpływają na proces krzepliwości krwi. W dniu zabiegu unikać spożywania alkoholu, picia mocnej kawy oraz palenia papierosów.

Jak wygląda zabieg nićmi PDO

Zanim rozpocznie się właściwy zabieg należy odpowiednio przygotować przestrzeń w którą wprowadzimy nici PDO. Aby sam zabieg był jak najbardziej komfortowy dla pacjenta przed wprowadzeniem nici znieczula się obszar zabiegowy, w tym celu stosując krem znieczulający, który dzięki odpowiedniej substancji czynnej pozwala na zmniejszenie dyskomfortu. Kiedy skóra jest już odpowiednio przygotowana następuje wprowadzenie nici do czego wykorzystuje się cienką igłę. Nici PDO zostają odpowiednio ułożone i pozostają pod skórą tworząc „rusztowanie” mające za zadanie podtrzymywać strukturę skóry. Pod skórę wprowadza się nici gładkie, które nie są widoczne oraz wyczuwalne przez pacjenta. Sama technika wprowadzania nici w dużej mierze zależy od rodzaju zastosowanych nici PDO jak i samego lekarza. Wprowadzając nici liftingujące PDO lekarz korzysta z naturalnych linii napięcia skóry, aby efekt zabiegu był jak najbardziej zadowalający.

Lifting twarzy – efekty

Zabieg przy użyciu nici liftingujących przynosi niemalże natychmiastowy efekt, a dzięki temu że wprowadzając nici wykorzystuje się naturalne linie napięcia skóry jest to efekt subtelny i absolutnie nie przesadzony. Defekty takie jak opadające policzki czy obniżone zewnętrzne krawędzie brwi znikają od razu po aplikacji nici liftingujących ponieważ znacznie poprawia się napięcie skóry. Po umieszczeniu nici następuje relaksacja mięśni mimicznych co daje efekt zbliżony do zabiegu z podaniem toksyny botulinowej, jednak zabieg wykonany za pomocą nici jest bardziej naturalny ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych całkowicie. Działanie nici rozpoczyna się bezpośrednio po ich wprowadzeniu do organizmu, kiedy to stopniowo zaczynają ulegać wchłanianiu rozpoczynając proces syntezy kolagenu i elastyny. Chociaż same nici pozostają w organizmie przez około 240 dni efekty zabiegu utrzymują się nawet do 3 lat od wprowadzenia ich pod skórę, a wszystko za sprawą produkcji elastyny. Po zabiegu nićmi PDO pacjent może zaobserwować efekt znacznej poprawy stanu skóry. Zmarszczki skóry zostają wygładzone, mięśnie mimiczne mniej widoczne, przywrócona zostaje jędrność skóry.

Jakie są zalecenia pozabiegowe

Zabieg w którym wykorzystywane są nici liftingujące PDO nie wymaga rekonwalescencji jednak należy przestrzegać kilku ważnych zasad, zwłaszcza w pierwszych dniach po wykonanym zabiegu. Jeśli nici PDO użyte były w obrębie twarzy warto przez jakiś czas spać na plecach, oraz wstrzymać się od wykonywania zabiegów stomatologicznych, które wymagają szerokiego otwierania ust, ponieważ mogłoby to wpłynąć niekorzystnie na uzyskane efekty. Bezpośrednio po wykonanym zabiegu może być widoczna lekka opuchlizna, która powinna minąć po kilku godzinach. Jeśli jednak opuchlizna utrzymuje się przez dłuższy czas, nie ma powodów do niepokoju ponieważ okres utrzymywania opuchlizny jest indywidualny dla konkretnego ludzkiego organizmu. Nić PDO nie jest widoczna pod skórą, jednak w pierwszych dniach zaleca się zrezygnować z solarium oraz sauny, aby okres utrzymywania się nici nie został skrócony.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje nić PDO?

Cena jednej nici PDO jest uzależniona głównie od tego jakiego rodzaju jest to nić. Zwykła podstawowa nić to koszt zaczynający się już od 100 PLN, jednak specjalistyczna nić haczykowa lub ze specjalną kaniulą może wiązać się z kosztem nawet 800 PLN.

Jak długo utrzymują się nici PDO?

Efekt zabiegu utrzymuje się na okres do 3 lat. Same nici wchłaniają się przez ok. 180-240 dni, jednak efekty zabiegu pozostają na dłuższy czas.

Ile potrzeba nici PDO na twarz?

Ilość nici wykorzystanych podczas zabiegu zależy głównie od tego jaki efekt chcemy uzyskać i czy zależy nam na na liftingu całej twarzy, czy wystarczy poprawa jednego problematycznego obszaru. Podczas konsultacji z lekarzem wykonującym zabieg możemy liczyć na informację ile nici powinno zostać użytych, aby uzyskać efekt, który będzie dla nas zadowalający. Niekiedy wystarczy niewielka ilość od 4-6 nici, aby z znacznym stopniu poprawić nasz wygląd jednak może zdarzyć się, że aby zabieg spełnił nasze oczekiwania będzie wiązał się z koniecznością użycia nawet ok. 30 nici.

Jak wygląda twarz po niciach PDO?

Technika wprowadzania nici PDO sprawia, że uzyskany efekt jest bardzo zadowalający i naturalny. Nici PDO mają właściwości polegające na syntezie elastyny czyli białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, po zabiegu spodziewać można się także, że twarz będzie lepiej nawilżona. Aplikacja nici liftingujących dodatkowo powoduje efekt zbliżony do działania jadu kiełbasianego - ogranicza siłę mięśni mimicznych nie powodując ich całkowitego paraliżu, co również przekłada się na naturalny długotrwały efekt.


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JosifTreść komentarza: Czy ktoś pamięta ile ta Pani zarabia na rękę. Tylko pytam?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 07:15Źródło komentarza: Hrubieszów: Szpital wchodzi w wyjątkowo trudny czasAutor komentarza: hadfaweyTreść komentarza: www.podchaser.com/lists/watch-fall-2022-fullmovie-free-online-on-streaming-107u2DMa5D www.podchaser.com/lists/watch-aftersun-2022-fullmovie-free-online-on-streaming-107u2DMr8D www.podchaser.com/lists/watch-barbarian-2022-fullmovie-free-online-on-streaming-107u2DMr8L www.podchaser.com/lists/watch-the-woman-king-2022-fullmovie-free-online-on-stream-107u2DMrCN www.podchaser.com/lists/watch-bullet-train-2022-fullmovie-free-online-on-streamin-107u2ESlsd www.podchaser.com/lists/watch-dragon-ball-super-super-hero-2022-fullmovie-free-o-107u2ESlwe www.podchaser.com/lists/watch-one-piece-film-red-2022-fullmovie-free-online-on-s-107u2ESlwg www.podchaser.com/lists/watch-top-gun-maverick-2022-fullmovie-free-online-on-str-107u2ET2va www.podchaser.com/lists/watch-avatar-remaster-re-release-2022-fullmovie-free-on-107u2ET2vd www.podchaser.com/lists/watch-avatar-remaster-re-release-2022-fullmovie-free-on-107u2ET2vf www.podchaser.com/lists/watch-dont-worry-darling-2022-fullmovie-free-online-on-s-107u2ET33u www.podchaser.com/lists/watch-brahmastra-part-one-shiva-2022-fullmovie-free-onli-107u2ET3GF www.podchaser.com/lists/watch-x-2022-fullmovie-free-online-on-streaming-107u2ET3GI www.podchaser.com/lists/watch-minions-the-rise-of-gru-2022-fullmovie-free-online-107u2ETKFC www.podchaser.com/lists/watch-the-invitation-2022-fullmovie-free-online-on-stream-107u2ETKFD www.podchaser.com/lists/watch-where-the-crawdads-sing-2022-fullmovie-free-online-107u2ETaxW www.podchaser.com/lists/watch-dio-dreamers-never-die-2022-fullmovie-free-online-107u2ETaxc www.podchaser.com/lists/watch-beast-2022-fullmovie-free-online-on-streaming-107u2ETb1h www.podchaser.com/lists/watch-thor-love-and-thunder-2022-fullmovie-free-online-o-107u2ETrsM www.podchaser.com/lists/watch-blonde-2022-fullmovie-free-online-on-streaming-107u2ETs4k www.podchaser.com/lists/watch-confess-fletch-2022-fullmovie-free-online-on-strea-107u2ETs4l www.podchaser.com/lists/watch-bros-2022-fullmovie-free-online-on-streaming-107u2ETsLI www.podchaser.com/lists/watch-clerks-3-2022-fullmovie-free-online-on-streaming-107u2ETsPK www.podchaser.com/lists/watch-the-silent-twins-2022-fullmovie-free-online-on-stre-107u2ETsPL pastebin.com/WAY8hG2T th.cpp.sh/6ll7y pastebin.com/Xhj5rCGk th.cpp.sh/9ckbj pastebin.com/JQG7S3Q2 th.cpp.sh/6qawvData dodania komentarza: 29.09.2022, 06:08Źródło komentarza: Miał ponad 3 promile, kierował traktorem i śpiewał [FILM]Autor komentarza: dooedTreść komentarza: https://www.grawi.com/Conifg/fortnite.html https://issuetracker.google.com/issues/249630869 https://issuetracker.google.com/issues/249630963 https://seacoral2021.com/Fortnite.html https://seacoral2021.com/bupgmobile.html https://seacoral2021.com/robux.html https://seacoral2021.com/netflix.html https://seacoral2021.com/CashApp.html https://seacoral2021.com/tiktok-coins.html seacoral2021.com/Xbox-Gift-Card.html https://issuetracker.google.com/issues/249581036 https://issuetracker.google.com/issues/249581034 https://issuetracker.google.com/issues/249583967 https://issuetracker.google.com/issues/249586849 https://issuetracker.google.com/issues/249591026 https://issuetracker.google.com/issues/249593451 https://issuetracker.google.com/issues/249594969 https://issuetracker.google.com/issues/249595648 https://issuetracker.google.com/issues/249596461 https://issuetracker.google.com/issues/249598127 https://issuetracker.google.com/issues/249600243 https://issuetracker.google.com/issues/249601709 https://issuetracker.google.com/issues/249604072 https://issuetracker.google.com/issues/249608143 https://issuetracker.google.com/issues/249606678 https://seacoral2021.com/Tiktok-Followers.html https://seacoral2021.com/FreeFire.htmlData dodania komentarza: 29.09.2022, 05:02Źródło komentarza: Zamość: 18-letnia zamościanka odpowie za kradzieżAutor komentarza: YyyTreść komentarza: Tępy chuj on trąbi aby ten typ się obudził nie widzisz że zasypiaData dodania komentarza: 29.09.2022, 01:31Źródło komentarza: Miał ponad 3 promile, kierował traktorem i śpiewał [FILM]Autor komentarza: jdher6Treść komentarza: https://github.com/webpodcast/cfsBHGD/blob/main/README.md https://gitlab.com/jemvut/qfmi8udg https://gitlab.uliege.be/J.Fays/simian-XML-filter/-/issues/99 https://t.co/W6bXYC9INR https://zenodo.org/communities/dkhgaytd/?page=1&size=20 https://challonge.com/9embfa3u?ljsth https://www.onfeetnation.com/photo/albums/bgsdtsetew6aa https://www.scoop.it/topic/nxgsetada https://rextester.com/VAS96039 https://codebeautify.org/htmlviewer/y22fcf0e4 https://paiza.io/projects/sC94sWZuzgzTTy2os9gIKA?language=php https://jsfiddle.net/z2kmjp09/ https://paste2.org/wyG1nsKe https://ctxt.io/2/AAAQikuGEg https://authors.curseforge.com/paste/3890c5c6 https://coliru.stacked-crooked.com/a/7a57d3095d28cd13 https://dev.bukkit.org/paste/41903726 https://pastebin.com/BvePUpc4 https://pastelink.net/390u6t94 https://pasteio.com/xX8obyXCcj22 https://geany.org/p/OXYGc/ https://ide.geeksforgeeks.org/74292f54-3c6e-4360-a9b5-623bf5a813c2 https://yamcode.com/iuns4jgzsp https://jsitor.com/SXNFCvdrt https://www.diemucha.at/comment/51857 https://pastebin.com/X7x5ZJtS https://pastelink.net/tvbrxk02 https://authors.curseforge.com/paste/ee2a74d0 https://dotnetfiddle.net/bysPOq https://www.amazon.com/Warum-die-Wahl-eines/dp/B0BG3J1WLV https://www.audible.com/pd/Warum-die-Wahl-eines-Podcast/B0BG3KCR94 https://techplanet.today/post/fghagjdkajkj https://www.theyashelf.com/individuelt-regnskab-handtering-af-din-helt-egen-okonomi/ https://school3-oktb.minobr63.ru/question/comptabilite-individuelle-gerer-vos-propres-finances/ https://jpost.us/news/individuele-boekhouding-omgaan-met-uw-eigen-financien/ https://thetourtimes.com/verzin-een-goed-begrip/ https://1009magic.com/approved/individualni-ucetnictvi-nakladani-s-vlastnimi-financemi/ https://dailybusinesspost.com/contabilidad-individual-como-manejar-sus-propias-finanzas/ https://flipboard.com/article/google-issue-tracker/a-aKwEmJYRQ2i2o7aO4ENKwQ%3Aa%3A3927451503-4371518454%2Fgoogle.com https://flipboard.com/topic/movies/watch-dont-worry-darling-full-2022-onli/a-FlgyFP0NTFm9YDDrLq_jng%3Aa%3A3927451503-ad51b2106b%2Facast.com https://flipboard.com/topic/movies/watch-dont-worry-darling-free-2022-onli/a-i6z9Ywd7TleyQM43U9Y-hQ%3Aa%3A3927451503-5b0f5310bb%2Facast.com https://flipboard.com/topic/movies/watch-dont-worry-darling-free-2022-onli/a-pnJcV9VVTiqvA0LEwg30mA%3Aa%3A3927451503-52e14d8946%2Facast.com https://dotnetfiddle.net/jZgT8K https://rextester.com/EYEPD93257 https://codebeautify.org/htmlviewer/y2264eddb https://www.bihann.com/cast/60.html?hdjhs https://www.nehannn.com/artist-detail/560.html?kfhdu https://pastebin.com/ZPT89DcN https://pastelink.net/uqd8zuzj https://geany.org/p/PKpid/ https://authors.curseforge.com/paste/3e189473Data dodania komentarza: 28.09.2022, 22:47Źródło komentarza: Zamość: 18-letnia zamościanka odpowie za kradzieżAutor komentarza: EgonTreść komentarza: Jeszcze trochę to na serio sprzedam samochód i będę wolnym człowiekiem !!!!!.Data dodania komentarza: 28.09.2022, 22:46Źródło komentarza: Nieznajomość definicji skrzyżowania może kosztować kierowców nawet 1000 złotych
Reklama
Reklama