Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 09:03
Reklama

Hrubieszów: Miasto dało pieniądze na remont kościoła

Miejscy radni przyznali 50 tys. zł dotacji na odnowienie elewacji zewnętrznej na kościele garnizonowym. Pieniądze pochodzą z puli przeznaczonej na remonty i konserwacje zabytkowych budynków i budowli w Hrubieszowie.
Hrubieszów: Miasto dało pieniądze na remont kościoła
Radni przyznali 50 tys. zł dotacji na remont kościoła garnizonowego w Hrubieszowie.

8 sierpnia na sesji Rady Miejskiej Hrubieszowa radni podjęli uchwałę o przyznaniu 50 tys. zł dofinansowania Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie. 

Dofinansowanie przyznano na wykonanie robót budowlanych w kościele garnizonowym, należącym do tej parafii. W 1988 r. wpisano go do rejestru zabytków województwa lubelskiego. Zaplanowane prace remontowe i konserwatorskie będą polegały na odnowieniu tynków na elewacji zewnętrznej, przy zachowaniu charakterystycznej dla tego kościoła kolorystyki.

Na początku lipca Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie złożyła w magistracie wniosek o przyznanie dotacji celowej w wysokości 74,3 tys. zł. Według wstępnych szacunków, to połowa kosztów zaplanowanych prac remontowych, które wyniosą w sumie około 148,6 tys. zł. 

Burmistrz Hrubieszowa zweryfikowała wniosek o przyznanie dotacji i uznała, że spełnia on kryteria formalne i merytoryczne. Miasto w ciągu roku może przyznać do 50 tys. zł dotacji na pokrycie kosztów zadań inwestycyjnych w obiektach zabytkowych w Hrubieszowie. 

Zasady przyznawania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane zawarte są w uchwale Rady Miasta z 25 listopada ubiegłego roku. Dotyczą one udzielania dotacji na remonty budynków i budowli wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w Gminnej Ewidencji Zabytków Hrubieszowa.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Krzysiek 19.08.2022 17:17
Wydaje miasto pieniadze na prawo i lewo a co dalej z klubem seniora włodarze gminy miasto zaskoczyło swoim pomysłem klub seniora powinien jurz działać czy brak środków

Reklama
Reklama
Reklamakolagen
KOMENTARZE
Autor komentarza: TKTreść komentarza: Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw do max 40 %. W ciagu 2 tygodni od jej ukazania się prezesi spółdzielni powinni złożyć oświadczenie do ciepłowni. Dziwne, że prezesi o tym nie wiedzą - a może nie chcą wiedzieć !Data dodania komentarza: 28.09.2022, 06:32Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: arekTreść komentarza: I jedynie 42,9% poparcia dla pisu w poprzednich wyborach.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 21:50Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: NormalnieTreść komentarza: Ciebie nic nie obchodzi, mieszkańców tak, więc otwórz piwo włącz tv i nie myśl za dużo..Data dodania komentarza: 27.09.2022, 20:51Źródło komentarza: Gmina Werbkowice: Komu zawinił sołtys?Autor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:46Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutęAutor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:27Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutęAutor komentarza: XxXTreść komentarza: I dalej mamy ślepo wierzyć w to ,że "sądowy zakaz prowadzenia " uczyni nasze drogi lepszymi pod względem bezpieczeństwa ? Czy naprawdęamy czekać aż dojdzie do tragedii, żeby sąd się wziął za poważniejsze kary dla takich "pseudo kierowców?" Zamiast zamiatać chodniki ,wysłać na miesiąc prac w ramach wolontariatu do ośrodka rehabilitacji dla ofiar pijanych kierowców ..Data dodania komentarza: 27.09.2022, 19:55Źródło komentarza: Józefówka: Pijany kierowca był uwięziony w samochodzie
Reklama
Reklama