Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 10:29
Reklama

USA – gdzie pojechać na wakacje?

Wakacje w USA można przeżyć na wiele różnych sposobów. Spędzić noc w kasynie w Las Vegas, opalać się pod palmą na plaży w Miami, przemierzać ulice Nowego Jorku szlakiem znanych w popkulturze filmów, odkrywać parki narodowe albo odwiedzać najlepsze muzea na świecie. Decydując się na urlop w Stanach Zjednoczonych zwykle mamy 2-3 tygodnie do zagospodarowania. Jak wykorzystać je w najlepszy sposób?
USA – gdzie pojechać na wakacje?

Pora roku – kiedy jechać?

Stany Zjednoczone to ogromny kraj, do którego zdecydowanie można podróżować przez cały rok. Miasta położone na wschodnim wybrzeżu klimatem przypominają europejskie cztery pory roku, w nieco intensywniejszym wydaniu, natomiast na zachodzie jest zdecydowanie goręcej. Wszystko zależy od celu podróży. Jeśli chcecie przeżyć niezapomnianego road tripa po USA (https://planetescape.pl/kraj/usa/), to lepiej zdecydować się na podróż w miesiącach od maja do września, dzięki czemu bez zbędnego bagażu w wycieczce można zmieścić i plażowanie, i zwiedzanie miasta, i parków narodowych. Jeśli głównym celem jest doświadczenie niepowtarzalnej atmosfery Stanów Zjednoczonych, można wybrać się nawet i zimą, by pojeździć na łyżwach na nowojorskim Manhattanie i świętować Nowy Rok na Times Square. Dlatego przy planowaniu tak kompleksowej podróży, jak wakacje w USA, bardzo ważny jest dokładny plan i ustalenie głównego celu. Pomocne w tym procesie może być skorzystanie z usług biur podróży, które szyją podróże na miarę, indywidualnie pod potrzeby klienta – wówczas można mieć pewność, że w krótkim czasie wyciśnie się z wakacji to, co najlepsze!

New York, New York

Marzeniem wielu osób jest zwiedzenie znanego z amerykańskich filmów miasta marzeń, „Wielkiego jabłka” – Nowego Jorku. Niektórzy twierdzą, że na samo eksplorowanie tej metropolii należy poświęcić co najmniej dwa tygodnie. Jednak Nowy Jork można też zrobić w pigułce i skupić eksplorowanie miasta na konkretnej dzielnicy, w wielu przypadkach – na Manhattanie. Z lotu ptaka wieżowce można oglądać z kilku punktów, jednak najbardziej popularnym i widowiskowym jest taras na Empire State Building lub na One World Trade Center, które przy okazji jest już miejscem historycznym. Doświadczanie nowego jorku nie może się odbyć bez złapania promu na Staten Island i pomachanie Statule Wolności, jedzeniu pizzy na kawałki, pikniku w Central Parku i wybraniu się na przedstawienie do teatru na Broadwayu. Najlepsze jedzenie serwują w China Town, a by zapewnić sobie szczęście należy pogłaskać byka na Wall Street w wiadomym miejscu.

Tropikalne Miami

Dla tych, którzy chcą połączyć atmosferę wielkiego miasta, ale i plażowania w pełnym tego słowa znaczeniu, polecamy kilka dni w Miami. Miasto podzielone jest na dwie części – plażową i mieszkalną, przy czym część z plażą ma świetne zaplecze turystyczne, w tym hotele w różnym budżecie i doskonałe knajpki. Na plażę główną prowadzi długa Ocean’s Drrive, przy której znajdują się najpopularniejsze kluby w mieście. Miami jest oblane ciepłą wodą Morza Karaibskiego, dlatego pływanie w morzu jest bardzo przyjemne. Kilkadziesiąt kilometrów od miasta znajduje się Park Narodowy Everglade, do którego warto pojechać na całodniową wycieczkę – obszar zamieszkują krokodyle i pantery. By zobaczyć najpiękniejsze zachody słońca, poleca się pojechać na dłuższą wycieczkę do Key West, tropikalnego miasteczka, z którego w linii prostej na Kubę jest zaledwie 150 km. To zdecydowanie kierunek dla osób, które uwielbiają wysokie temperatury.

Poza USA

Wycieczkę do Stanów Zjednoczonych można też połączyć z innymi kierunkami, np. Kanadą albo Meksykiem (https://planetescape.pl/blog/pogoda-i-temperatury-w-meksyku-kiedy-jechac-na-wakacje). Granice poleca się przekraczać połączeniami lotniczymi (zwłaszcza z Meksykiem). Wycieczka wypożyczonym samochodem także jest możliwa, jednak trzeba zwracać uwagę, czy dana wypożyczalnia na to zezwala i wykupić dodatkowe ubezpieczenie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NiepoprawnyTreść komentarza: Znowu zoo zawitało do Zamościa jak nie z lewa to z prawaData dodania komentarza: 12.08.2022, 10:20Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: PatrioTreść komentarza: Zniszczenie elewacji? Wybryk chuligański ale trzeba dorabiać ideologię. Bigoteria pełną gębą. W Polsce naprawdę jedt spokój i lepiej nie wnerwiać ludzi bo jak przyjdą problemy to ludzie będą wiedzieć co zrobić. Dlaczego Dworczyka nie ścigają za publikowanie matki boskiej z bronią...z tzw. piorunem. Obłuda i zakłamanieData dodania komentarza: 12.08.2022, 09:09Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Rozumiem, nie oceniam. Ale dobrze byłoby w Twoim przypadku wrócić do szkoły i tym razem chodzić na zajęcia z języka polskiego.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:57Źródło komentarza: Polak w pętli zadłużenia. Na kłopoty ma jeden sposób: kolejna pożyczkaAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Paście się, paście. Hipokryci.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:54Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”
Reklama
Reklama