Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 12:21
Reklama

Zamość: 38-latka oszukana przez fałszywego bankowca. Straciła tysiące oszczędności

Mieszkanka Zamościa uwierzyła podającemu się za pracownika banku oszustowi, który powiedział, że ktoś włamał się na jej konto. W obawie przed utratą oszczędności za namową przestępcy przelała pieniądze na nieznane konto. Tak straciła 50 tys. zł.
Zamość: 38-latka oszukana przez fałszywego bankowca. Straciła tysiące oszczędności
38-latka oszukana przez fałszywego bankowca.
Autor: Fot. Pixabay.com

Do 38-latki z Zamościa zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik banku. Powiedział kobiecie, że doszło do włamania na jej konto, ale oszczędności na rachunku można uratować. Zestresowana zamościanka nie pomyślała, że policjanci ostrzegają przed takimi telefonami. Zrobiła wszystko, co polecił jej rozmówca, tzn. zainstalowała na telefonie aplikację do zdalnej obsługi urządzenia, a następnie zalogowała się do bankowości mobilnej. Na dwa wskazane przez rozmówcę numery rachunków bankowych wykonała przelewy na łączną kwotę 50 tys. złotych.

Gdy do domu wrócił mąż kobiety i usłyszał tę historię, zaczął podejrzewać, że to wszystko było oszustwem. Zadzwonił na infolinię banku i niestety potwierdził swoje przypuszczenia. 

Okazało się także, że poza stratą 50 tys. zł, na kobietę zaciągnięto dwie pożyczki. Część pożyczonych z banku pieniędzy także znalazła się na koncie oszusta.


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Edward 06.07.2022 12:34
Nie współczuję, chciwość tępej dzidy do tego doprowadziła, pognać babsztyla z domu i tyle w temacie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama