Głowa państwa odwiedzi Zamość w związku z planowanymi tutaj na przyszły tydzień centralnymi obchodami Święta Straży Granicznej. Szczegóły wizyty nie są jeszcze znane.
Wiadomo, że poza prezydentem, do miasta przybędzie też Mariusz Błaszczak, szef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji.
Obchody Święta Straży Granicznej zorganizowane zostaną na Rynku Wielkim. W trakcie uroczystości zaplanowano m.in. wręczenie awansów na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom SG, w tym promocja na pierwszy stopień oficerski.
Przypomnijmy, że Andrzej Duda gościł w Zamościu przed dwoma laty. Odwiedził Zamość na początku kwietnia 2015 roku. Był wówczas kandydatem na prezydenta RP. Spotkał się wówczas m.in. z urzędującym już prezydentem Zamościa Andrzejem Wnukiem. Ponadto wziął udział w Ogólnopolskiej Konwencji Patriotycznej w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu.

![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze