Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 10:59
Reklama

Wakacje będą bardzo krótkie

Piłkarski sezon 2021/2022 na Zamojszczyźnie dobiega końca. Zakończyły się już rozgrywki w III i IV lidze oraz klasie B. Przed zespołami z klasy okręgowej i A – jeszcze jedna seria spotkań w najbliższy weekend, ale zanim to nastąpi, w środę, 22 czerwca o godz. 18 na stadionie w Zawadzie w finale wojewódzkich rozgrywek o Puchar Polski Gryf Gmina Zamość zmierzy się z Chełmianką.
Wakacje będą bardzo krótkie
Piłkarzom Łady 1945 Biłgoraj najprawdopodobniej znów przyjdzie grać na boiskach „okręgówki”, ale rywali będą mieli atrakcyjniejszych, przynajmniej z nazwy.

Na podsumowanie tego sezonu w wykonaniu zespołów piłkarskich z okręgu zamojskiego przyjdzie odpowiednia pora, ale dziś śmiało można stwierdzić, że oceny nie będą łaskawe. Tomasovia Tomaszów Lubelski nie zdołała utrzymać się w III lidze, żaden nasz zespół nie awansował na ten poziom, dlatego po raz pierwszy od 40 lat Zamojszczyzna nie będzie miała swojego przedstawiciela na arenie międzywojewódzkiej. W IV lidze pozostały tylko trzy spośród sześciu zespołów – Kryształ Werbkowice, Grom Różaniec i wspomniany wcześniej Gryf. A z tym poziomem rozgrywkowym żegnają się Huczwa Tyszowce, Hetman Zamość i zaledwie po rocznym pobycie Igros Krasnobród.

Kto dołączy do grona czwartoligowców? Omega Stary Zamość, Błękitni Obsza, Tanew Majdan Stary lub Łada 1945 Biłgoraj, o ile któryś z tych zespołów po zajęciu co najmniej trzeciego miejsca w klasie okręgowej zechce wystartować na wyższym szczeblu.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama