Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 10:40
Reklama

Tomaszów Lub.: Majowy wysyp inwestycji

Miasto zaczyna realizować kolejne wielkie inwestycje. Na stadionie lekkoatletycznym przy Ośrodku Sportu i Rekreacji praca wre już od ubiegłego tygodnia. Budynek Akademii Aktywności zaczyna nabierać kształtów. Lada dzień ekipa remontowa wejdzie do Tomaszowskiego Domu Kultury. Trzeba liczyć się z pewnymi niedogodnościami, ale coś za coś. Na takie zmiany zresztą czekano od bardzo dawna.
Tomaszów Lub.: Majowy wysyp inwestycji
Zdjęcie z 27 kwietnia. To boisko wkrótce będzie na miarę XXI wieku.
Autor: Fot. Mirosław Fus

W minionym tygodniu burmistrz Wojciech Żukowski podpisał umowy z wykonawcami miejskich inwestycji. Na każde z zadań mieszkańcy długo czekali, bo i były bardzo potrzebne. Jedno z nich dotyczy przebudowy ulicy Adama Mickiewicza w Tomaszowie – od skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego do skrzyżowania z ul. Leśną.

Inwestycja w Mickiewicza

Prace wykona Zakład Budowlano-Transportowy „Drogmost” z Mokrego. Ma do zrobienia konstrukcję drogi wraz z nawierzchnią bitumiczną, przebudowę ciągów pieszych z dojściami i strefami oczekiwania dla pieszych, zjazdami, wykonanie trzech przejść dla pieszych. Oświetlenie uliczne jest w dobrym stanie technicznym, dlatego nie będzie konieczności jego wymiany. W ramach zadania konieczna będzie jednak kompleksowa przebudowa sieci wodociągowej z przyłączami. 

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 


Prace przy budowie Akademii Aktywności są już bardziej zaawansowane.

Umowę z firmą RETEX na przebudowę Tomaszowskiego Domu Kultury i zakup niezbędnego wyposażenia podpisano 26 kwietnia.

Przebudowa odcinka ul. A. Mickiewicza. Droga będzie gotowa na koniec sierpnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama