Wydarzenie rozpoczęło się wspólną modlitwą w intencji ofiar Holokaustu oraz więźniów Rotundy masowo mordowanych przez zbrodniarzy hitlerowskich. Poprowadził ją kapelan wojskowy 82. Dywizji Powietrznodesantowej U.S. Army. Następnie starosta zamojski Stanisław Grześko wraz z kapelanem wspólnie złożyli wieniec na znak pamięci o wszystkich zamordowanych ofiarach zbrodni hitlerowskich.
Zamość: Powiat zamojski i U.S. Army w hołdzie ofiarom Holocaustu
28 kwietnia na Rotundzie w Zamościu odbył się bieg upamiętniający ofiary Holokaustu. W jego organizacji pomogła 82. Dywizja Powietrznodesantowa U.S. Army, która stacjonuje obecnie na Lotnisku Mokre, należącym do powiatu zamojskiego. W uroczystości otwarcia uczestniczył starosta zamojski Stanisław Grześko.
- 29.04.2022 06:22 (aktualizacja 22.09.2023 19:13)

Reklama






![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze