Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 00:26
Reklama

Katar 2022. Ile zarobili polscy piłkarze i ile jeszcze mogą zarobić? Bardzo dużo!

Pieniądze trafią na konto PZPN, a ten podzieli się z zawodnikami i sztabem szkoleniowym. Już teraz FIFA przeznaczyła na naszą reprezentację potężne środki. W Katarze zawodnicy mogą zarobić jeszcze więcej.
Katar 2022. Ile zarobili polscy piłkarze i ile jeszcze mogą zarobić? Bardzo dużo!
Autor: Łączy nas piłka

Polska reprezentacja jedzie na Mistrzostwa Świata w Katarze, które rozpoczną się w listopadzie. Zazwyczaj ta impreza odbywała się latem, ale arabskie temperatury byłyby dla piłkarzy nie do wytrzymania. Dlatego mundial został przeniesiony na jesień, kiedy w Katarze jest chłodniej.

Droga Polski do mistrzostw była wyboista. Wydawało się, że łatwo uda nam się zakwalifikować, ale przegraliśmy spotkanie z Węgrami. Potem reprezentację porzucił portugalski selekcjoner Paulo Sousa. O awans trzeba było walczyć w barażach i na szczęście udało się na stadionie w Chorzowie pokonać Szwecję 2:0.

To wszystko już przeszłość. Teraz trzeba myśleć o przyszłości i już można liczyć pieniądze. Chodzi o pieniądze, jakie już wywalczyła i jakie jeszcze może wywalczyć reprezentacja za grę w MŚ.

Miliony dolarów

FIFA za sam udział w eliminacjach płaci 5 milionów dolarów. Za awans do mistrzostw przewidziane jest kolejne 10 mln dolarów. To nie są pieniądze, które wpłyną bezpośrednio na konta zawodników i sztabu szkoleniowego. Zasilą rachunek Polskiego Związku Piłki Nożnej, który za wpływy z FIFA wypłaci piłkarzom premie.

To nie koniec rachunków. Jeśli w Katarze po rozegraniu trzech spotkań Polacy wyjdą z grupy, to PZPN zainkasuje kolejne pieniądze. Nie wiadomo jeszcze, z kim zagramy, bo przeciwników poznamy po piątkowym losowaniu grup, ale już wiadomo, że FIFA za przejście do kolejnej fazy turnieju wypłaci PZPN 2 mln dolarów.

Gra w ćwierćfinale oznacza 6 mln dolarów, a im wyżej, tym stawka wyższa. Zajęcie czwartego miejsca jest wycenione na 25 mln dolarów, trzeciego – na 30 mln  dolarów, a wicemistrzostwo świata – na 40 mln dolarów. Mistrz świata zgarnie 50 mln dolarów.

Spore pieniądze zawodnicy mogli zarobić też na ostatnich Mistrzostwach Europy. Wystarczyło wygrywać. Ale nasi piłkarze odpadli już na pierwszym etapie i PZPN zainkasował jedynie 750 tys. euro. Dodajmy jednak, że za sam awans na imprezę na konto związku wpłynęło 9,5 mln euro.

Zmiana zasad

Jak wspomnieliśmy, w piątek dowiemy się, z kim przyjdzie nam się spotkać na murawie w fazie grupowej. Tego samego dnia ma zapaść decyzja o zmianie jednej z zasad uczestnictwa w turnieju. FIFA zamierza pozwolić na poszerzenie kadry piłkarskiej. Dziś na turniej każdy z selekcjonerów może na MŚ zabrać 23 zawodników, po zmianach – do 26.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zawisza Ciemny 03.04.2022 13:30
Rosja w finale Białych Niedżwiedzi zagra z Mongolią. O ile Mongoły zechcą grać z kacapami

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AntypisTreść komentarza: Co za debilizm miliony wydawać na 20 metrowy beton wał na wale przeznaczycie te pieniądze na skate park będzie więcej atrakcjiData dodania komentarza: 01.07.2022, 22:56Źródło komentarza: Wolica Śniatycka: To będzie ogromny pomnik! Czy zostanie atrakcją turystyczną?Autor komentarza: SzwagierTreść komentarza: No niestety. Miączyn nie do ruszenia hahahaData dodania komentarza: 01.07.2022, 20:14Źródło komentarza: Kto odchodzi? Kto przychodzi? Zmiany w parafiach w regionie [LISTA]Autor komentarza: Mieszkaniec gminyTreść komentarza: Jestem bardzo Ciekaw kto stał za powstrzymaniem zamknięcia szkoły. Rodzice dzieci uczących się w łączonych klasach czy bardziej pracownicy szkoły. Nawiązując do informacji jakie zabrałem na ten temat najbardziej niezadowolony jest jeden Pan który miał w szkole 2 ( woźny, palacz) praca pod domem... Żyć nie umierać... Ale szkoda tych dzieci które były opóźnione poprzez łączone klasy. PozdrawiamData dodania komentarza: 01.07.2022, 19:22Źródło komentarza: W gminie Tarnawatka zostaje tylko jedna szkołaAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Artysta Łukasz kiedyś śpiewał na różny.ch scenach i dorobek ma bardzo bogaty, miło, że dotarł też do HrubieszowaData dodania komentarza: 01.07.2022, 17:03Źródło komentarza: Hrubieszów: Łukasz Zagrobelny zagra na powitanie wakacjiAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Teraz Złoci Jubilaci do godów Dębowych to już szybko zleci, Wszystkim zdrowia życzę.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:47Źródło komentarza: Gorajec/Dzielce: Złote pary na złotych godachAutor komentarza: Szkolny kabaretTreść komentarza: No właśnie. Dobry uczeń nauczy się bez korepetycji. Bo jest dobry.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:39Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieci
Reklama