Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 09:54
Reklama

Zamość: Strażacy strażakom

Hełmy, węże pożarnicze, prądownice, ubrania i buty specjalne, torby medyczne, pompy pożarnicze oraz agregaty prądotwórcze. Taki sprzęt został już zebrany w Zamościu przez naszych strażaków, a teraz przyszła kolej na jego dostarczenie strażakom z Ukrainy.
Zamość: Strażacy strażakom
Na terenie Komendy Miejskiej PSP w Zamościu został utworzony jeden z dwóch punktów dystrybucji zebranego sprzętu.

W ostatnich dniach w całym kraju była prowadzona zbiórka sprzętu pożarniczego dla strażaków z Ukrainy. Do akcji włączyli się także zamojscy strażacy z ochotniczych straży pożarnych oraz PSP. Na terenie Komendy Miejskiej PSP w Zamościu został utworzony jeden z dwóch punktów dystrybucji zebranego sprzętu z terenu 8 województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i lubelskiego (drugi punkt dystrybucyjny zorganizowano w Rzeszowie).

Przez kilka kolejnych dni zamojscy strażacy prowadzili intensywne działania logistyczne mające na celu sprawne przekazanie zebranego sprzętu. – Pierwotnie transport był prowadzony z wykorzystaniem samochodów ciężarowych – relacjonuje mł. bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy KM PSP w Zamościu. –  uwagi na znaczne ilości i brak wydolności tego rozwiązania ostatecznie zdecydowano się zebrany sprzęt przewieźć koleją. Liczymy, że zebrany sprzęt pomoże ukraińskim strażakom właściwie realizować swoje zadania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama