Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 09:13
Reklama

Tyle razy klikał w podesłane linki, że stracił kilkanaście tysięcy złotych

Ponad 13 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, który chciał przez Internet sprzedać opony z felgami. Mężczyzna uwierzył fałszywemu kupującemu i kilkukrotnie wchodził w podesłane mu przez nieznajomego linki i podawał wygenerowane kody.
Tyle razy klikał w podesłane linki, że stracił kilkanaście tysięcy złotych
Autor: Fot. pixabay.com

Do biłgorajskich policjantów zgłosił się 40-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że na jednym z popularnych portali wystawił do sprzedaży opony samochodowe z felgami.

Szybko skontaktowała się z nim osoba zainteresowana kupnem, która zaproponowała sfinalizowanie transakcji za pośrednictwem firmy kurierskiej i poprosiła o podanie numeru konta. Po wysłaniu numeru konta, mężczyzna otrzymał informację, że kupujący zapłaci za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Następnie otrzymał link po wejściu w który zobaczył skan „potwierdzenia wpłaty”. Chwilę później otrzymał kolejny link, który przekierował go na stronę bankowości elektronicznej, 40-latek zalogował się i wpisał wygenerowany kod BLIK oraz zatwierdził transakcję. Mężczyzna jeszcze dwukrotnie otrzymywał linki i wpisywał wygenerowane kody.

Po jakimś czasie chciał sprawdzić czy otrzymał pieniądze i wszedł na swoje konto, gdzie okazało się, że nie otrzymał przelewu. Następnego dnia odebrał informację z banku, że z jego konta zostały wyprowadzone środki, część z nich została wypłacona z użyciem kodu BLIK, a reszta została przelana na inne konta.

W efekcie 40-latek stracił ponad 13 tysięcy złotych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Pegasusss 15.01.2022 21:04
Ja też jak tak tak sobie siedzę to klikam i klikam. Ale czyje sie bezpieczny ze mamy slużby co kontrolują te kliknięcia Pegasusem.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama