Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 6 lipca 2022 23:28
Reklama

Szarpał, dusił, wyzywał. Areszt dla 38-latka skończył koszmar kobiety

Grozi mu do 5 lat więzienia, a na swój proces i wyrok 38-latek poczeka za kratkami. Taki środek zapobiegawczy sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu zamojskiego, który znęcał się nad swoją partnerką.
Szarpał, dusił, wyzywał. Areszt dla 38-latka skończył koszmar kobiety
Autor: Fot. pixabay.com

Informację o awanturze policja dostała w weekend. Z zawiadomienia wynikało, że nietrzeźwy, agresywny mężczyzna zaatakował swoją konkubinę.

Gdy funkcjonariusze weszli do środka, zobaczyli w mieszkaniu potężny bałagan. Leżące na podłodze potłuczone szklane przedmioty świadczyły, że awantura musiała być poważna. Policjanci zastali też pijanego mężczyznę i zapłakaną, roztrzęsioną kobietę.

38-latka opowiedziałą stróżom prawa, że do awantur, wyzwisk, gróźb i rękoczynów w jej związku dochodziło od miesięcy. Konkubent stawał się szczególnie agresywny po alkoholu, a tego w ostatnim czasie nadużywał. W dniu, gdy doszło do interwencji, rzucił się na partnerkę, szarpał ją, popychał, dusił i uderzył w twarz.

– Podejrzany o stosowanie przemocy domowej nietrzeźwy 38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wulgarnie i agresywnie zachowywał się także wobec interweniujących policjantów. Znieważał ich i groził zabójstwem, jeśli nie zaprzestaną czynności zatrzymania – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Zanim mężczyzna usłyszał zarzuty, musiał wytrzeźwieć. Przedstawiono mu je we wtorek, 11 stycznia. Akta postępowania trafiły do sądu, który chroniąc życie pokrzywdzonej kobiety, przychylił się do policyjnego oraz prokuratorskiego wniosku o trzymiesięczny tymczasowy areszt dla agresywnego 38-latka. 

Mężczyzna odpowie nie tylko za znęcanie się nad konkubiną, ale również za znieważenie policjantów i stosowanie wobec nich gróźb.

– Używanie przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej wobec osób najbliższych jest zabronione. Jeśli ktoś łamie ten zakaz musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast karą za stosowanie gróźb bezprawnych wobec funkcjonariusza publicznego jest pozbawienie wolności do lat 3 – podsumowuje Krukowska-Bubiło. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Riot 12.01.2022 19:17
Świetnie, że ktoś zareagował na odgłosy awantury. Dość pobłażania domowym sadystom. Nie ważne jakiej są płci. Widzisz przemoc? Reaguj. Mam nadzieję, że pokrzywdzona dostanie stosowną opiekę psychologiczną i po prostu wsparcie od bliskich.

Kojot 14.01.2022 18:34
Szkoda kobiety. Mam nadzieję że dobrze ukarana. Go

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert ZagrobelnegoAutor komentarza: sarmataTreść komentarza: Ciężkie czasy nastają, Kończy sie tania żywność i dominowanie urzędników bez ziemi.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 19:56Źródło komentarza: Jej zdjęcie zobaczył wtedy świat. Jak dziś wygląda Olena Kuryło?Autor komentarza: SkowyrnyTreść komentarza: No przecież dała.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 19:54Źródło komentarza: Powiat hrubieszowski: Tysiące aut w kolejce do odprawy. Ukraińcy korzystają z ulgi
Reklama
Reklama