Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 10:39
Reklama

Studniówka z pandemią w tle

Sezon studniówkowy rozpoczęty. Większość maturzystów w naszym regionie będzie się bawić.
Studniówka z pandemią w tle
Klasa 3 aG z II LO w Tomaszowie Lub. z wychowawcą Jadwigą Kotowicz.

W miniony weekend uczniowie I oraz II LO w Zamościu, a także II LO w Tomaszowie Lubelskim otworzyli sezon studniówkowy. Piękne to były bale i na pewno zapadną na długo w pamięć. W tym roku w naszym regionie większość szkół średnich, mimo pandemii, zdecydowała, że z tego wydarzenia nie zrezygnuje.

Czytaj także: Studniówka z paszportem covidowym. Jak się będą bawić uczniowie?

Rok temu przez sytuację pandemiczną studniówki nie były organizowane. W tym nie ma odgórnego zakazu, dlatego wielu  maturzystów będzie się jednak bawić na tym pierwszym "dorosłym" balu.

Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny przyznało, że "potrzeba organizacji tej szkolnej uroczystości jest w pełni uzasadniona ze względu na pozytywny pozytywny wpływ uroczystości szkolnych na jakość relacji rówieśniczych oraz wartość wynikającą z kontynuowania zwyczajów szkolnych”.

Szkołom wydane zostały więc wytyczne, które mówią m.in. o tym, że nie można zorganizować studniówki w szkole „w przypadku przejścia nauczania na naukę zdalną/hybrydową spowodowaną wzrostem zachorowań na COVID-19 wśród społeczności szkolnej bądź zawieszenia nauczania lub przejścia na naukę zdalną (…)”. Ponieważ większość szkół od lat organizuje bale poza szkołą, ten punkt nie jest im straszny. Podczas balu, choć to moment na odreagowanie i dobrą zabawę, nie będzie można zapominać o pandemii, o noszeniu maseczki, o dezynfekcji dłoni. Dystans na balu trudno wyegzekwować. Szkoły liczą też osoby zaszczepione i niezaszczepione.

W naszym regionie większość maturzystów już szykuje się na studniówkę. W kilku szkołach mają oni ten wieczór już za sobą. Swój pierwszy bal mieli w minioną sobotę 8 stycznia uczniowie I LO w Zamościu. Starali się stosować do wytycznych, na ile taka impreza na to pozwala. 

A jak to wygląda w innych szkołach w naszym regionie? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Krzysiek 15.01.2022 16:48
Ciekawe czy niezaszczepione nauczyciele terz będą obecni na tych balach rozsiewając xarase

Zawisza Ciemny 11.01.2022 07:22
No, no...ten pierwszy szereg taki wodzący na pokuszenie

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama