Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 20:31
Reklama

Zamojski biznesmen dał jej łapówkę. Urzędniczka zatrzymana

Prokuratura postawiła Małgorzacie O. zarzuty i wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt dla niej. Według ustaleń śledczych kobieta przyjęła 50 tys. zł łapówki od zamojskiego przedsiębiorcy.
Zamojski biznesmen dał jej łapówkę. Urzędniczka zatrzymana
Autor: Fot. pixabay.com

Prokuratura Okręgowa w Zamościu, na polecenie której policjanci z Lublina zatrzymali Małgorzatę O, przekazuje, że odstawą do zainicjowania postępowania były informacje pozyskane podczas czynności procesowych przeprowadzonych w innej sprawie.

Małgorzata O, jako pracownica Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości weryfikowała (od grudnia 2017 r. do kwietnia 2018 r.) rozliczenia przez biznesmena z Zamościa projektu unijnego „Wdrożenie nowego modelu dystrybucji produktów meblowych dzięki uruchomieniu innowacyjnej usługi sieciowej pod nazwą Wirtualne Salony”, współfinansowanego przez PARP na kwotę ponad 8,8 mln zł. Stwierdziła wówczas nieprawidłowości, które dla przedsiębiorcy mogły skutkować korektą finansoą w wysokości od 150 do 750 tys. zł.

Według śledczych Małgorzata O. była gotowa zastosować minimalną wartość korekty, ale w zamian chciała pieniędzy. Chodziło o 50 tys. zł. I tyle miała dostać. Prokuratura podaje, że do przyjęcia łapówki doszło pod koniec kwietnia 2018 r. w kawiarni nieopodal siedziby PARP w Warszawie, gdzie urzędniczka spotkała się z zamojskim przedsiębiorcą.     

"Podejrzana usłyszała zarzuty uzależnienia wykonania czynności służbowych związanych z obniżeniem korekty finansowej od otrzymania korzyści majątkowej w kwocie 50 000 zł, którą następnie przyjęła. Małgorzata O. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec Małgorzaty O. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy" – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Małgorzata O. pracowała w PARP do lipca 2018 r. Miesiąc później została zatrudnionaw Departamencie Ochrony Środowiska Najwyższej Izby Kontroli, jest również członkiem Europejskiej Organizacji Najwyższych Organów Kontroli (EUROSAI).

Więcej na ten temat w najbliższym papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zamościanin 13.12.2021 11:18
Baba durna źle to zrobiła i za mało wzięła się nic nie myśląca .....

Zawisza Ciemny 12.12.2021 17:04
Ach, te dofinansowania - kto jest bez grzechu, niech rzuci ... plikiem banknotów

Xyz 10.12.2021 07:59
Chciwa baba Xy

św koronny Wołowina 09.12.2021 14:31
Ale biznesmen też chyba ma zarzuty ? Czy świadkiem koronnym jest hahaha. Tym sposobem to można zniszczyć każdego urzędnika. Bo to kwestia kwoty, a nie czy bierze czy nie. Mało pewnie jest takich zaangażowanych w sprawie. Komuna upadła to już nie prowadzi ich ideologia, a komercja.

Z 09.12.2021 22:09
Pewnie sam wypaplał, bo liczył na łagodniejsze potraktowanie w tej "innej sprawie".

czynny żal? 09.12.2021 14:22
a nie mógł dac tej urzedniczce co chciala żarówke u mechanika?

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama