Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 12:13
Reklama

Sylwester u oszusta. Kobieta zapłaciła za nieistniejący nocleg ponad 3 tys. zł

Któż nie marzy o powitaniu Nowego Roku w górach. 24-latka z gm. Tarnawatka za taką ofertę zapłaciła 3 tys. 240 zł. Niestety, przelała pieniądze oszustowi i o noclegu pod Giewontem może zapomnieć.
Sylwester u oszusta. Kobieta zapłaciła za nieistniejący nocleg ponad 3 tys. zł
Autor: Fot. pixabay.com

Kobieta zgłosiła sprawę policji w niedzielę, 5 grudnia. Opowiedziała, że została oszukana podczas rezerwacji domku na sylwestra. Ofertę znalazła na popularnym portalu z noclegami. Sprawdziła ją. Adres wskazany w ogłoszeniu faktycznie istniał i była na niego zarejestrowana działalność agroturystyczna. Kobieta zatelefonowała pod wskazany numer. Za trzydniowy pobyt zapłaciła ponad 3 tys. zł.

Kiedy wykonała przelew, kontakt z "najemcą" się urwał. Młoda kobieta zrozumiała, że padła ofiarą oszusta, który podszywając się pod właścicieli obiektu wykorzystał nawet autentyczne zdjęcia.

– Decydując się na rezerwację obiektu pamiętajmy o sprawdzeniu czy dany obiekt noclegowy faktycznie istnieje. Najbezpieczniej skontaktować się telefonicznie z recepcją lub właścicielem obiektu do którego się wybieramy. Podczas rozmowy mamy szansę dowiedzieć się wszystkich szczegółów związanych z miejscem do którego się wybieramy. Pełną kwotę za pobyt wpłacajmy najlepiej na miejscu, w trakcie lub po zakwaterowaniu – podpowiada Małgorzata Pawłowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Czytaj także: Sylwestra czas planować. W górach o miejsce jest już trudno

Czytaj także: Wypad na narty w tym roku będzie droższy


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama